VELIČANSTVENOM POBJEDOM SVE BLIŽE TITULI

9.4.2017. 0:11:19

U jednoj od najvažnijih utakmica proteklih godina, u dvorani koja na prste jedne ruke zadnjih godina pamti poraze svoga Porto Tolera, Crnica se postavila vrlo hrabro i ostvarila pobjedu protiv direktnog konkurenta za prvo mjesto. Brojke trenutno izgledaju prekrasno za Crnicu, četiri boda prednosti nad Pločanima tri kola prije kraja prvenstva, ali oni koji su bili u Pločama svjedoci su kako je pobjeda zarađena vrlo krvavo. Čak dva puta Crnica je gubila i vraćala se, a onog trenutka kad je preuzela vodstvo tad više nije dozvolila domaćinu za se približi. Svi igrači u ovoj utakmici uz trenera bili su impresivni, ali posebno valja pohvaliti Mirka Jurjevića koji je zasigurno odigrao najbolju utakmicu u dresu Crnice. Kao i u proteklim utakmicama Radman i Šamija i u ovoj bili su raspoloženi i svojim pogocima gurali momčad prema naprijed.
Dugo u noć potrajat će slavlje nakon super važne pobjede a igrači i trener su to i zaslužili. Od sljedećeg tjedna slijedi priprema za sljedeću važnu utakmicu protiv Hajduka na Baldekinu. Utakmica je na rasporedu za dva tjedna s obzirom da je sljedeći vikend Uskrs. Pobjeda u tom dvoboju je velika želja i dovela bi Crnicu na milimetar do naslova prvaka II.HMNL-jug. U tom susretu Crnica će biti lišena usluga Marija Žumberca koji ima tri javne opomene.

MNK PORTO TOLERO - MNK CRNICA - 2:5 (1:1)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Vedran Babić (Split)
Treći sudac: Stipe Divić (Imotski)
Delegat: Miro Dugeč (Solin)

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Zlatko Kušurin, Matej Marević, Žarko Visković, Sandro Rebac, Ivan Arar, Matko Krilić, Josip Pear, Josip Stjepanović, Zvonimir Barbir, Tomislav Domić, Dejan Rašić, trener: Boris Malić

CRNICA: Robert Mišković, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Nikola Pavić, Ante Mijat, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Vinko Jurković, Marko Peran, Marko Mihaljević, Filip Radaj, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 1:0 Pear (8′), 1:1 Jurjević (10′), 2:1 Arar (26′), 2:2 Šamija (30′), 2:3 Šamija (31′), 2:4 Radman (38′), 2:5 Radman (40′)

ŽUTI KARTONI: Stjepanović (19′) – PORTO TOLERO; Žumberac (30′) – CRNICA

IZVJEŠTAJ PRENESEN S PORTALA CROfutsal koji je uživo pratio utakmicu:
Velikom pobjedom u Pločama, Crnica je došla na korak do naslova prvaka 2.HMNL-jug! Šibenčani su u Domu sportova slavili rezultatom 2:5 i osvojili presudne bodove u utrci za prvaka. Crnica je tako zadržala maksimalan bodovni učinak pod vodstvom Robertina Jelovčića, trenera koji je preporodio Crnicu i vodi je prema nedosanjanom snu, plasmanu u prvoligaško društvo!
Porto Tolero je poveo u 8.minuti kada u kontri 3 na 2 Krilić na desnoj strani proigrava Peara koji zabija za 1:0! Već u slijedećoj minuti mogli su gosti uzvratiti, Šamija je prevario vratara Batinovića, no loptu na putu prema golu zaustavlja Stjepanović. U 10.minuti Crnica je izjednačila! Jurjević je sjajno prošao po lijevoj strani, othrvao se prekršaju Stjepanovića i izišao sam pred Batinovića, te precizno pogađa suprotni kut za 1:1! Uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 14.minute kada Domić ne uspijeva zabiti pored već savladanog Miškovića. U slijedećoj minuti nova velika prilika domaćih preko Domića, koji je s lijeve strane izišao sam pred Miškovića, no puca pored suprotne vratnice! Do kraja poluvremena više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1!
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 24.minuti kada na ubačaj Žumberca s lijeve strane u sredini loptu zahvaća Pavić, no Batinović sjajno brani! Uzvratili su domaći preko Peara koji je ostao sam pred Miškovićem, no vratar gostiju odbija u korner. U 25.minuti bilježimo novu opasnost pred golom gostiju, kada na ubačaj Domića s lijeve strane Pear pred golom ne uspijeva zahvatiti loptu. Uzvratili su gosti preko Jurjevića koji se sa svoje polovice sjurio prema golu domaćih, no ne uspijeva savladati Batinovića. U 26.minuti Mišković neoprezno ruši Arara u kaznenom prostoru, a sudac Topić bez oklijevanja pokazuje na “najstrožu kaznu”. Iz penala je siguran Arar i donosi novu prednost domaćinu, 2:1! Već u slijedećoj minuti mogla je Crnica uzvratiti; Jurjević je s lijeve strane oštro ubacio pred gol domaćih, a udarac Radmana brani Batinović. Novu veliku priliku gostiju bilježimo u 28.minuti kada Pavić iz blizine ne uspijeva savladati Batinovića. Inicijativu su gosti okrunili zgoditkom u 30.minuti! U kontri 3 na 1 najveći je posao obavio Jurjević koji je lijepo prošao kroz sredinu, dodao lijevo za Pavića koji na drugoj vratnici proigrava Šamiju za 2:2! U slijedećoj minuti Crnica dolazi do prednosti! Domaći su izgubili loptu na centru, a Šamija izlazi sam pred Batinovića i silovito s vrha kaznenog prostora zabija za 2:3! Uslijedilo je razdoblje inicijative domaćina, no bez ozbiljnijih prilika. U 36.minuti domaćin prelazi na igru s vratarom Batinovićem u polju, te već u prvom napadu ozbiljno prijete, no vratar Mišković je na mjestu. Nakon toga Radman i Jurjević sa svoje polovice ne uspijevaju zabiti u prazan gol domaćih. No u 38.minuti Radman je siguran i sa svoje polovice pogađa prazan gol za 2:4! Gosti nisu dozvolili Porto Toleru da se s golmanom-igračem vrati u utakmicu. Štoviše, Radman je u poslijednjoj minuti stavio pečat na veliku pobjedu koja Crnicu primiče naslovu prvaka 2.HMNL-jug! Gol za 2:5 označio je početak velikog slavlja gostiju koje je nesumnjivo potrajalo do dugo u noć.