ZRELOM IGROM DO ZASLUŽENE POBJEDE

31.3.2017. 9:15:33

U zaostaloj utakmici 17. kola II. HMNL -jug Crnica je u prepunom vodičkom Balonu zrelom i nadasve pametnom igrom lakše od svih predviđanja pobijedila momčad MNK Heroji 2007 rezultatom 7:2. Iako je pobjeda Crnice bez mrlje ipak sve nije izgledalo idilično na samom početku utakmice kada je Mihovil Ledenko doveo domaćina u vodstvo. Odmah nakon toga preko Dragana Radmana Crnica poravnava na 1:1. U 8. minut susreta Nikola Pavić snažnim udarcem sa devet metara doveo je Crnicu u vodstvo 1:2. Mreže su mirovale do 15. minute kada inspirirani  kapetan Radman postiže svoj drugi pogodak za povećanje vodstva 1:3. Crnica je u tim trenucima djelovala sjajno, a dominaciju je okrunio Marinko Šamija u 19. minuti pogotkom za 1:4 nakon što je prethodno izigrana obrana domaćina. Crnica je vrlo zadovoljna otišla na odmor, ali i vrlo oprezna s obzirom da u prethodnih nekoliko susreta bez obzira na visoko vodstvo nije baš znala utakmice privesti kraju bez ikakvih stresova. U drugom poluvremenu opet je na terenu bila vrlo dobra Crnica i domaćin koji je svim silama pokušavao, ali nikako nije uspijevao ozbiljno ugroziti vrata gostiju, a i kad bi pokušao na vratima je bio sigurni Marko Mihaljević, dojučerašnji vratar Heroja 2007.. Sve nade domaćinu ako su i postojale uništio je Šamija u 23. minuti zabivši za nedostižnih 1:5. Heroji 2007 pokušali su s igračem-vratarom, ali u takvoj igri Crnica je imala dosta prostora i iz kontre postigla još dva zgoditke preko Šamije i Radmana. Nepune dvije minute do kraja Heroji 2007 su samo ublažili poraz na 2:7 preko mladog Duje Marina. U ovom susretu treba izdvojiti dvostruki hat-trick koji su postigli Dragan Radman i Marinko Šamija.
S ovom pobjedom Crnica je po prvi put u sezoni zasjela na prvo mjesto prvenstvene ljestvice s bodom više od Porto Tolera i dva boda više od Kijevo Knin. Do kraja prvenstva ostalo je još 5 teških kola i očekuje nas zaista burna završnica i svako sljedeće kolo je novo iskušenje. Prvo na redu iskušenje je u nedjelju u 20:15 sati kada na Baldekinu gostuju splitski Mejaši. U toj utakmici Crnica će biti lišena usluga Stjepana Perišića koji će pauzirati zbog tri javne opomene.

MNK HEROJI 2007 - MNK CRNICA - 2:7 (1:4)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Miloslav Šimac (Split)
Delegat: Dražen Bumbak (Šibenik)

HEROJI 2007: Toni Kranjac, Mihovil Ledenko, Ante Kosor, Franko Skočić, Filip Babac, Ivan Škugor, Mario Orlović, Duje Marin, Tino Junaković, Marijo Pavlović, Josip Zekonjić, Tvrtko Stanić, trener: Ive Podrug

CRNICA: Marko Mihaljević, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Ante Mijat, Dragan Vuković, Stjepan Perišić, Nikola Pavić, Marinko Šamija, Marko Peran, Filip Radaj, Robert Mišković, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 1:0 Ledenko (2′), 1:1 Radman (4′), 1:2 Pavić (8′), 1:3 Radman (15′), 1:4 Šamija (19′), 1:5 Šamija (23′), 1:6 Radman (36′), 1:7 Šamija (36′), 2:7 Marin (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Heroji 2007  8 (4+4); Crnica  10 (5+5)