Velika pobjeda protiv NVA

20.3.2021. 23:54:29

U susretu 16. kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Novog Vremena Apfel rezultatom 3:1, čime se uvelike “zakuhala” borba za 3. mjesto! U čvrstoj utakmici odigranoj na šibenskom Baldekinu momčad Mladena Perice-Štrle je bila bolja i na koncu zasluženo slavila, a više detalja o susretu donosimo u nastavku…

Kontolor suđenja: Andrej Topić

CRNICA: Franko Bilić, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Josip Jović, Anderson Alves Carniero Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Šamija (14′), 2:0 Vuković (29′), 2:1 Pulinho (30′), 3:1 Bilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (3+5); Novo Vrijeme Apfel 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Stojković (15′), Subotić (40′)  – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Stojković (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

U uvodnih 10 minuta gledamo čvrstu igru gdje se teško dolazilo do izglednijih prilika. Bilježimo tek situaciju iz 4. minute kada udarac Brkića s 10 metara vratar Bilić odbija u korner. U 11. minuti Stojković je lijepo prošao kroz obranu gostiju, proigrao na desnoj strani Matijevića čiji udarac brani Bašković. U 13. minuti Osredkar je vrlo dobro pucao nakon kornera, no Bilić atraktivnom intervencijom odbija u korner. U 14. minuti Crnica dolazi do prednosti. Gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a to kažnjava Šamija i sa 8-9 metara zabija za 1:0! U sljedećoj minuti gosti su dvaput zaprijetili preko Horvatha i Jelavića, no Bilić je siguran na golu Crnice. U 18. minuti burno su reagirali gosti kada se suci nisu oglasili nakon pada Pulinha u protivničkom kaznenom prostoru. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Crnice.
U nastavku je na gol gostiju stao Herceg, a kao i u prvom poluvremenu tako smo i u nastavku dugo čekali na prvu ozbiljniju situaciju. U 28. minuti Jelavić je izgubio loptu, a Vuković se s lijeve strane sjurio sam prema Biliću, no puca tik uz suprotnu vratnicu. No samo nekoliko trenutaka kasnije Šibenčani dolaze do povećanja prednosti. Perić je s lijeve strane ubacio pred gol gdje Vuković zabija za 2:0! No gosti vrlo brzo uzvraćaju. Pulinho je ostao sam s desne strane i efektno od grede zabio za 2:1! U 32. minuti Jelavić je lijepo prošao po desnoj strani, no njegov udarac Bilić atraktivno brani. Vrijedi spomenuti i da je Crnica od 32. minute u bosnusu s 5 akumuliranih prekršaja. U 34. minuti gledamo pravu opsadu gola Crnice, gdje su se domaći grčevito branili, no na koncu je ipak izostao kvalitetniji udarac prema golu Bilića. U sljedećoj minuti velika prilika se ukazala Šibenčanima, Šamija je s desne strane ostao sam pred Hercegom koji upisuje veliku obranu. U 37. minuti Crnica ima lijepu priliku iz kontre 3 na 2, no u završnici je umjesto udarca odigrano loše dodavanje na drugu vratnicu za Šamiju. U 38. minuti gosti prelaze na igru s Rodrigom u ulozi golmana-igrača, no Šibenčani se vrlo dobro brane ne dozvolivši gostima da ozbiljnije zaprijete. Štoviše, 7 sekundi prije kraja Bilić je nakon jedne obrane poslao loptu u prazan gol gostiju za potvrdu pobjede, 3:1!

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CROfutsal koji je uživo pratio utakmicu.