Velika pobjeda u gradskom derbiju

9.4.2022. 12:31:23

Gradski derbi na šibenskom Baldekinu odigrali su Šibenik 1983 i Crnica, a Crnica je i drugi put ove sezone slavila protiv gradskih rivala. U susretu odigranom pred vrlo dobro popunjenim tribinama Crnica je slavila rezultatom 2:6. Momčad Mladena Perice-Štrle većim je dijelom susreta bila bolja, te je na koncu zasluženo slavila. Ključni trenutak susreta je razdoblje 17. i 18. minute, gdje je Crnica unutar 60 sekundi postigla čak 3 zgoditka i tako trasirala put ka pobjedi.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Teo Strunje

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Antonio Lindomar Da Silva, Saša Subotić, Paulo Katuša, Antonio Repić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Dragan Vuković, Josip Maleš, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Katuša (6′), 1:1 I. Škugor (8′), 1:2 Katuša (17′), 1:3 Domar (17′), 1:4 Domar (18′), 2:4 Šućur (20′), 2:5 Subotić (24′), 2:6 Perić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  10 (6+4); Crnica  7 (5+2)

ŽUTI KARTONI:
I. Škugor (7′), Pehar (9′), Torres (11′), Protega (28′), Jurković (31′), Matković (36′) – ŠIBENIK 1983
Rafinha (20′), Radić (27′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Lindomar Da Silva (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Gradski derbi odigran je u sjajnom ambijentu. Jako dobro popunjena dvorana na šibenskom Baldekinu, gdje je bučna skupina od 60ak “Funcuta” bodrila svoju momčad, no Crnica se pokazala kao bolja momčad i opravdano je slavila nastavivši tako sa sjajnim proljetnim igrama.
Već u prvoj minuti Šibenik 1983 je mogao povesti. Šućur je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje Palavra klizećim startom puca na prazan gol no pogađa vratnicu. U 4. minuti sreća je na strani “Funcuta” kada na dodavanje Repića spoj vratnice i grede pogađa Rafinha. U 6. minuti Crnica dolazi do prednosti. Na ubačaj Nike Škugora s lijeve strane Matković nesmotreno pogađa vratnicu, a u pokušaju da otkloni opasnost Matković pogađa nogu Katuše od kojeg se lopta odbija u gol za 0:1! U 8. minuti Šibenik 1983 dolazi do izjednačenja. Jurjević je iz kornera s desne strane ubacio na vrh kaznenog prostora, a Ivan Škugor puca iz prve i savladava Bilića za 1:1! Nakon toga bilježimo dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, sve do 17. minute kada Pehar izlazi sam pred Bilića koji brani njegov udarac, lopta se odbija do Torresa koji pogađa vratnicu. Crnica je uzvratila vrlo brzo i učinkovito. Izboren je šesti prekršaj domaćih, a Katuša iz akumulacije silovito i precizno zabija za 1:2! Čim su krenuli s centra “Funcuti” gube loptu, Domar s lijeve strane izlazi sam pred Jarmanovića i zabija mu kroz noge za 1:3! Nije prošlo niti pola minute, a još se jednom trese mreža domaćih. Udarac Rafinhe s 10ak metara Domar je u kaznenom prostoru skrenuo i prevario Jarmanovića za sada već osjetniju prednost Crnice – 1:4! U samoj završnici prvog poluvremena Šibenik 1983 dolazi do smanjenja zaostatka. Rafinha je nesmotreno u kaznenom prostoru startao na Šućura kojem se tako pružila prilika iz penala, što najbolji strijelac lige koristi i zabija za 2:4 nakon prvih 20 minuta.
U nastavku Crnica dolazi do prednosti iz prvog ozbiljnijeg udarca prema golu. Subotić je iznudio prekršaj na 10ak metara od gola s desne strane, te iz slobodnog udarca zabija pod gredu za 2:5! Nakon toga se dugo igralo bez pravih prilika, a u lovu na rezultatski zaostatak “Funcuti” u 33.minuti prelaze na igru s Kosorom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Crnice. Naprotiv, u 39. minuti Perić bježi Juriću i klizećim startom šalje loptu u prazan gol za potvrdu pobjede Crnice – 2:6! Momčad Mladena Perice-Štrle tako je nastavila sa sjajnim proljetnim igrama ostvarivši novu pobjedu, dok “Funcutima” ostaje velike brige borbe za prvoligaški opstanak.

Izvor: izvheštaj prenesen sa portala Crofutsal