Sportska dvorana Gripe, subota 26.11.2016. u 20:00 sati, gledatelja: 150

MNK HAJDUK - MNK CRNICA Šibenik - 3:3 (2:1)

Suci: Vedran Babić (Split) i Marijo Rajčić (Kaštel Stari)
Delegat: Vedran Antunović (Makarska)

HAJDUK: Mate Tešija, Ivor Šuljić, Mario Nazlić, Ivan Tustonjić, Alen Marić, Vlado Rubelj, Marino Tešija, Ante Mijić, Igor Šuljić, Ante Peša, Branko Laura, Ljuban Miloš, Roko Pezelj, trener: Krešimir Čubelić

CRNICA: Robert Mišković, Mario Žumberac, Dragan Radman, Ive Bura, Henrique Costa da Silva, Ante Mijat, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Ante Kosor, Vinko Jurković, Marko Peran, Filip Radaj, trener: Boro Matan

STRIJELCI: 0:1 Šamija (4′), 1:1 Peša (5′), 2:1 Peša (19′), 2:2 Vuković (24′), 3:2 Mijić (24′), 3:3 Vuković (24′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 6 (2+4); Crnica 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Ig.Šuljić (3′), Tustonjić (37′) – HAJDUK; Jurković (37′) – CRNICA

U sjajnom prvensvenoj utakmici Hajduk i Crnica podijelili su bodove i utakmicu okončali rezultatom 3:3. Možda je to i najrealniji rezultat s obzirom da su jedna i druga momčad imale svoje prigode, ali nekako ostaje dojam da je Crnica bila realnija, pogotovo u završnici gdje je imala nekoliko sjajnih prigoda za pobjedu, ali nije uspjela matirati dobrog vratara Hajduka Tešiju. Iako smo više dosadni sami sebi opet moramo pisati o perfidnom suđenju koje je u samoj završnici utakmice kad je Crnica bila zrela da dođe do pobjede itekako išlo na mlin domaćina. Radi se o kristalno čistim situacijama kad je sudački par Rajčić-Babić najprije morao u 37.minuti  isključiti Tustonjića zbog  prekršaju na Mijatu kad se ovaj kao brzi vlak na 12 metara sjurio prema Tešiji i bio srušen, a suci su se odlučili samo za opomenu na opće čuđenje svih. Da stvar bude još smiješnija odmah nakon toga Igor Šuljić pravi čist prekršaj za žuti karton na devet metara od vratiju, toliko čist da bi ga i on sam sebi dao, ali suci se ne odlučuju za karton jer bi mu to bio drugi, odnosno isključujući. Smiješno i prozirno od strane sudačkog para. Ovo su bile dvije situacije koje su sigurno oštetile šibensku momčad. Možete zamisliti kakva bi to bila prednost za goste da je u zadnje tri minute imala priliku napadati s igračem više, čak i s dva igrača više. Iz kola u kolo nastavlja se masakriranje šibenske momčadi od strane  sudaca. Prošlo kolo iz Crnice nisu dizale tenzije jer su pobijedili Porto Tolera na Baldekinu, ali na rezultatu 2:0 za Crnicu suci ne sviraju čist penal za Crnicu zbog igranja rukom na 4-5 metara od vratiju, da bi u 30. minuti isti sudac dao Costi da Silvi žuti karton za nešto što je samo on vidio, a na utakmici je bilo 10 težih prekršaja koje nije sankcionirao žutim kartonom. Umjesto da javnost čita o potezima i golovima svako kolo moramo spominjati iste stvari. Suci imaju pravo griješiti, prirodno je i normalno, ali pitamo se kad će dotična gospoda pogriješiti slučajno  na utakmici u korist Crnice ?

U utakmici protiv Hajduka raduje pravi pristup Crnice, želja, borbenost i htijenje. Hajduk je sjajna momčad i ovaj rezultat zaista nije kiks, Crnica je kiksala u nekim drugim dvobojima u kojima je izgledala kao razbijena vojska. U sljedećem dvoboju na Baldekinu Crnica dočekuje Jezera u susjedskom derbiju.

IZVJEŠTAJ UTAKMICE - CRO FUTSAL:

U derbiju 9.kola 2.HMNL-jug Hajduk i Crnica su podijelili bodove odigravši 3:3! Realan je to ishod susreta u kojem je Hajduk dvaput vodio, no Crnica je u završnim minutama bila bliže pobjedničkom zgoditku.
Već nakon 5-6 sekundi igre gosti su mogli povesti. Hajduk je krenuo s centra, no Radman lukavo osvaja loptu i izlazi sam pred Tešiju koji brani njegov udarac. Jako dobar ulazak gostiju u utakmicu nagnalo je trener domaćih Čubelića da već u 3.minuti pozove time-out. No predah nije urodio plodom, jer u slijedećoj minuti Crnica dolazi do vodstva. Iz kornera je odigrano az Šamiju koji neometan s vrha kaznenog prostora zabija za 0:1! No Hajduk vrlo brzo uzvraća. Najprije je Mišković sjajno obranio udarac Igora Šuljića, a iz nove akcije domaćin dolazi do izjednačenja. Žumberac je u pokušaju da blokira udarac loptu servirao Peši koji neometan s 4-5 metara s desne strane zabija u prazan gol za 1:1! Uslijedilo je dulje razdoblje bez izglednijih prilika. Bilježimo udarac špicem Žumberca s 10ak metara koji Tešija nogom brani, nakon čega domaći preuzimaju inicijativu. Razdoblje inicijative domaći su naplatili zgoditkom u 19.minuti kada Peša s 10ak metara prizemnim udarcem savladava Miškovića za 2:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
U nastavku Crnica još jednom promašuje zicer iz prvog napada. Ovoga puta Šamija se našao u izglednoj prilici, no njegov udarac na gol-liniji zaustavlja Igor Šuljić. U 24.minuti vidjeli smopravi festival zgoditaka. zaista je nesvakidašnje vidjeti 3 zgoditka u jednoj minuti, a upravo to su nam priuštili akteri ovog dvoboja. Najprije su gosti lijepo izigrali obranu Hajduka, Šamija s lijeve strane ubacuje u sredinu gdje Vuković glavom zabija za 2:2! Tek što su pošli s centra domaći zabijaju za novo vodstvo preko Mijića, no tu nije bio kraj jer vrlo brzo Vuković zabija svoj novi zgoditak za 3:3! Nakon toga malotko je mogao pomisliti da do kraja više nećemo vidjeti zgoditaka. U 28.minuti nakon velike pogreške Mijata domaći imaju veliku priliku, no udarac Rubelja požrtvovnim startom blokira Jurković. U 30.minuti Ivor Šuljić izlazi sam pred Miškovića, no vratnica spašava goste. Istom mjerom uzvratila je Crnica u 32.minuti kada Henrique Costa s 12ak metara pogađa vratnicu! U 34.minuti domaći još jednom prijete preko Rubelja koji izlazi sam pred Miškovića, ali puca pored gola. Nakon toag se osjetio pad u igri domaćina, te gosti propuštaju nekoliko izglednih prilika za pobjedu. U 35.minuti Šamija osvaja loptu duboko u polovici Hajduka, te s lijeve strane izlazi sam pred Tešiju, ali puca preko gola. U 37.minuti dolazimo do dvije sporne situacije. Najprije Mijat prolazi Tustonjića koji ga ruši u situaciji kada je pred sobom imao samo vratar Tešiju. Gosti su očekivali isključenje Tustonjića, no sudac Rajčić se odlučio samo za žuti karton. U slijedećoj minuti Igor Šuljić grubim prekršajem ruši Radmana koji je ostao ležati na parketu. Sudac babić dosudio je prekršaj, no nije se odlučio za žuti karton koji bi Igoru Šuljiću bio drugi u današnjem susretu. Utakmica je na koncu okončana podjelom bodova, što je po svemu viđenom i najpravedniji ishod, premda je dojam da su u konačnici gosti bili bliže pobjedi.