UVOD U KVALIFIKACIJE KAO IZ SNOVA

15.5.2017. 9:13:25

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj u Vinkovcima MNK Crnica je ostvarila visoku pobjedu protiv MNK Vinkovci rezultatom 11:3 (4:0). U sjajnoj predstavi šibenskih malonogometaša svi igrači zaslužili su veliki aplauz jer u gostima zabiti jedanaest pogodaka zaista je impresivna brojka. Dojma smo da bi Crnica zabila i više da je trebalo, ali i ovako treba čestitati svim igračima i stručnom stožeru na sjajno kvalifikacijskoj premijeri i uvodu kao iz snova. U sljedećoj utakmici gost na Baldekinu je momčad MNK Jesenje iz Krapine. Imperativ pobjede u tom susretu nameće se kao potvrda svega onog dobroga što se dogodilo u Vinkovcima...

Gledatelja: 300

VINKOVCI: Josip Bertić, Davor Kujundžija, Danijel Jaman, Marko Ljaljić, Josip Antunović, Marko Križanović, Borna Marinić, Josip Haluška, Stipe Jančić, Blaž Tustonjić, Marin Ležaić, Dominik Jelinić, predstavnik kluba: Tomislav Japundžić

CRNICA: Robert Mišković, Mario Žumberac, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Nikola Pavić, Ante Mijat, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Marko Mihaljević, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 0:1 Šamija (1′), 0:2 Jurjević (3′), 0:3 Pavić (4′), 0:4 Šamija (5′), 0:5 Šamija (24′), 0:6 Radman (27′), 0:7 Radman (28′), 1:7 Jaman (28′), 1:8 Jurjević (30′), 1:9 Šamija (30′), 1:10 Radman (32′), 2:10 Antunović (33′), 3:10 Marinić (36′), 3:11 Šamija (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vinkovci 6 (4+2); Crnica 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Mišković (17′), Žumberac (26′) – CRNICA

Izvještaj s portala Crofutsal:

Šibenska Crnica uvjerljivom je pobjedom na gostovanju u Vinkovcima započela kvalifikacije za 1.HMNL! Momčad Robertina Jelovčića pregazila je Vinkovčane s uvjerljivih 3:11 i tako u velikom stilu otvorila natjecanje drugoligaških prvaka.
Pitanje pobjednika praktički je rješeno u prvih 5 minuti igre. Toliko je naime trebalo gostima da dođu do velike i za domaćine nedostižne prednosti (0:4). Već u 1.minuti Šamija donosi prednost gostima, da bi nakon toga zabijali Jurjević, Pavić i još jednom Šamija za spomenutih 0:4! Rezultat postavljen nakon 5 minuti igre pokazao se kasnije i konačnim ishodom prvog poluvremena. Razigrani Šamija u nastavku je postigao još 3 zgoditka zaokruživši tako svoj učinak s čak 5 zgoditaka, Radman je triput zabio, a još je jednom mrežu domaćina zatresao Jurjević. Za domaćina zabili su Jaman, Antunović i Marinić, no slaba je to utjeha u uvjerljivom porazu koji već nakon prvog susreta Vinkovčane ostavlja u teškoj situaciji po pitanju borbe za 1.ligu. S druge strane, Šibenčani su ostvarili kapitalnu pobjedu, te su se potvrdili kao favoriti u utrci za 1.ligu.
Već sredinom slijedećeg tjedna Vinkovčani idu na neugodno gostovanje kod Jesenja, dok će Crnica biti slobodna. Slijedećeg vikenda Jesenje će gostovati kod Crnice, a susret je to koji bi mogao dati mnoge odgovore po pitanju plasmana u prvoligaško društvo.

FOTOGRAFIJE, Izvor: SVIJET FUTSALA web magazin