Veličanstvena pobjeda u Omišu

19.11.2022. 20:40:21

Veliku pobjedu ostvarila je Crnica na omiškom Ribnjaku preokrenuvši zaostatak 1:0 u pobjedu 1:2! Momčad Mladena Perice Štrle slavila je protiv Olmissuma, a zanimljivo je da su golove za šibensku momčad postigli nekadašnji igrači Olmissuma – Nikola Badrov i Žarko Luketin.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Toni Kirevski, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Matheus Batista Moura, Valerije Jurić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Danjel Knežević, Nikola Badrov, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Pavić (4′), 1:1 Badrov (15′), 1:2 Luketin (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (3+4); Crnica 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI:
Moura (36′) – OLMISSUM
BAdrov (40′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Kao i svi ovotjedni susreti dvoboj u Omišu započeo je minutom šutnje u čast žrtvama Vukovara i Škabrnje. U današnji susret domaćini su ušli oslabljeni neigranjem kartoniranog Sekulića, dok je kod gostiju izostao već duže vrijeme ozljeđeni Kežić.

Iz prve izgledne prilike Omišani su došli do prednosti u 4. minuti. Velik dio posla obavio je Perišić koji je osvojio dosta prostora, proigrao Kirevskog u sredini koji je proslijedio loptu lijevo za Pavića, a sidrun domaćih maestralno prebacuje Luketina i zabija pod gredu za 1:0! U 8. minuti Moura je iz kornera ubacio u sredinu za Kusturu koji u naletu sa 7-8 metara vrlo dobro puca, no Luketin brani njegov udarac. Sredinom poluvremena bilježimo prvu ozbiljniju priliku gostiju. Vratar Luketin se priključio napadu, a njegovu oštru loptu na drugoj vratnici Perić šalje prema golu, a Čizmić upisuje veliku obranu. U 13. minuti Jurlina je lijepo prošao po lijevoj strani, no njegov udarac prohujao je pored suprotne vratnice. U 15. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Izgubili su Omišani loptu duboko u svojoj polovici, a Badrov s 10 metara krasno zabija, slično kao i Pavić u 4. minuti no sa znatno veće udaljenosti – 1:1! Minutu kasnije gosti prijete preko Copića koji je osvojio loptu i sjurio se prema Čizmiću, no njegov pokušaj je u posljednji tren blokiran. U posljednjoj minuti Perišić je iz auta s lijeve strane poslao sjajnu loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Pavić, no njegov udarac zaustavlja Luketin. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.

U nastavku dugo gledamo igru bez prave prilike, te smo u završnih 6-7 minuta vidjeli više nego u dotadašnjem dijelu nastavka. Prvu veliku priliku bilježimo u 34. minuti kada se napadu “zeleno-plavih” priključio vratar Čizmić, odigrana je lopta u sredinu za Pavića koji se lijepo oslobodio Žilića, no puca za malo pored gola. Minutu kasnije Jurlina se s desne strane lijepo oslobodio za udarac, a Luketin nogom brani loptu iz suprotnog kuta. Nedugo zatim bilježimo još jednu veliku priliku Omišana. Nakon kombinacije iz kornera lopta dolazi u sredinu do Jurline čiji udarac prolazi Luketina, ali ne Perića na gol-liniji. U 37. minuti gosti su zaorijetili iz kontre gdje Žilićev pokušaj s distance odlazi pored gola. Nakon toga Omišani prelaze na igru s Jurlinom u ulozi golmana-igrača, a već u prvom napadu umalo je to kaznio Badrov no ne pogađa prazan gol. Ono što nije pošlo za rukom Badrovu uspijeva nedugo zatim Luketin kada nakon obrane smireno šalje loptu u prazan gol za preokret Crnice – 1:2! U posljednjoj minuti Badrov je nakon osvojene lopte još jednom gađao prazan gol domaćih, no ovoga puta vratnica spašava Omišane. Do kraja su “zeleno-plavi” pokušali doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Luketin je zaustavio pokušaj Moure, a zadnju priliku zapucao je Pavić preko gola. Ostalo je 1:2, pobjeda Crnice koju su Šibenčani proslavili na parketu omiškog Ribnjaka.

Tekst: CROfutsal