SPLIT TOMMY PRVAK HRVATSKE , DUBROVČANI TREĆI

1.5.2017. 13:53:28

Zadnjeg dana natjecanja na Završnici prvenstva Hrvatske vidjeli smo sve ono lijepo što futsal nudi. Nakon borbe po skupinama jasno je bilo da će se domaćin MNK Crnica i MNK Square boriti tko će biti treća momčad u Hrvatskoj. U sjajnoj utakmici vidjeli smo veličanstvene poteze, eurogol i mnogo neizvjesnosti. Square je poveo predivnim pogotkom Džankovića u same rašlje vratara Radaja. Nedugo nakon toga nakon jedne nepažnje u obrani Crnice kapetan Darrer na stativi zabija za 2:0. Odmah u sljedećem napadu Mušćet biva srušen u šest metara, a iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca Jurin smanjuje rezultat na 1:2. Minutu prije kraja poluvremena Square povisuje vodstvo na 3:1 i s tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu, 8 minuta prije kraja, Square preko ponajboljeg pojedinca susreta Džankovića odlazi na 4:1. Crnica u igri s igračem-vratarom prijeti, ali nikako na dođe do pogotka. Rezultat je smanjio Vicenzo Ćaleta-Car 5 minuta prije kraja kada postiže zgoditak za 2:4. Do kraja utakmice Crnica je pogađala okvir vratiju nekoliko puta, stalno prijetila, ali Square je odlično obranio i na kraju zasluženo osvojio treće mjesto. Četvrto mjesto za Crnicu predstavlja fantastičan uspjeh u svim mladićima koji su dali obol ovom uspjehu od srca možemo samo čestitati.
U finalnom dvoboju u 13:00 sati sastali su se MNK Split Tommy i MNK Brod 035. Bila je to utakmica puna tempa, agresije, odličnog futsala i prezentacije fizičke moći jedne i druge momčadi. Nakon velike borbe u samom početku utakmice Split Tommy je poveo u 10 minuti preko Vicka Radića i na odmor otišao s istim rezultatom. U drugom poluvremenu vidjeli smo sjajne prilike, Brod je želio izjednačiti, ali žilavi i kvalitetni splićani imali su dovoljno znanja da utakmicu odvedu u svoju korist. Tri minute prije kraja vrlo dobri Sučić povisi je na 2:0 i već tada je bilo jasno da će Split Tommy teško prokockati takvu prednost. Dvije minute prije kraja dosuđen je kazneni udarac za Split Tommy koji je izveo vratar Čizmić. Svojim drugim pogotkom Vicko Radić je 5 sekundi prije kraja  postavio konačan rezultat utakmice 4:0. Navedenom pobjedom Split Tommy je postao novi prvak Hrvatske u uzrastu kadeta i na tom im iskreno od srca možemo čestitati.

Završnicu prvenstva Hrvatske obilježila je dobra posjeta, sjajna organizacija i promocija futsala. U MNK Crnici su izuzetno ponosni na to i svi zajedno moramo nastaviti ovako raditi da ovaj sport nastavi ići u pravom smjeru...

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO:

MNK CRNICA - MNK SQUARE - 2:4

FINALE:

SPLIT TOMMY - MNK BROD 035 - 4:0

Nakon finalne utakmice uslijedila je svečana dodjela priznanja najboljim pojedincima i momčadima.

1. mjesto: MNK SPLIT TOMMY
2. mjesto: MNK BROD 035
3. mjesto: MNK SQUARE DUBROVNIK
4. mjesto: MNK CRNICA ŠIBENIK

Fair play momčad turnira: MNK Crnica Šibenik

Najbolji strijelac: Haron Džanković (Square)