DVORANA "BALON" VODICE, ČETVRTAK, 28.4.2016. U 19:00 h

MNK HEROJI 2007 - MNK CRNICA - 4:4 (2:2)

Suci: Andrej Topić (Solin), Marijo Rajčić (K.Stari)

Treći sudac: M. Šimac (Trogir)

Delegat: D. Bumbak (Šibenik)

HEROJI 2007: Toni Kranjac, Marko Prolić, Mihovil Ledenko, Tony Junaković, Franko Skočić, Filip Babac, Ivan Škugor, Iko Bašić, Mario Orlović, Tino Junaković, Duje Marin, Zvonimir Rakić, Bruno Brčić, trener: Ive Podrug

CRNICA: Rafael Baričić, Mario Žumberac, Dragan Radman, Alen Protega, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Franko Mandić Baranović, Ivan Perica, Vinko Jurković, Bruno Čivljak, Ivan Zorica, trener: Boro Matan

STRIJELCI: 1:0 Babac (5′), 2:0 Orlović (6′), 2:1 Vuković (7′), 2:2 Žumberac (20′), 3:2 Ti.Junaković (26′), 3:3 Žumberac (34′), 3:4 Radman (35′), 4:4 Ti.Junaković (38′)

AKUMULIRANBI PREKRŠAJI: Heroji 2007  10 (6+4); Crnica  6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Bašić (13′), Junaković (19′), Babac (20′), Škugor (26′), Ledenko (30′) – HEROJI 2007
Vuković (38′), Protega (40′) – CRNICA

U derbiju 21.kola 2.HMNL-jug u predivnoj i užarenoj atmosferi vodičkog balona Heroji 2007  i Crnica odigrali su bez pobjednika 4:4. Rezultat je to koji vjerovatno zadovoljava obje strane s obzirom na prikazanu igru. Na klupi Crnice debitirao je Boro Matan koji će pokušati uvesti Šibenski klub u 1.ligu.
Već u 5.minuti domaćini dolaze do vodstva, kada udarac Babca s 9 metara iznenađuje gostujućeg vratara Baričića, 1:0! U sljedećoj minuti, već gledamo novi pogodak u mreži gostiju; Ledenko je dodao za Orlovića, koji puca s 10 metara i pogađa kroz noge vratara- 2:0! Sljedeća minuta nam donosi novi pogodak; Vuković je povukao kontru po lijevoj strani, izmakao pažnji Škugor, te s 9 metara špicom pogodio suprotan kut nemoćnog vratara Kranjca- 2:1! U 11.minuti Bašić se izborio za udarac s 6 metara, ali pogađa gostujućeg vratara ravno u glavu. Do kraja poluvremena nismo vidjeli većih prilika, al ipak u zadnjim sekundama nakon igranja rukom Babca (6. akumulirani prekršaj), Žumberac iz akumuliranog udarca postavlja 2:2!
U nastavku opet gledamo bolje otvaranje domaćih. U 22.minuti Škugor nakon kornera s desne strane iz izgledne situacije puca preko vrata. U 25.minuti Babac udarcem s 12 metara tjera vratara Baričića na paradu. U 26.minuti Junaković udarcem s 9 metara pogađa za novo vodstvo domaćih- 3:2! U 28.minuti kontru domaćih završava Orlović udarcem pored vrata. Nakon toga bude se gosti i polako preuzimaju inicijativu. U 31.minuti Radman udarcem s 8 metara iz okreta tjera Kranjca na intervenciju. U 33.minuti Kranjac brani prizemni udarac Vukovića s 6 metara. Ipak u 34.minuti gosti dolaze do  zasluženog pogotka; Kranjac je obranio udarac Žarkovića s 9 metara, ali lopta dolazi do Žumberca, koji s 6 metara pogađa za 3:3! U sljedećoj minuti Radman je primio loptu na 9 metara od gola, snažno odapeo i pogodio gornji desni kut nemoćnog Kranjca za 3:4! Nakon toga domaćini prelaze na igru s igračem-vratarom, a takva igra rezultirala je pogotkom u 38.minuti, kada Junaković sam s desne strane pogađa za konačnih 4:4!
Na kraju možemo reći da je ovih 4:4 najrealniji ishod, a svakako je to i rezultat koji jamči neizvjesnost u utrci za prvaka 2.HMNL-jug. Ukoliko Ustanik pobjedi u nedjelju Hajduka, tada će vodeći dvojac biti potpuno izjednačen na vrhu, te će se na Baldekinu odlučivati o prvaku. U tom slučaju napomenimo i to kako je Crnici dovoljan remi s manje pogodaka (do 3:3), dok Ustaniku odgovara 4:4 i više.