Rutinska pobjeda za prste polizati

15.2.2020. 18:46:18

U super važnom derbiju Crnica je lakše od svih predviđanja nadvisila momčad Squarea iz Dubrovnika uvjerljivom igrom i rezultatom 8:3. Kao što smo najavili Gruzijac Archil Sebiskveradze u ovoj utakmici nije imao pravo nastupa, a Stojković i Šamija ipak su stisnuli zube i nastupili iako deset dana nisu trenirali zbog ozljede. Da stvar bude gora u 7. minuti ozljedio se kapetan i najbolji strijelac Dragan Vuković. Zbog kazne Mladen Perica nije mogao voditi utakmicu, ali sjajno ga je zamijenio Hrvoje Slavica. Ipak, bilo je to jedno od najboljih poluvremena Crnice ove sezone. Crnica je u vodstvo došla pogotkom Nike Škugora, a nakon toga sa dva pogotka Stojković odvodi Crnicu na 3:0. Grahl Andre Thiago odmah smanjuje na 3:1. Ipak, Perić vraća Crnicu na tri razlike pogotkom za 4:1. Crnica ulazi u bonus, a nakon toga pravi šesti prekršaj te gosti imaju akumulaciju koji brani Savolainen. Dvije minute potom Square pravi šesti prekršaj, a akumulaciju u pogotak pretvara iskusni Saša Subotić. U drugom poluvremenu Square je u 28. minuti krenuo igrati s igračem - vratarom, ali bez većih uspjeha. Mreža, ali ona Squarea zatresla se u 33. minuti kada Šamija kažnjava riskantnu igru Dubrovčana i zabija za velikih 6:1. U 35. minuti Kuraja smanjuje na 6:2, ali Šamija odmah zabija za 7:2. Minutu prije kraja Pele smanjuje na 7:3, a konačni rezultat 8:3 pogotkom kroz noge vratara Squarea postavlja Marko Marčić.

Čestitke našim igračima i stručnom stožeru na sjajno pripremljenoj i odrađenoj utakmici. S ovom pobjedom momčad se učvrstila na vrhu sa 25 bodova, četiri više od četveroplasiranog Squarea i devet više od petoplasiranog Futsal Dinama. Trenutno Crnica drži drugu poziciju, ali može ju prestići Olmissum koji večeras od 20 sati dočekuje Uspinjaču.

Sljedeće kolo u petak 21.2. u 20:00 sati Crnica je opet domaćin, a na Baldekin nam dolazi Futsal Dinamo. U nizu odigranih utaknica između Futsal Dinama i Crnice, Crnica nikad nije slavila. Zaista, sad je pravo vrijeme...

Delegat: Branko Kurtaj - Šibenik

CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj; trener: Hrvoje Slavica

MNK SQUARE: Alen Turuk, Hrvoje Cvjetković, Blago Gašpar, Marko Kuraja, Lopes Lozano Jose Carlos, Zoran Primić, Haron Džanković, Grahl Andre Thiago, Antonio Konsuo, Dos Santos Leonardo Pele, Mirko Hrkač; trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Niko Škugor, 2:0 Miloš Stojković, 3:0 Miloš Stojković, 3:1 Grahl Andre Thiago, 4:1 Antonio Perić, 5:1 Saša Subotić, 6:1 Marinko Šamija, 6:2 Marko Kuraja, 7:2 Marinko Šamija, 7:3 Dos Santos Leonardo, 8:3 Marko Marčić .