S.D. BALDEKIN, Subota 19.11.2016. U 20:30 SATI

MNK CRNICA - MNK PORTO TOLERO Ploče - 4:1 (1:0)

Suci: Anderj Topić (Solin) i Vedran Babić (Split)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

Gledatelja: 150

MNK CRNICA: Mišković, Žumberac, Radman, Vuković, Šamija, Klisović, R. Ljubić, Bura, Costa da Silva, Mijat, Kosor, Jurković, Peran, Radaj; Trener: Boro Matan

MNK PORTO TOLERO: Barinović, Marković, Pear, Stjepanović, Domić, Radaljac, Visković, Arar, Barbir; Trener: Boris Malić

Strijelci: 1:0 Vuković 4.min., 2:0 Radman 21.min., 2:1 Marković 31.min., 3:1 I. Bura 35.min., 4:1 Šamija 40.min.

Žuti kartoni: Costa da Silva 29.min. - preoštar start, Vinko Jurković 37. min. - preoštar start

U jako dobroj utakmici Crnica je više nego zasluženo pobijedila jako dobru i organiziranu momčad Porto Tolera. Gosti iz Ploča u dvoboj su ušli sa 4 boda prednosti nad Crnicom i Šibenčani su u ovom dvoboju jednostavno morali pobijediti da se vrate u život. Od samog početka utakmice vidjelo se da je motiv itekako prisutan u redovima domaćina i da ih jedino zanimaju tri boda. U prvom poluvremenu Crnica je kontrolirala utakmicu, dominirala susretom, a on 4. minute i vodila 1:0 kada je jedan neugodan udarac Vukovića odbio se od jednog igrača gostiju i završio iza leđa dobrog vratara Pločana Marija Batinovića. Crnica je u prvom dijelu promašila jako mnogo dobrih prilika, a zadnjih 6 minuta bila je u bonusu i nije smjela ni pod razno napraviti šesti prekršaj. Na otvaranju drugog poluvremena Crnica ulazi samouvjereno i nakon pola minute Radman povećava vodstvo na 2:0. U sljedećih desetak minuta šibenska momčad je dominirala i stvarala šanse, ali nikako da postigne taj treći zgoditak i riješi utakmicu u svoju korist. U 28. minuti Crnica je burno reagirala kada po mišljenju mnogih nije sviran čist penal za Crnicu zbog igranja rukom igrača Porto Tolera na 4-5 metara od vratiju Pločana. Također , minutu nakon toga Costa da Silva pravi na centru lagan prekršaj , a za nagradu dobiva žuti karton - u  najmanju ruku čudna odluka. Kako to biva nakon nekoliko promašaja Porto Tolero iz jedne kontre u 31. minuti preko Markovića smanjuje rezultat na 2:1. Mala nervoza se uvukla u redove Crnice, ali sve dileme je otklonio Ive Bura u 35. minuti sjajnim pogotkom za 3:1 i definitivno potvrdom da se polako vraća u svoju staru formu. Nakon što je Porto Tolero pokušao s igračem-vratarom Šamija uzima jednu loptu i elegantno postavlja konačni rezultat 4:1 u zadnjoj minuti.
S ovom pobjedom Crnica je došla na bod Portu Toleru i na 4 boda do Kijeva. Sljedeće kolo donosi težak dvoboj na Gripama gdje Crnicu dočekuje dobra momčad Hajduka u derbiju 9. kola.