S.D. GRIPE, Nedjelja 30.10.2016. u 18:30 h

MNK GENIUS - MNK CRNICA - 1:3 (1:0)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Vedran Babić (Split)

GENIUS: Joško Rogić, Karlo Trumbić, Ante Vukić, Ante Roso, Josip Božinović, Mate Olujić, Hrvoje Giljanović, Joško Goreta, Andro Radostić, Antonio Plenča, Josip Janković, Frane Ercegović, Tino Parčina, trener: Jozo Pavić

CRNICA: Robert Mišković, Mario Žumberac, Vinko Jurković, Dragan Radman, Ive Bura, Henrique Costa Da Silva, Ante Mijat, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Ante Kosor, Filip Radaj, trener: Boro Matan

STRIJELCI: 1:0 Goreta (15′), 1:1 Vuković (34′), 1:2 Henrique Costa (36′), 1:3 Radman (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Genius 7 (3+4); Crnica 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Božinović (16′), Parčina (20′), Goreta (27′) – GENIUS
Henrique Costa (27′), Žumberac (40′), Mijat (31′) – CRNICA

CRVENI KARTON: Joško Goreta (34′) – MNK GENIUS, Boro Matan (31′) - trener MNK CRNICA

U sjajnoj utakmici Crnica je uspjela uzeti ono po što je došla na Gripe i pobijediti jako dobrog i discipliniranog Geniusa. Crnica je u utakmicu ušla s iznimnim motivom i željom da joj pobjeda treba kao suho zlato. Velika želja sigurno je šibenske malonogometaše koštala hladnokrvnosti i bolje realizacije s obzirom na veliki broj promašenih šansi u prvoj četvrtini utakmice. Već nekoliko utakmica Crnica ima jedan problem, a to je  ulazak u bonus u prvih 12-13 minuta utakmice. Dali je problem u agresivnoj igri Crnice ili je problem u nečem drugom o tome neka sude oni koji to trebaju. Naše je da prihvatimo činjenično stanje jer baš ništa ne možemo promijeniti, boriti se s rogatim je besmisleno. Da se vratimo na utakmicu jer ona je bila zaista čudesna; nakon nekoliko odličnih prilika Crnice i nevjerojatnih promašaja u 15. minuti Crnica je imala 4 akumulirana prekršaja i u 25 sekundi zarađuje još dva "lagana prekršaja" koja Geniusu daju priliku da povede 1:0. Dobro izveden udarac Gorete završava iza Miškovića i Crnica ulazi u neugodnu situaciju. Prvo poluvrijeme završava vodstvom Geniusa iako Crnica može žaliti za svojim pravim prilikama. U drugom poluvremenu Crnica kreće silovito, ali jednostavno ne pronalazi put kako savladati dobrog Rogića. U 27. minuti Henrique Costa pravi sasvim lagani prekršaj na Josipu Božinoviću i zarađuje žuti karton iako o kartonu nema ni govora. Naravno, Costi je to treća javna opomena i sljedeće kolo nema pravo nastupa. U 29. minuti upućena je duga lopta na Radmana na 5 metara od vratiju Geniusa, Rogić u želji da izbije loptu s Radmanove glave odnosi i loptu i udara ga po glavi, ali prekršaja nema. Da se razumijemo, zaista bi smiješno bilo svirati penal za takav prekršaj na Radmanu, ali po kriteriju kod dosuđivanja svih ostalih prekršaja koje je Crnica napravila to je i više od prekršaja U 31. minuti Ante Mijat pravi klizeći start uz uzdužnu crtu 15 metara od vratiju Miškovića i sasvim opravdano zarađuje opomenu, ali 20 sekundi ranije kad je Ante Mijat bio u prodoru u sličnoj situaciji start na njemu okarakteriziran je da se ne radi o prekršaju. U 31. minuti opravdano je iz igre isključen trener Crnice Boro Matan jer je ometao izvođenje "outa" igrača Geniusa. U tim trenucima vladala je prava nervoza u redovima Crnice jer vrijeme je curilo, a poraz je bio sve bliže. Luđačka upornost igrača Crnice isplatila se u 34. minuti kada Vuković uspijeva dobru akciju Crnice realizirati i ugurati loptu iza leđa Joška Rogića. U tim trenucima se lomi utakmica, a ključni trenutak se dogodio nekoliko trenutaka nakon izjednačenja Crnice kada Joško Goreta dobiva drugu javnu opomenu i Crnica ima prigodu doći do vodstva. Dugo je Crnica stezala obruč oko vrata Geniusa, da bi Henrique Costa na koncu uspio ljevicom ugurati loptu za veliko slavlje  i prelazak u vodstvo. Do kraja utakmice ostale su velike četiri minute, a Genius je pokušao s igračem-vratarom. Josip Božinović je organizirao napade Geniusa, ali obrana Crnice dobro je odolijevala svim prijetnjama. Igrala se zadnja minuta susreta, na semaforu je bilo 45 sekundi do kraja, a prema vratima Crnice je bila upućena jedna lopta koja je padala petnaestak metara od vratiju poludesno. Mario Žumberac je osjetio što će se dogoditi i ušao ispred igrača Geniusa. U svom naumu da oduzme loptu napravio je lagani prekršaj, toliko lagan da nitko prisutan ne bi ništa komentirao da se prekršaj i nije dosudio. Naravno da je prekršaj dosuđen i to se može opravdati i Crnica na to nema pravo "jaukati", ali žuti karton koji je za to dodijeljen Žumbercu jer doslovno perfidan i neutemeljen te nema nikakvo uporište. Kad uzmemo u obzir da je to Mariju Žumbercu treća javna opomena i i kako ne može igrati sljedeće kolo onda onda je ljutnja šibenskog drugoligaša još veća. Točku na "i" u ovom dvoboju stavio je kapetan Dragan Radman u zadnjim sekundama utakmice postavivši konačnih 1:3.
Sljedeće kolo Crnica igra na svom Baldekinu protiv svojih najbližih susjeda vodičkih Heroja. Utakmica je na rasporedu u petak 4.11.2016. u 19:30.