Poraz u Dubrovniku za kraj godine

5.12.2020. 19:31:32

Zadnje kolo jesenskog dijela u Gospinu polju obilježio je ne pretjerano kvalitetan futsal. Sastala su se dva dobra protivnika,a uoči utakmice dvoboj je  okarakteriziran kao derbi kola. Crnica je nastupila bez kartoniranog Perića. Početak je bio pun ritma i čiste igre, a onda u 8.minuti domaćin je poveo nakon prekida iz "outa" kada Consuo spretno zabija na stativi. U narednim minutama Crnica je nekoliko puta prijetila iz daljine, ali nije tu bilo preciznosti. U 18.minuti obrana Crnice je izigrana i Vuletić zabija prizemno za 2:0. Dojam prvog dijela je da je Crnica mogla puno više, ali nedostajalo je više agresivnosti u igri i preciznosti  u nekoliko dobrih prilika pred Turukom.  Poluvrijeme je završeno sa 2:0 za domaće. Crnica je u drugi dio ušla odlučno, a odma na početku sjajan šut Stojkovića zaustavlja vratnica, a nedugo nakon Šamija je neprecizan u odličnoj prigodi. U 23.minuti Cvjetković pogađa iz penala za 3:0. Na prvi subjektivni dojam od strane Crnice  radi je o diskutabilnoj odluci, sumljivom penalu, ali bilo kako bilo Square je otišao na 3:0, a snimka će pokazati istinitost odluke. Crnica kreće u igru s igračem vratarom. Devet minuta do kraja Duvančić igra rukom  ispred svojih vrata, Crnica traži penal, suci odmahuju rukom iako su mirne duše mogli svirati, a na drugoj strani Cvjetković zabija za 4:0. Crnica nastavlja s golman igračem bez uspjeha, a Square kažnjava i najmanji propust pa tako u 35.minuti Džanković zabija glavom preko Nike Škugora koji se našao na vratima. Do kraja utakmice trener Perica u igru je uveo mladog Nadovezu i Ćaletu cara te drugog vratara Kuača. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Bode u oči činjenica da Crnica nije bila podređen protivnik, a izgubila je s velikom razlikom. Square je bio odlučniji i agresivniji te zasluženo slavi. Također bode u oči činjenica što su sudačke odluke u važnim trenucima kad se lomilo prelomile utakmicu. Nismo s njima zadovoljni, a dali su bile ispravne nema ni smisla preispitivati jer povratka nema.  O tome će netko drugi...

I pamtimo 4 žuta kartona, a nismo pravi faul napravili. Čudno!

Iskrene čestitke Squareu!

Crnica je porazom zatvorila 2020.godinu. Četrnaest bodova u 9 kola je korektan rezultat, iako svi zajedno žalimo za nekoliko bodova više. Prvenstvo je dugo , a već od 15.1. sljedeće godine imamo priliku biti još bolji.

Treći sudac: Ivan Šalinović (Metković)

Mjeritelj vremena: Robert Hausvička (Dubrovnik)

MNK SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Luka Vuletić, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Niko Drobac Damjan Šulić, Ante Franković, Alen Turuk, trener: Hans Matić

MNK CRNICA: Franko Bilić,  Šime Kuač,  Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Roko Burčul, Saša Subotić, Vicenzo Ćaleta-Car, Marinko Šamija, Dragan Vuković(kap), Bruno Žilić, Josip Radić, Miloš Stojković, Antonio Perić, Dominik Nadoveza; trener: Mladen Perica;

Strijelci: 1:0 Konsuo 8', 2:0 Vuletić 18', 3:0 Cvjetković 23', 4:0 Cvjetković 34', 5:0 Džanković