Tijesan poraz od Vrgorca

21.1.2023. 13:11:16

Pobjedom Vrgorca protiv Crnice započeo je proljetni dio prvoligaške sezone. U uzbudljivom susretu Vrgorac je imao 2:0 nakon prvih 20 minuta, da bi u nastavku gosti došli do izjednačenja. U uzbudljivoj završnici na koncu su “nebeskoplavi” drugim golom raspoloženog Boškovića došli do značajne pobjede.

Kontrolor suđenja: Antonio Pejić

VRGORAC: Senad Poračanin, Guilherme Dos Santos, Mateo Stanković, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Dane Raos, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Toni Kirevski, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, trener: Saša Subotić

CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Da Cruz Bandeira, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Bošković (3′), 2:0 ag-Vuković (19′), 2:1 Copić (22′), 2:2 Wallysson (36′), 3:2 Bošković (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 10 (5+5); Crnica 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI:
Guilherme (8′), Martinac (18′), Marinović (26′) – VRGORAC
Radić (15′), Luketin (18′) – CRNICA

CRVENI KARTON: Guilherme (23′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE:Josip Bošković (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:
Već u 3. minuti Vrgorac dolazi do prednosti. Kozarić je povukao loptu sa svoje polovice, dodao desno za Gašpara čiji oštar ubačaj na drugoj vratnici u gol posprema Bošković – 1:0! Raspoloženi Gašpar je kreirao i sljedeću ozbiljniju priliku na utakmici. Sredinom prvog poluvremena Gašpar je prošao po desnoj strani, ušao u sredinu, no njegov udarac s 9-10 metara brani Luketin. U 14. minuti još je jednom Gašpar u naslovnoj ulozi. Ovoga puta lijepo je zaprijetio iz slobodnog udarca s 9 metara s desne strane, no još je jednom Luketin na mjestu. U 18. minuti gosti su propustili veliku priliku za izjednačenje. Iz kornera Vrgorca izrodila se kontra Crnice, gdje Wallysson s lijeve strane izlazi sam pred Poračanina, no vratar domaćih uz pomoć vratnice brani njegov udarac, a odbijenu loptu Katuša ne uspijeva pospremiti u gol. Nedugo zatim Vrgorac dolazi do povećanja prednosti. Radić je neoprezno izgubio loptu u vlastitoj polovici, a Vuković u pokušaju da otkloni opasnost zabija u vlastitu mrežu za 2:0! Vrgorac je tako na odmor otišao s lijepom prednošću.

U nastavku vrlo brzo Crnica dolazi do smanjenja zastatka. Igrala se 22. minuta kada u kontri 3 na 2 Vuković proigrava Copića koji s lijeve strane izlazi pred Poračanina koji brani njegov prvi pokušaj, no iz drugog pokušaja Copić zabija za 2:1! Nedugo zatim Guilherme je neopreznim startom zavrijedio drugi žuti karton, ponudivši tako gostima priliku da s igračem više dođu do izjednačenja. Brojčanu prednost gosti ne koriste, no i nakon toga nastavlja se razdoblje bolje igre Crnice. Sredinom nastavka Vrgorčani su uspostavili ravnotežu, no ono što nisu uspjeli s igračem više gosti uspijevaju u 36. minuti kada dolaze do izjednačenja. Radić je osvojio loptu na centru i proigrao na lijevoj strani Wallyssona koji s ruba kaznenog prostora zabija od suprotne vratnice za 2:2! Nedugo zatim Crnica je imala obečavajuću situaciju iz prekida, no iz istog se izrodila kontra “nebeskoplavih” gdje Martinac bježi po lijevoj strani, proigrava u sredini slobodnog Boškovića koji u situaciji 1 na 1 savladava Luketina za 3:2! Nakon toga gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Škugor), no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Štoviše, u posljednjoj minuti gosti su načinili šesti akumulirani prekršaj, no udarac Gašpara zaustavlja Luketin. Ostalo je 3:2, minimalna pobjeda Vrgorca za velika i vrlo važna tri boda “nebeskoplavih“.

Tekst: prenesen sa portala Crofutsal