VELIKI BOD IZ DUBROVNIKA

14.12.2018. 20:05:24

U super uzbudljivoj utakmici Crnica je zasluženo osvojila veliki bod u Dubrovniku zaslugom cijele momčadi i trenera, a na krilima sjajnog realizatora Josipa Vukičevića. od samog početka Crnica je bila konkretnija momčad na terenu, vrlo dobro je gradila svoje napade i stvarala izrazite prilike,  dok je Square u nekoliko navrata prijetio većinom iz polukontre. Rekli bismo da je Crnica domaćinu ostavljala toliko malo prostora tako da prvo poluvrijeme možemo okarakterizirati kao jedno od najzrelije odigranih u sezoni  sa vrlo dobrim Miškovićem na vratima. Kruna dobre igre stigla je 17.minuti kada jednu lijepu akciju u pogodak pretvara Josip Vukičević za vodstvo Crnice. Ipak, minutu i pol do kraja poluvremena Dos Santos Pele svojom ubojitom ljevicom pogađa snažno za poravnanje. Četrdesetak sekundi do kraja poluvremena Haron Džanković jednu grešku Šamije kažnjava i poentira za vodstvo domaćih 2:1. Mogli su domaći otići i na 3:1 zadnjih desetak sekundi, ali nisu bili precizni. U zadnje dvije minute domaćin je kaznio sve ono dobro što je Crnica stvorila u prvom poluvremenu, a nije pospremila u mrežu Squarea.
Na početku drugog poluvremena Square je opasno pritisnuo, a Crnica se grčevito branila. Čim se momčad Crnice konsolidirala Vukičević maestralno zabija za 2:2. Dvije minute nakon Dos Santos spašava jednu izgubljenu loptu , ubacuje za Đuraša koji zabija za drugo vodstvo domaćina na utakmici 3:2. U 31.minuti Perića u soloprodoru ruši Džanković i zarađuje izravni crveni karton. S igračem više Crnica je imala nekoliko prilika i stativu, ali nije uspjela poravnati rezultat. Tonći Ljubić pogodio je stativu i prava je šteta što nije zabio. Zadnje tri minute Crnica je pokušala s Nikom Škugorom u ulozi igrač vratar i odmah poravnava preko Josipa Vukičevića koji je u ovom dvoboju zabio hat-trick. Square je do kraja pokušao s igračem vratarom doći do pobjede, ali Crnica je obranila veliki bod.
Za kraj ove sjajne polusezone zauvaljujemo svima koji su u nas vjerovali. Nakon poraza u prvom kolu u Makarskoj ostvarili smo četiri pobjede i šest neodlučenih utakmica, dakle čak deset utakmica bez poraza što je fenomenalno. Zovu nas kraljevima remija u Hrvata, a mi to nazivamo karakternom i pravom družinom. A sad na kratki odmor jer već 18.1. na Baldekin nam stiže jesenski prvak Mnk Novo Vrijeme.

Prva HMNL - 11.kolo
Petak, 12.12.2018. u 20:00 sati
SD Gospino polje, Dubrovnik,  gledatelja: 300

Suci: V.Babić, I.Mujan, J.Knezović, D.Jokić (Split)
Delegat: Luka Klaić (Popovići)

MNK SQUARE - MNK CRNICA - 3:3 (2:1)

MNK SQUARE: Primić, Turuk, Dos Santos, Džanković, Rezo, Kuraja, Zarač, Darrer, Konsuo, Nebergoj, Gašpar, Cvjetković(kap.), Đuraš; trener: Antun Bačić

MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Marčić, Vukičević, N.Škugor, Subotić, Protega, Vuković (kap.), Ljubić, Perić, Šamija; trener: Mladen Perica Štrla

Strijelci: 0:1 Vukičević 17', 1:1 Dos Santos 19, 2:1 Džanković 19', 2:2 Vukičević 25', 3:2 Đuraš 27',  3:3 Vukičević 38'

Tekst: H.Miočević