Poraz u Vrgorcu za konačno peto mjesto

3.7.2020. 19:30:56

Utakmica zadnjeg kola regularnog dijela odigrana je u nehumanim uvjetima i nesnosnoj vrućini vrgoračkog Doma športova. Crnica je u važnu utakmicu ušla lišena usluga Stojkovića koji je morao pauzirati zbog tri opomene. Vrgorac je bio nešto aktivniji na početku, ali Crnicu u vodstvo dovodi Perić u 6. minuti. U sljedećem napadu poravnava Luka Suton eurogolom ljevicom. Nakon bolje igre Crnicu u vodstvo dovodi Subotić u 9.minuti na asistenciju Radića. U minutama nakon bilježimo stative Subotića i Vukovića. Kazna slijedi u 16.minuti kada opet Luka Suton zabija za 2:2. Radić u 17.minuti opet vraća prednost Crnici. Minutu nakon fenomenalni Luka Suton zabija svoj hat-trick za 3:3. Noć sutona u prvom poluvremenu zaokružuje stariji brat Josip 15 sekundi do kraja za 4:3. U drugi dio ulazi bolje Vrgorac, ali nakon početnog pritiska Subotić i Niko Škugor pogađaju stativu. U 34.minuti Luka Suton zabija svoj četvrti pogodak za rezultat 5:3.  Minutu nakon Martinac pogađa za 6:3. Crnica kreće u igru s golman igračem i Niko Škugor smanjuje na 6:4. Crnica nastavlja bez vratara, a Martinac zabija svoj drugi pogodak za 7:4. U zadnjoj minuti Protega i Žilić postavljaju konačan rezultat utakmice 7:6.
Porazom od Vrgorca, a pobjedama Futsal Dinama i Squarea Crnica je završila kao peta i u četvrtfinalu doigravanja gostuje  kod Squarea u Dubrovniku.

Delegat: M.Matić (Dubrovnik)

HMNK VRGORAC: Marko Vučić, Luka Suton, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Ante Kraljević, Mate Marinović, Ante Babić, Josip Sesar, Ivan Grbavac, Zdravko Turić, Josip Suton, trener: Vladimir Bebek

MNK CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Niko Škugor, Alen Protega, Saša Subotić, Josip Radić, Marinko Šamija, Dragan Vuković(kap), Bruno Žilić, Vicenzo Ćaleta Car, Antonio Perić, Filip Radaj; trener: Mladen Perica;

STRIJELCI: 0:1 Perić 6', 1:1 L. Suton 7', 1:2 Subotić 9', 2:2 Suton 16', 2:3 Radić 17', 3:3 L.Suton 18', 4:3 J.Suton 20', 5:3 Luka Suton 34', 6:3 Martinac 35', 6:4 Niko Škugor  36', 7:4 Martinac 37'', 7:5 Protega 40', 7:6 Žilić 40'