PREMIJERNI BOD KOD PRVAKA U UTAKMICI ZA ANALE

8.10.2017. 4:05:13

Novopečeni šibenski prvoligaš vjerojatno će doživotno pamtiti svoju premijeru u I. HMNL. U Sutinskim vrelima momčad Robertina Jelovčića hrabro se suprostavila momčadi Nacionala, aktualnim prvacima Hrvatske, momčadi koju vrlo brzo očekuju nastupi u Ligi prvaka. Četrnaest pogodaka i čudesnih zadnjih deset minuta dvoboja period je koji će svi akteri u dvorani pamtiti čitav život. Takav triler i dinamika postizanja zgoditaka su zaista rijetko viđeni u futsalu i baš to ovaj sport čini lijepim. Generalno gledajući ovaj dvoboj možemo konstatirati da je Crnica bila zaista fantastična. Imala je određene periode laganog pada u svojoj igri i nekih grešaka koje je Nacional kažnjavao pogocima kroz kontre i polukontre, ali ukupni dojam za prvoligaški debi je doslovno "čista petica". S druge strane momčad Roberta Grdovića pokazala je da unatoč kasnijem okupljanju, okolnostima i problemima koju su je pratile da tu ima zaista mnogo kvalitete i da će i u ovoj sezoni Nacional imati važnu ulogu u prvenstvu. Posebno treba izdvojiti jedno ime, peterostukog strijelca sjajnog Andre Gomesa. Na prvi pogled ovog igrača možda će pojedini skeptici postaviti pokoji upitnik, ali moramo biti sretni da će takva klasa igrati u hrvatskim dvoranama.
Tijekom cijelog susreta Crnica je gradila igru i napadala, a Nacional je ukupno pet od sedam zgoditaka dao iz čistih kontri i dobrih otvaranja prema naprijed. Tomu je malo i kumovala i nonšalancija kod nekih igrača Crnice koji kao da ponekad nisu bili svjesni da igraju protiv igrača koji kažnjavaju svaku priliku. Na poluvremenu je Nacional otišao na odmor s minimalnom prednošću od 3:2 i svih pet zgoditaka je postignuto u periodu od 10. do 20. minute. Od 20. do 30. minute bilo je mrtvilo u igri i pravo zatišje pred buru u kojem jedino možemo izdvojiti pogodak Andre Gomesa za 4:2 u 24. minuti. Ono što je najzanimljivije dogodilo se u finišu dvoboja. Najprije je Crnica u 32. i 33. minuti preko Žumberca i Pavića izjednačila na 4:4 i Šibenčane je tada uhvatila prva euforija koju je opet primirio Andre Gomes zabivši pogodak u 34. minuti za 5:4. Uporna Crnica nije posustajala i Pavić u 38. minuti poravnava na 5:5. Tih pola minute dok je hvatala rezultat Crnica je igrala sa Perišićem u ulozi igrač-vratar. Na semaforu je u tim trenucima bilo 1:30 do kraja dvoboja, a Crnica je bivala sve opasnija. Nakon proigravanja iz auta od Mijata za prvo vodstvo na utakmici zabija Marinko Šamija 1:02 do kraja dvoboja. Naional se ne miri s porazom nakon što je cijeli susret vodio i iskusni Španjolac Juan Puertas pogađa za 6:6 točno 40 sekundi do kraja. Kada se činilo da bi to mogao biti konačan rezultat ukazuje se Nikola Pavić i sjajnim udarcem sa 7 metara  zabija za 6:7 samo 15 sekundi do kraja. U samoj završnici Mijat i Perišić su kontrolirali jednu loptu točno ispred klupe Crnice, a Bartolucci je bio spretan i uporan, nekako ju je uzeo i proslijedio do Andre Gomesa koji je svoju sjajnu igru okrunio s petim zgoditkom i postavio konačni rezultat utakmice 7:7. Crnica se bunila da je to bio prekršaj Bartoluccija, ali suci su bili odlučni i priznali zgoditak , a Perišića "nagradili" sa žutim kartonom zbog opomene.
Crnica je na tribinama imala sjajnu posjetu svojih simpatizera koji su došli da uživo posvjedoče povijesnoj utakmici za klub i ovim putem im iskreno zahvaljujemo na podršci. Sretna i zadovoljna Crnica se okreće drugom prvenstvenom kolu kada na Baldekinu gostuje zagrebački Alumnus. Utakmica se igra u subotu 14.10. u 19:30 sati.

FC NACIONAL - MNK CRNICA - 7:7 (3:2)

Suci: Marijan Borojević (Kutina), Dubravko Roksa (Farkašić), Ilčić Zlatko (Dugo Selo), Saša Malbašić (Dugo Selo);
Delegat: Željko Franić (Varaždin)

FC NACIONAL: Pavlić, Cardozo, Andre Gomes, Matan, Puertas, Mravunac, Borković, Pajalić, Bartolucci, Vuk, Vuković, Matković;
Trener: Robert Grdović; Predstavnik kluba: Petar Anić

MNK CRNICA: Mišković, Pavić, Mijat, Perišić, Šamija, Radaj, Žumberac, Ljubić, Škugor, Vuković, Perić, Radić;
Trener: Robertino Jelovčić; Pomoćni trener: Andrija Bakula; Predstavnik kluba: Dragan Mišić

Strijelci: 1:0 Gomes 9.min., 1:1 Šamija 15.min., 2:1 Puertas 16.min., 2:2 Šamija 17.min., 3:2 Gomes 19.min., 4:2 Gomes 24.min., 4:3 Žumberac 32.min., 4:4 Pavić 33.min., 5:4 Gomes 34.min., 5:5 Pavić 37.min., 5:6 Šamija 39.min., 6:6 Peurtas 40.min., 6:7 Pavić 40.min., 7:7 Gomes 40.min.