Sjajna pobjeda protiv Olmissuma

10.3.2023. 22:56:52

U prvom susretu 15. kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Olmissuma rezultatom 3:2! Šibenska momčad ostvarila je tako drugu proljetnu pobjedu, a zanimljivo je da je ovo tek drugi ovosezonski poraz Olmissuma u prvenstvu, te da su oba poraza doživjeli upravo protiv Crnice.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Bandeira Da Cruz, Andeson Cardoso De Souza, Danjel Knežević, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Matheus Batista Moura, Rodrigo Galvao Da Silva, Karlo Vuković, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, trener: Marko Mladin

STRIJELCI: 1:0 Žilić (1′), 1:1 Kuraja (7′), 2:1 Mudronja (25′), 3:1 Cardoso (33′), 3:2 Pavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 5 (3+2); Olmissum 5 (3+2)

KOMENTAR UTAKMICE:

Već u prvoj minuti Crnica dolazi do prednosti. Žilić je iz slobodnog udarca s 10ak metara s lijeve strane lijepo pogodio suprotni kut vratara Čizmića za 1:0. Prvu priliku gostiju bilježimo u 2. minuti kada se Pavić našao sam pred Luketinom, prebacuje ga, no lopta je sjela na vrh grede. U 7. minuti Olmissum dolazi do izjednačenja. kuraja je s desne strane ušao u sredinu i udarcem u bliži kut savladao Luketina za 1:1. U 9. minuti zaprijetili su Šibenčani preko Copića koji se u kontri othrvao Paviću, no iz sjajne prilike s vrha kaznenog prostora puca pored vratnice. Blizu novog vodstva Crnica je bila u 14. minuti kada Vuković umalo kažnjava izlet vratara Čizmića u protivničku polovicu, no udarac kapetana Šibenčana sa svoje polovice zaustavlja vratnica. Nedugo zatim bilježimo i vrlo dobar udarac Brazilca Wallyssona koji prolazi pored gola. Do kraja poluvremena gledamo ujednačenu igru bez izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.
Crnica dolazi do prednosti u 25. minute kada Mudronja nakon kombinacije s Perićem lijepo zabija za 2:1. Slično kao i u pevom poluvremenu, gosti imaju posjed, no teško dolaze do izglednih prilika. Crnica je pak u 27. minuti ozbiljno zaprijetila kada Vuković s desne strane šalje oštru loptu u kazneni prostor gdje Perić spretno reagira i petom šalje loptu prema golu, no Čizmić brani taj pokušaj. U 32. minuti Žilić je iz auta proigrao Mudronju koji potpuno sam s vrha kaznenog prostora puca pored gola. Nedugo zatim Šibenčani ipak dolaze do povećanja prednosti. Izgubili su gosti loptu u svojoj polovici, a Cardoso s 8 metara zabija za 3:1. Rezultatski zaostatak uskoro je nagnao goste na igru s vratarem Čizmićem u fazi napada, no vrlo dobra obrana Crnice ne dozvoljava Omišanima ozbiljnije prilike. Kasnije je Jurlina preuzeo ulogu golmana-igrača, no bez većeg uspjeha. Omišani su tek u posljednjoj minuti postigli utješni gol za konačnih 3:2 kada Pavić na povratnu loptu Kusture postavlja konačan omjer. Spomenimo i kako su u posljednjoj minuti isključeni Jurlina s jedne i knežević s druge strane zbog međusobnog naguravanja. Crnica je tako ostvarila značajnu pobjedu, tek drugu ovog proljeća za (barem) privremeni skok na 4. mjesto prvenstvene ljestvice i dva boda zaostatka za Omišanima koji su upisali tek drugi ovosezonski poraz, oba upravo od Crnice.

Tekst: prenesen s portala CROfutsal