Prvak pao na Baldekinu

24.1.2021. 9:58:27

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Olmissuma rezultatom 3:2! Momčad Mladena Perice-Štrle fanatičnom je borbenošću zaslužila pobjedu protiv aktualnih prvaka, a više o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Ivan Juras

CRNICA: Franko Bilić, Dominik Nadoveza, Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Roko Burčul, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Saša Subotić, Josip Radić, Josip Jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mario Buljević, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Kolobarić (5′), 1:1 Subotić (17′), 2:1 Šamija (18′), 3:1 Subotić (22′), 3:2 Postružin (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 5 (2+3); Olmissum 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Stojković (30′) – CRNICA
Perišić (18′), Luketin (26′), Maretić-trener (37′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Vuković (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
U današnji susret obe su momčadi ušle oslabljene. Kod domaćih zbog kartona nije bilo Škugora i Žilića, dok su kod gostiju zbog ozljeda izostali Jurić i Pavić. Nakon uvodnih minuta “ispitivanja snaga” Olmissum u 5. minuti dolazi do prednosti. Domaći su izgubili loptu na svojoj polovici, a Kolobarić neometan s 9 metara pogađa donji desni kut vratara Bilića za 0:1! Mogla je vrlo brzo uzvratiti Crnica, no Luketin brani najprije udarac Vukovića, a zatim i pokušaj Subotića nakon odbivene lopte. U 6. minuti Sekulić izlazi sam pred Bilića, no ometan s leđa od strane Šamije ne uspijeva savladati Bilića. U 9. minuti domaći još jednom gube loptu na svojoj polovici, no ovoga puta Kolobarić ne uspijeva savladati Bilića. U 12. minuti bilježimo veliku priliku na obe strane. Najprije je Subotić proigrao Šamiju koji s desne strane izlazi sam pred Luketina, prebacuje ga, no lopta pogađa gredu. Vrlo brzo uzvraćaju gosti preko Perišića koji se našao sam na 9 metara, no Bilić brani njegov udarac. Uslijedilo je razdoblje ravnopravne igre bez izglednijih prilika sve do 17. minute kada je raspoloženi Stojković iznudio prekršaj Luketina unutar kaznenog prostora, a Subotić iz penala savladava Bilandžića za 1:1! U sljedećoj minuti potpuni preokret Crnice. Šamija je iznudio prekršaj Perišića na 9-10 metara s desne strane, te je sam preuzeo izvođenje slobodnog udarca. Njegov oštar udarac zahvaća Sekulića u obrambenom zidu i vara vratara Luketina za 2:1! Do kraja poluvremena bilježimo lijepu priliku gostiju gdje Bilić sjajnom intervencijom brani udarac Kusture i zadržava prednost na strani domaćina nakon prvih 20 minuta.
Već u drugoj minuti nastavka Crnica dolazi do povećanja prednosti. Vuković je zaustavljen prekršajem na 10 metara od gola, a Subotić majstorski zabija iz slobodnog udarca same rašlje za 3:1! U sljedećoj minuti zaprijetili su gosti preko Sekulića koji s 10ak metara pogađa spoj vratnice i grede. U 26. minuti Subotić je zaprijetio u kontri, no ometan s leđa puca pored gola. Gosti uzvraćaju u 30. minuti kada se Sekulić oslobodio Stojkovića, izišao sam pred Bilića koji brani njegov udarac. U 32.minuti Omišani prelaze na igru s Juretićem u ulozi golmana-igrača, te dugo ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Crnice, koja je propustila nekoliko prilika nakon osvojene lopte. U 35. minuti Olmissum igrom s golmanom-igračem dolazi do zgoditka. Perišić je lijepo proigrao Postružina koji utrčava na drugu vratnicu i zabija za 3:2! Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao, te je Crnica proslavila veliku pobjedu na startu proljetnog dijela prvenstva.

Izvor: Izvještaj prenesen s portala Crofutsal koji je uživo pratio utakmicu.