Važna pobjeda nad Uspinjačom

14.2.2021. 0:39:27

Šibenski Baldekin je večeras ugostio susret Crnice i Uspinjače. Vidjeli smo jednu odličnu utakmicu i dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme je mnogo bolju igru pokazao domaćin dok u drugom poluvremenu gledamo puno bolju predstavu gostujuće momčadi. Domaćini su prvo poluvrijeme dobili rezultatom 4:1 te su vodstvo teškom mukom zadržali do samog kraja. Gosti su u drugom poluvremenu zabili dva pogotka i konstantno napadali četvrti pogodak i podjelu bodova, u zadnjim minutama čak i pokušali s golmanom-igračem, ali su domaćini izdržali sve napade i odnijeli sva tri boda te se tako učvrstili na trećem mjestu i još više približi drugoplasiranom Novom Vremenu. Crnica u sljedećem kolu ide u goste Futsal Dinamu dok Uspinjača ide u goste Alumnusu.

Delegat: Igor Vojković

CRNICA: Franko Bilić, Saša Subotić, Roko Burčul, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Josip Jolić, Šime Kuač, Dominik Nadoveza, Niko Škugor, Nikola Matijević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, trener: Mladen Perica-Štrla

USPINJAČA: Ante Piplica, Matija Uremović, Silvio Toth, Tvrtko Ivan Pajalić, Marino Jedvaj, Lovro Cigler, Bruno Devčić, Renato Koturović, Mirko Rogošić, Bruno Jakovljević, Dominik Antonio Viher, Antonijo Papac, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 1:0 Vuković (5′), 1:1 Jedvaj (9′), 2:1 Subotić (14′), 3:1 Vuković (17′), 4:1 Matijević (20′), 4:2 Jedvaj (23′), 4:3 Uremović (26′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 3 (2+1); Uspinjača 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Perić (6′) – CRNICA
Jakovljević (16′), Jedvaj (17′), Cigler (28′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Vuković (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Dvoboj u šibenskom Baldekinu su bolje otvorili upravo domaćini koji prvi imaju ozbiljniju priliku na susretu. U početnim minutama je opasno zaprijetio kapetan Vuković. Na odgovor gostiju se nije trebalo dugo čekati. Odličan udarac Uremovića je sjajnom paradom obranio Bilić. Pokušao je i Koturović minutu kasnije, ali udarac odlazi kraj gola. Vuković je doveo domaće u vodstvo u 5. minuti. Pokušavali su u narednim minutama poravnati rezultat Uremović i Jedvaj, ali nije bilo promjene rezultata. Trud gostiju se konačno isplatio u 9. minuti kad prvo Pajalić puca, Bilić odbija, ali lopta dolazi do Jedvaja koji poravnava rezultat na 1:1. Pokušavaju potom u sljedećoj minuti i domaći preko Subotića, Škugora i Vukovića, ali Piplica je raspoložen na golu gostiju. Uslijedio je period bez ozbiljnih prilika po gol, a prvi koji opasnije prijete su ponovno domaćini preko Šamije, ali nema nove promjene rezultata. Domaćini su sve bolji i bolji i sve više prijete po gol gostiju, ali Piplica ne dopušta novi pogodak. Mreže su tako mirovale sve do 14. minute kada sjajno slobodan udarac izvodi Subotić za novo vodstvo domaćina. Domaćini sve više i više napadaju gol gostiju, ali gostujući golman brani nekoliko udaraca u nizu. U 17. minuti ipak novi pogodak u golu gostiju. Matijević prolazi sjajno s desne strane, ulazi u kazneni prostor protivnika i na drugoj stativi pronalazi Vukovića koji zabija svoj drugi pogodak na susretu. Nakon dugo vremena prva ozbiljnija prilika na drugoj strani je viđena u 18. minuti kada udarac Totha u korner odbija Bilić. Domaći su odličnu igru okrunili novim pogotkom u 20. minuti kada Šamija pronalazi Matijevića koji pogađa za 4:1. Do kraja poluvremena nije bilo prilika te domaćini odlaze na odmor sa zasluženom prednošću rezultatom 4:1.

Početak drugog poluvremena pruža nešto izjednačeniju utakmicu s prilikama na obje strane, a prvi koju zabijaju su gosti. Udarac Totha odbija Bilić, na loptu nailazi Jedvaj, puca, a lopta se nes(p)retno otkrljala u gol te semafor u 23. minuti pokazuje 4:2 za domaćine. Taj pogodak je dodatno motivirao gostujuću momčad koja preuzima inicijativu te tri minute kasnije postiže i novi pogodak. Snažan šut Uremovića brani Bilić, ali suci kažu kako je golman domaćina s loptom ušao u gol te se gol gostima priznaje i tako dolaze na zaostatak od samo jednog pogotka. Domaćini sve više igru baziraju na obrani dok gosti sve više pritišću ne bi li došli do izjednačujućeg pogotka. Najozbiljnije prilike domaćina u narednim minutama su viđene u 32. minuti kad su u dva napada pokušali Šamija i Stojković, ali oba udarca brani gostujući golman. Gosti su sve opasniji i opasniji u narednim minutama te raste njihova nervoza u obrani dok na drugoj strani domaćini teško dolaze u izglednije prilike. Najraspoloženiji igrač u tim minutama je gostujući igrač Uremović dok s druge strane svoje prilike nisu iskoristili Perić i Matijević. Dvije minute prije kraja susreta gosti uvode Koturovića kao golmana-igrača i isti igrač ima dvije prilike u istoj minuti, ali nema novog pogotka u mreži domaćina. Do kraja susreta više nije bilo promjena te domaćini dolaze do sva tri boda.

Izvor: tekst kopiran sa portala Crofutsal