SPLIĆANI SLAVE U PRVOJ UTAKMICI

18.5.2018. 15:34:22

U prvom polufinalnom dvoboju odigranom na splitskim Gripama Split Tommy je rutinski pobijedio umornu i ozljedama osakaćenu Crnicu. Crnica je u dvoboj ušla znatno oslabljena bez ozljeđenih Nospaka, Perića i Mijata, a Vukičević se našao na klupi nakon puna dva mjeseca izbivanja zbog ozljede.  Utakmica je krenula oprezno s obje strane sve do 4.minute kada pavić pogađa gredu. Minutu nakon Split se budi i Novak zabija za 1:0 uz ne baš najbolju reakciju Radaja. U 9.minuti Fideršek pogađa za 2:0 nakon sjane kombinacije iz kornera.Umor Crnice je bio evidentno vidljiv na terenu. Jednu naizgled malu grešku Crnice u 12.minuti u vodstvo 3:0 pretvara Perić. Crnica je u tim trenucima ubacila u brzinu više i preko Ivana Škugora i Vukovića imala dvije odlične prilike, ali Luketin je bio na reprezentativnoj razini. Pokušao je trener Perica s Nikom Škugorom kao igračem-vratarom te je dao priliku mladom Tonćiju Ljubiću, ali do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromjenjen. U drugom poluvremenu Splićani su nastavili u istom rirmu, a umorna Crnica nije mogla parirati kvalitetnom domaćinu. U 24.minuti Slovenac Fideršek zabija za 4:0, a Suton odmah nakon njega za 5:0. U 27.minuti Ivan Škugor je sve sjajno uradio i poentirao za 5:1. U 30.minuti nakon nekoliko odbijanaca udarac Luke Perića završava iza leđa Radaja. Crnica je pokušala opet s igračem više u polju, ali u nekoliko stvorenih prilika nije bilo preciznosti i mirnoće. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromjenjen za prvo splitsko polufinalno slavlje.

Bez obzira na poraz Crnici svaka čast na pruženom maksimumu i korektnoj utakmici s obzirom na sve prateće probleme. Sigurni smo da će uzvratni dvoboj na Baldekinu sljedeći petak donijeti bolju, opasniju i odmorniju Crnicu, a onda je sve moguće.

Čestitke Split Tommy na pobjedi u prvom polufinalnom dvoboju!

FC SPLIT TOMMY - MNK CRNICA - 6:1 (3:0)

I.HMNL - Prva utakmica 1/2 za prvaka Hrvatske
S.D. Gripe, 18.5.2018. u 20:00 sati
Gledatelja: 400
Suci: S. Tomić (Zagreb), N. Jelić (Varaždin), D. Kramar (Varaždin), M. Šimac (Split)

FC SPLIT TOMMY: Luketin, Ćorluka, Suton, Perić, Novak, Jukić, Kosor, Grcić, Ivanković, Đuraš, Jurlina, Fideršek, Vladović, Sekulić.
Trener: Victor Acosta Garcia

MNK CRNICA: Mišković, Perić, Radaj, N.Škugor, I.Škugor, Vukičević, Pavić, , Vuković (kap.), Perišić, Ljubić, Radić;
Trener: Mladen Perica Štrla; Pomoćni trener: Andrija Bakula.

Strijelci: 1:0 Novak 5', 2:0 Fideršek 9', 3:0 Perić 12', 4:0 Fideršek 24', 5:0 Suton 25', 5:1 Škugor 27', 6:1 Perić 30',

Tekst: H.Miočević