Poraz od Novog vremena

23.4.2022. 22:24:36

Devet dana nakon što su odmjerili snage u posljednjem ligaškom kolu Crnica i Novo Vrijeme opet su se sastali na šibenskom Baldekinu. Rasplet posljednjeg kola upario je ove suparnike u četvrtfinalu doigravanja, a Šibenčani su u ovaj dvoboj ušli s prednošću domaćeg parketa. Kao i u prošlotjednom dvoboju, Novo Vrijeme je još jednom slavilo protiv Crnice i tako došlo na korak do plasmana u polufinale. U uzbudljivom susretu Makarani su slavili rezultatom 3:4, a više o samom susretu donosimo u nastavku.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Antonio Lindomar Da Silva, Saša Subotić, Antonio Repić, Rafael Ferreira Lima, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Ivan Đaković, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 1:0 Repić (4′), 1:1 Pulinho (6′), 1:2 Suton (7′), 2:2 Domar (18′), 2:3 B. Gašpar (25′), 2:4 Bašković (40′), 3:4 Šamija (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 4 (2+2); Novo Vrijeme 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI:
Rfinha (9′), Đaković (18′) – CRNICA
Suton (29′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE:  Filip Bašković (NOVO VRIJEME)

KOMENTAR UTAKMICE:

U današnji susret Crnica ulazi bez kartoniranog Radića i ozljeđenog Katuše koji je iz istog razloga propustio i prošlotjedni susret. Nakon kratke stanke zbog ozljede u momčad se pak vratio Šamija. Kod gostiju bilježimo tek izostanak Horvatha, koji ipak ne igra značajniju ulogu u momčadi.
Crnica je sjajno ušla u utakmicu i vrlo brzo dolazi do prednosti. Igrala se 4. minuta kada Repić iz polukontre zabija za 1:0! No stečenu prednost Šibenčani nisu dugo držali. Novo Vrijeme je s dva gola u dvije minute preokrenulo rezultat i došlo do prednosti. Najprije je Pulinho u 6. minuti zabio za 1:1, a minutu kasnije Suton nakon kornera donosi prednost gostima – 1:2! U 15. minuti Crnica je mogla izjednačiti no udarac Domara zaustavlja vratnica! Stasiti Brazilac u redovima šibenske momčadi bio je precizniji u 18. minuti kada donosi Crnici zasluženo izjednačenje. Štoviše, mogla je Crnica na odmor otići s prednošću kada se Domar u posljednjoj minuti našao u sjajnoj prilici pred Baškovićem, no puca preko gola. Na odmor se tako otišlo s neodlučenih ishodom.
U nastavku prvu priliku imaju gosti kada Suton izlazi sam pred Bilića koji brani njegov udarac. U 25. minuti gosti dolaze do prednosti. U kontri 3 na 2 Suton proigrava Blagu Gašpara koji pogađa lijevi kut vratara Bilića za 2:3! Nakon toga Crnica preuzima inicijativu, te se uglavnom igra na gostujućoj polovici. Bilježimo tako vrlo dobar udarac Rafinhe s distance koji odlazi pored vratnice, a nedugo zatim dvaput je zaprijetio Žilić no njegov prvi udarac odlazi pored gola, dok drugi pokušaj brani Bašković. Sredinom nastavka bilježimo dva pokušaja gostiju. Pulinhov udarac prošao je za malo pored gola, dok udarac Sutona blokira Domar. Nakon toga Šibenčani potpuno preuzimaju inicijativu. Najprije je udarac Repića iz okreta s vrha kaznenog prostora obranio Bašković, a isti epilog vidjeli smo i nedugo zatim kada se Repić odlučio na udarac s 10ak metara. Dvije minute kasnije vidjeli smo opet iste aktere u glavnim ulogama. Udarac Repića još jednom brani Bašković, na odbijenu loptu natrčava Vuković no goste spašava vratnica. Nedugo zatim Bašković brani i udarac Vukovića, kao i pokušaj Rafinhe iz okreta gdje se prilikom intervencije ozlijedio te ga je nakratko na golu zamijenio Herceg. U 35. minuti još jednom goste spašava vratnica zaustavivši udarac Subotića iz polukontre. U završne  dvije minute Crnica ulazi s Vukovićem u ulozi golmana-igrača, no kao i prošlog tjedna tako i ovoga puta Šibenčani nisu profitirali takvom igrom. Izdvajamo situaciju iz 39. minute kada oštaru visoku loptu Šamije s desne strane na drugoj vratnici Vuković ne uspijeva usmjeriti prema golu. Kazna je stigla u posljednjoj minuti kada Bašković nakon jedne obrane iz svog kaznenog prostora pogađa u nebranjen gol za 2:4! Crnica je do kraja stigla tek ublažiti poraz golom u posljednjim sekundama Šamije iskosa s desne strane za konačnih 3:4! Novo Vrijeme je tako još jednom slavilo na Baldekinu i tako načinilo velik korak ka plasmanu u polufinale doigravanja. Crnica je pak nakon sjajnog proljeća gdje je poražena tek u Vrgorcu, u posljednja dva kola porazima od Makarana došla na rub eliminacije. No ipak, dosadašnji dvoboji Šibenčana i Makarana naučili su nas da i u Makarskoj možemo očekivati uzbudljiv dvoboj gdje će domaći tražiti pobjedu vrijednu polufinala, dok će gosti učiniti sve da odluku o pobjedniku ovog dvoboja prolongiraju do novog dvoboja na Baldekinu.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal