RUTINSKI PROLAZAK U KUPU

20.11.2018. 22:13:58

U kasnom večernjem terminu drugoligaš Genius ugostio je Crnicu u 1/8 finala Hrvatskog kupa. Crnica je na gostovanje došla bez već dugo ozljeđenog Mijata, bez Vukovića i Protege koji su bili na poštedi nakon ozljede u prošlom kolu protiv Splita te bez nedovoljno oporavljenih mladića Ljubića i Marčića. S obzirom na termin utakmice i vrlo malo gledatelja bilo se teško motivirati za ovu utakmicu.
Ipak od prve minute Crnica je zagospodarila terenom i već do pete minute preko Radića i Subotića povela  2:0. Genius je nakon toga pokušavao smanjiti rezultat, ali i najmanju prijetnju otklonio je raspoloženi Filip Radaj. U 15. minuti nakon sjajne akcije Vukičević poentira za 3:0. Tri minute do kraja poluvremena Genius pogađa za 1:3 i tako vraća nadu i preokret. Ipak tridesetak sekundi do kraja poluvremena Subotić elegentno lobuje vratara te pogađa za konačan rezultat poluvremena 1:4.
U 24.minuti svoj prvi zgoditak u seniorskoj konkurenciji za Crnicu postigao je Božo Jelovčić na asistenciju Vukičevića i tako odveo Crnicu u vodstvo 1:5. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Crnica rutinski prošla među najboljih 8 momčadi u kupu!
Već u petak u 19:00 sati slijedi novi izazov u prvenstvu kada na Baldekinu gostuje Universitas. Utakmica je humanitarnog karaktera za našeg bivšeg juniora Hrvoja Dugopoljca i svi su pozvani da uveličaju ovu lijepu akciju i uživaju u pravom dalmatinskom derbiju.

Hrvatski malonogometni kup - regija jug - 1/8 finala
Utorak, 20.11. u 22:00 h, SC GRIPE

MNK GENIUS - MNK CRNICA - 1:5 (1:4)

Suci: Stipe Divić i Bartol Divić (Imotski)
Delegat: Antonijo Pejić (Podstrana)

MNK CRNICA: Radaj, Mišković, Vukičević (kap.), N.Škugor, I.Škugor, Subotić, Jelovčić, Šamija, Perić, Radić;
Trener: Mladen Perica Štrla

Strijelci: 0:1 Radić 3', 0:2 Subotić 5', 0:3 Vukičević 15', 1:3 - 18', 1:4 Subotić 20', 1:5 B.Jelovčić 24',

Tekst: H.Miočević