Vrijedna pobjeda protiv Puležana

11.2.2023. 2:00:31

U prvom susretu 13. kola 1.HMNL Crnica je na šibenskom Baldekinu slavila protiv Stanoinvest Futsal Pule rezultatom 4:2! Bio je to zanimljiv susret u kojem su Puležani imali inicijativu, no golove su zabijali Šibenčani koji su tako ostvarili prvu proljetnu pobjedu.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 13. kolo
Datum: 10.02.2023.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Baldekin, Šibenik
Gledatelja: 300

CRNICA – STANOINVEST FUTSAL PULA  4:2 (2:0)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Ante Soldo
Četvrti sudac: Hrvoje Klarić
Delegat: Tomislav Ćurković
Kontrolor suđenja: Željko Franić

CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Da Cruz Bandeira, Niko Škugor, Andeson Cardoso De Souza, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Radenko Marković, Igor Osredkar, Filip Petrušić, Mario Dujmović, Bernardo Difonzo, Stefano Galešić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Denis Ramić, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener: Nijaz Mulahmetović

STRIJELCI: 1:0 Radić (8′), 2:0 Šamija (10′), 3:0 Vuković (21′), 4:0 Perić (30′), 4:1 ag-Luketin (35′), 4:2 Bilić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 4 (2+2); Stanoinvest Futsal Pula 2 (0+2)

ŽUTI KARTONI:
Radić (27′) – CRNICA
Bilić (38′), De. Moravac (38′), Difonzo (38′) – STANOINVEST FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Radić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 3. minuti kada se iz kornera domaćih izrodila kontra “zeleno-žutih”, gdje Ramić s lijeve strane odigrava na drugu vratnicu za Moravca koji puca pored gola. Dvije minute kasnije još jednom prijete gosti. Lopta je iz kornera s desne strane došla do Prelčeca čiji udarac brani Luketin. Šibenčani su iz prve prilike došli do prednosti. Igrala se 8. minuta kada Knežević iz auta sjajno ubacuje pred gol gostiju gdje utrčava Radić i zabija za 1:0! Minutu kasnije mogli su gosti doći do izjednačenja, no Luketin sjajno brani udarac Ramića. S druge strane nova opasnost pred golom gostiju donosi i novi zgoditak. Udarac Šamije s vrha kaznenog prostora od bloka Difonza odlazi neobranjivom parabolom u gol za 2:0! Igrajući s vratarem Milanovićem u fazi napada gosti su ozbiljno zaprijetili u 16. minuti, no udarac Difonza s desne strane zaustavlja suprotna vratnica. Do kraja poluvremena bilježimo još situaciju iz posljednje minute kada sjajan prodor Petrušića kroz obranu domaćih na koriste gosti da bi došli do smanjenja zaostatka. Crnica je tako otišla na odmor s lijepom prednošću.

Već u prvoj minuti nastavka Šibenčani dolaze do povećanja prednosti kada nakon lijepe asistencije Žilića iz auta za 3:0 glavom zabija Vuković. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnije prilike sve do 27. minute kada Puležani lijepo kombiniraju pred golom Crnice, lopta dolazi na desnu stranu do Prelčeca, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Nakon toga gledamo kontinuirane napade gostiju s Milanovićem u fazi napada, no Šibenčani se jako dobro brane ne dozvoljavajući gostima da izbiljnije zaprijete Luketinu koji je bez problema zaustavljao sve pokušaje gostiju izvana. U 30. minuti još se jednom trese mreža gostiju. Nakon što su se domaći uspješno obranili, lopta se odbija duboko u polovicu gostiju, a najbrži je Perić koji posprema loptu u nebranjen gol za velikih 4:0! Šibenčani su praktički iz četiri prilike postigli isto toliko zgoditaka. U 35. minuti konačno i Puležani zabijaju. Vukmir je pucao iz teške situacije s poprilične udaljenosti, a lopta se od vratnice odbija u Luketina i odlazi u gol za 4:1! Dvije minute kasnije gosti se vraćaju u igru. Biliću je na lijevoj strani ostavljeno previše prostora, a on to koristi i silovito zabija za 4:2! Probudila se tada nada gostiju, no bilo je to sve od “zeleno-žutih”. Vrijedi još zabilježiti po jednu priliku sa svake strane u posljednjoj minuti. Najprije je Dujmović propustio zabiti pola minute prije kraja iz lijepe prilike, da bi u nastavku Luketin bacio dugu loptu za Kneževića koji iz blizine glavom pogađa gredu. Šibenčani su tako ostvarili prvu proljetnu pobjedu u susretu u kojem su se većinom branili, no pokazali su sjajnu realizaciju što im je na koncu donijelo vrlo važne bodove. Puležani su pak usprkos terenskoj inicijativi i većem broju stvorenih prilika upisali drugi uzastopni poraz, a priliku za uzvratiti Šibenčanima za ovaj poraz imati će već za tjedan dana kada će se Crnica i Stanoinvest Futsal Pula susresti u četvrtfinalu kupa Hrvatske na završnom turniru u zagrebačkom Domu sportova.

Tekst: Prenesen s portala Crofutsal