S.D. BALDEKIN, PETAK 4.11.2016. U 19:30 SATI
                         Gledatelja: 400

MNK CRNICA - MNK HEROJI 2007 - 6:3 (1:1)

Suci: Vedran Babić (Split) i Ivan Mujan (Split)
Delegat: Dražen Bumbak (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Radman 4.min., 1:1 Ledenko 20.min., 2:1 Vuković 24.min., 3:1 Šamija 24.min., 3:2 Tino Junaković 26.min., 4:2 Šamija 33.min., 5:2 Jurković 34.min., 6:2 Vuković 37.min., 6:3 Tino Junaković 38.min.

MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Klisović, Milovac, R.Ljubić, Jurković, Radman, Bura, Mijat, Vuković, Šamija, Kosor, Peran; Trener: Boro Matan; Predstavnik kluba: Andrija Bakula

MNK HEROJI 2007: Mihaljević, Škugor, Prolić, Bašić, Orlović, T. Kranjac, Ledenko, Pavlović, Brčić, Ti. Junaković, Zekonjić, Rakić; Predstavnik kluba: Ivica Podrug

Žuti kartoni:
Crnica: Dragan Radman u 14.min.-nesmotren start, Ante Mijat u 38.min. - prigovor sucu, Marinko Šamija u 38.min. - nesmotren start
Heroji 2007: Mario Orlović u 21.min. - prigovor sucu, Iko Bašić u 24.min - nesmotren start, Josip Zekonjić u 24.min-nesmotren start, Marko Mihaljević u 31.min.-prigovor sucu.

U derbiju kola koji je u pravom smislu opravdao tu riječ Crnica je sasvim zasluženo pobijedila svoje najbliže susjede. Pred predivnim auditorijem i jedna i druga momčad pružile su požrtvovnu igru, veliku borbenost i futsal dostojan renomea vrha Druge HMNL-jug. Iako oslabljena ne igranjem Žumberca i Coste zbog tri javne opomene Crnica je od samog početka pokazala kako jednostavno želi pobjedu u ovom susretu. Odlučnost i želja se vidila na svakom dijelu terena, a za rano vodstvo već u 4. minuti zaslužan je Ante Mijat koji je sjajno prošao desnom stranom Orlovića i milimetarski preciznim dodavanjem skoro iz kornera pogodio kapetana Radmana koji u svom stilu pogađa za 1:0. Bili su to trenuci raspoloženog Dragana Radmana koji je s nekoliko poteza izmamio pljesak šibenske, ali i vodičke publike. Crnica je igrala dobro, kontrolirala igru, ali u takvom odnosu Heroji su nekoliko puta sjajno zaprijetili te su Mišković i stativa spašavali Crnicu od izjednačenja. Nakon nekoliko velikih promašaja Crnice stigla je zaslužena kazna. Bivši igrač Crnice Mihovil Ledenko 25 sekundi prije kraja poluvremena pospremio je jedan odbijanac iza leđa Miškovića za odlazak na poluvrijeme rezultatom 1:1. Treba spomenuti nekoliko vrhunskih intervencija u prvom poluvremenu Marka Mihaljevića koji je izluđivao šibenske igrače obranama. U drugom poluvremenu Iko Bašić čini prekršaj na 7 metara, Šamija izvodi slobodnjak, a u odbijancu se najbolje snalazi Dragan Vuković za vodstvo Crnice 2:1. U istoj minuti Šamija pravi "one man show", prima loptu na 6 metara lijevom nogom, dok svi na tribinama očekuju bombu ljevicom, on rola protivnika i desnom nogom gađa pod prećku za vodstvo Crnice 3:1. Tada se činilo da će Crnica privesti utakmicu u svoju korist, ali uporni Vodičani se ne predaju i Tino Junaković dvije minute nakon zabija za 3:2 i vraća neizvjesnost. Sedam minuta prije kraja Šamija riješava stvari u korist Crnice prekrasnim pogotkom jedan na jedan s Mihaljevićem za 4:2. U tim trenucima Heroji su se totalno otvorili što je ostavilo veliki prostor domćinu koji je preko Jurkovića i Vukovića povisio na nedostižnih 6:2. Točku na "i" stavio je Tino Junaković svojim drugim zgoditkom na utakmici postavivši konačni rezultat utakmice 6:4.
Ova pobjeda bija je četvrta u nizu za malonogometaše Crnice, a sljedeća utakmica igra se u Solinu protiv Mejaša. Zbog tri javne opomene trener Boro Matan na toj utakmici neće moći računati na Šamiju i Mijata.