VRGORAC BOLJI OD CRNICE

25.1.2019. 18:31:09

U jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici punoj dinamike Crnica je poražena u hladnoj vrgoračkoj dvorani. Crnica je u utakmicu ušla hendikepirana izostankom ozljeđenog Subotića i kartoniranog Perića, a veći dio utakmice trener Perica nije mogao računati na Šamiju koji se ozljedio u 21.minuti. Toni Jelavić u svom debitantskom nastupu doveo je domaćina u vodstvo u 13. minuti, a ista minuta bila je sretna za Crnicu i Dragana Vukovića koji je poravnao rezultat na 1:1. Do kraja prvog djela iako je bilo prilika rezultat se nije mijenjao. U drugom poluvremenu Crnica u 29.minuti dolazi do vodstva preko Protege, a u 22.minuti poravnava kapetan Vrgorca Martinac. Minutu nakon Suton zabija za preokret i vodstvo Vrgorca. Raspoloženi Suton još jednom u 34.minuti kažnjava Crnicu i dovodi domaćina blizu pobjede. Na naplatu je u tim trenucima došla kratka klupa Crnice jer nedostajalo je  tu kvalitete, svježine i hitrine u rotaciji Mladena Perice. Do kraja utakmice Crnica je nešto pokušala da se vrati u život, ali prvu grešku iskoristio je Martinac i povisio na 5:2 te ugasio zadnju nadu Crnice i postavio konačni rezultat utakmice.
Nakon ove utakmice zbog reprezentativne akcije slijedi stanka u prvenstvu, a onda 8.2. na Baldekinu gostuje Futsal Dinamo. Nakon dva poraza protiv jakih protivnika Novo vrijeme i Vrgorac protiv Dinama je prilika za povratak na pozitivni kolosjek. Ništa dramatično se s porazom u Vrgorcu nije dogodilo jer to je samo sportski odraz izostanaka, bolesti i ozljeda koji su prorijedili šibensku momčad. Za 14 dana sigurno će sve biti drugačije...

Prva HMNL - 13.kolo
S.D. Dom sportova 25.1.2019.
Gledatelja: 400
Suci: Lulić M. (Gospić), Šimatović M. (Gospić), Šimunov M. (Zadar), Šalinović I. (Vrgorac)
Delegat: M. Matić (Dubrovnik)

HMNK VRGORAC - MNK CRNICA - 5:2 (1:1)

HMNK  VRGORAC: Rašić, Pervan, Jelavić, Suton, Martinac, Raos, Kraljević, Kozarić, Babić, Jurić, Gašpar, Vuković, Pervan;  trener: Pjer Malvazija

MNK CRNICA: Mišković, Ban, Marčić, Vukičević, N. Škugor, I. Škugor, Protega, Mijat, Vuković, Ljubić, Radić, Šamija; trener: Mladen Perica

Strijelci: 0:1 Jelavić 13', 1:1 Vuković 13', 1:2 Protega 29', 2:2 Martinac 32', 3:2 Suton 33', 4:2 Suton 34', 5:2 Martinac 36'