Poraz u Dubrovniku

16.10.2022. 16:30:23

U susretu 2. kola 1.HMNL Square je ostvario uvjerljivu pobjedu nadigravši Crnicu rezultatom 6:2. Nakon ne odveć sadržajnog prvog poluvremena i prednosti domaćih 2:0, Square je u nastavku došao do velike prednosti i na koncu zaslužene pobjede.

Kontrolor suđenja: Ivan Ćapin

SQUARE: Zoran Primić, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Mateo Kljunak, Dario Marinović, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

CRNICA: Josip Jolić, Ante Arambašić, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Nikola Badrov, Vicenco Ćaleta-Car, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jure Copić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Duvančić (2′), 2:0 Đuraš (19′), 3:0 Đuraš (23′), 4:0 Džanković (29′), 5:0 Cvjetković (33′), 5:1 Radić (36′), 5:2 ag-Cvjetković (37′), 6:2 Đuraš (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (5+4); Crnica 5 (5+0)

ŽUTI KARTONI:
Daničić-Kačić (35′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE:  Maro Đuraš (SQUARE)

KOMENTAR UTAKMICE:
Već u 2. minuti Square dolazi do prednosti. Dubrovčani su osvojili loptu na centru, a u situaciji 2 na 1 Perović dodaje za Duvančića koji zabija za 1:0! Nakon ranog zgoditka dugo smo čekali na ozbiljniju priliku. U ne odveć sadržajnom prvom poluvremenu bilježimo situaciju iz 14. minute kada Perović ostaje sam na 2-3 metra pred Jolićem, no loše reagira. U 19. minuti Square dolazi do povećanja prednosti. Hrkać je iz auta proigrao Đuraša koji s vrha kaznenog prostora iz okreta zabija za 2:0! Do odmora bilježimo još priliku gostiju kada Katuša sa 6-7 metara potpuno sam pred Primićem ne uspijeva savladati reprezentativnog vratara. Na odmor se tako otišlo s dva gola prednosti “gospara”.

U nastavku Square još jednom postiže rani zgoditak. Igrala se 23. minuta kada Duvančić osvaja loptu na 10ak metara od gola gostiju, te proigrava Đuraša koji svojim svojim zgoditkom postavlja 3:0! U sljedećoj minuti bilježimo vrlo dobre udarce Duvančića i Totoškovića koje brani vratar Jolić. Na promjenu rezultata čekali smo do 29. minute kada u kontri Perović proigrava Đankovića koji zabija za 4:0! Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju u nastavku bilježimo u 31. minuti kada Katuša u kontri puca sa 8-9 metara, no Primić je siguran. Minutu kasnije gosti imaju obećavajuću situaciju u kontri 2 na 1, gdje Katuša izlazi sam pred Primića koji upisuje novu veliku obranu. U 32. minuti gosti u želji za dostizanjem rezultatskog zaostatka prelaze na igru s Vukovićem u ulozi golmana-igrača no mreža se trese na suprotnoj strani. U 33. minuti Cvjetković na dodavanje Hrkača zabija za velikih 5:0 i kraj nadanja gostiju. Igrom s golmanom-igračem Crnica golom Radića i autogolom Cvjetkovića dolazi do tračka nade da bi se ipak mogao izbjeći poraz u Gospinom polju. No ipak, do kraja je Đuraš postigao svoj treći zgoditak u nebranjen gol gostiju za 6:2 i potvrdu velike pobjede “crveno-plavih”.

Square je tako opravdao ulogu favorita ostvarivši uvjerljivu pobjedu. Prva je ovo pobjeda za momčad Antuna Bačića nakon što su “gospari” u 1. kolu remizirali na gostovanju kod Futsal Dinama. Crnica je pak nakon pobjede protiv Vrgorca upisala prvi ovosezonski poraz.

Tekst: preneseno sa portala Cro futsal