PREKO STUDENATA TEŠKOM MUKOM DO FINALA

5.12.2017. 9:48:30

U polufinalnoj utakmicu kupa Dalmacije na šibenskom Baldekinu Crnica je dočekala splitski studenski klub "Universitas"  inače ambicioznog drugoplasiranog drugoligaša. Bio je ovo prvi susret u povijesti između ova dva kluba. Utakmica je počela živo s obje strane, a gosti na samo početku odmah dali do znanja da nisu došli na izlet u Šibenik već željni igre htjeli su zagorčati večer  domaćinu. U 3.minuti dvoboja odličnu akciju Crnice završava Radić, ali Franko Bilić fantastično brani. U 5.minuti gosti su poveli te dali dobro upozorenje domaćinu. Nakon toga gosti prijete, ali lopta pogađa stativu. U 11.minuti Pavić ima prigodu, ali Bilić je siguran na vratima. U 13.minuti nakon velikog pritiska Crnice Josip Radić poravnava rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko prilika s obje strane, ali rezultat se nije mijenjao te 1:1 odražava pravo stanje snaga na terenu. U drugom poluvremenu Crnica je dala sve u napad, pokušavala, ali sjajni Franko Bilić držao je utakmicu u egalu. U 25.minuti nakon pogreške Žumberca Bezmalinović je mogao studente dovesti u vodstvo, ali izvrsno je reagirao Mišković. Minutu nakon Žumberac je pokušao iz slobodnjaka, ali Bilić je siguran. U 30.minuti Crnica je mogla povesti, ali u odličnoj prilici prekombinirala se, a Mijat nije uspio ugurati loptu u vrata Bilića. U 31.minuti nakon prekršaja nad Vukovićem Mario Taći zarađuje drugi žuti, odnosno crveni karton. S igračem više Crnica preko Pavića dolazi u vodstvo 2:1. U 33.minuti Crnica je u dva navrata preko Vukovića i Mijata mogla povisiti vodstvo, ali Bilić je bio superioran na vratima studenata. U minutama nakon vodstva Crnica je nepotrebno dobila tri žuta kartona, a u 35.minuti Radić je napravio bezveze peti aìkumulirani te je Crnici prijetila opasnost da će napraviti šesti. 56 sekundi do kraja gosti su izjednačili preko Nazlića, a pred sam kraj Crnjac je promašio čistu priliku za pobjedu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i odlučivali su penali.
U ruletu penala Mišković je obranio penale Anti Rađi i Franku Biliću i odveo Crnicu u finale.
Bez obzira na konačnu pobjedu i ulazak u finale ne možemo se oteti dojmu da je Crnica odličnog Universitas-a  bezrazložno podcijenila, a to zaista nije korektno jer u redovima studenata ima igrača koji bi i Crnici bila sjajna pojačanja!

MNK CRNICA - AFC UNIVERSITAS Split - 2:2 (1:1) - penali 4:3

Datum: 5.12.2017. u 18:30 sati