Poraz od Makarana

11.12.2021. 1:06:22

Novo Vrijeme je drugi finalist kupa Hrvatske! U polufinalnom dvoboju Makarani su slavili protiv šibenske Crnice, te će u sutrašnjem finalu igrati protiv Olmissuma. Prvenstveni sraz Makarana i Šibenčana prošlog vikenda okončan je remijem 5:5, gdje su Šibenčani u posljednjoj minuti nadoknadili 2 gola zaostatka. Danas je pak Crnica imala velikih 3:0 nakon 5 minuti igre, no Makarani su do odmora došli do minimalnog zaostatka, da bi u nastavku kompletirali veliki preokret i na koncu zasluženo izborili pobjedu vrijednu plasmana u finale kupa Hrvatske.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

NOVO VRIJEME: Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Salcedo Carlos Jose Sanz, Marin Musinov, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Filip Bašković, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 1:0 Škugor (1′), 2:0 Katuša (2′), 3:0 Katuša (5′), 3:1 Jelavić (8′), 3:2 Suton (11′), 3:3 Suton (25′), 3:4 Suton (25′), 3:5 Gašpar (26′), 3:6 Horvath (31′), 4:6 Popov (34′), 5:6 Subotić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 5 (1+4); Novo Vrijeme 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI:
Andrijašević (25′) – CRNICA
Vuković (18′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (NOVO VRIJEME)

KOMENTAR UTAKMICE:

Samo pola minute igre bilo je dovoljno da vidimo prvi zgoditak. Šamija je iz auta s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje je Škugor izmaknuo pažnji Pulinha i zabio za 1:0! Šibančani su jako dobro otvaranje susreta nastavili u sljedećoj minuti kada bilježimo pokušaje Andrijaševića i Šamije koje brani Herceg, da bi na isteku druge minute Crnica došla do povećanja prednosti. Katuša je odigrao kratku kombinaciju s Katušom i sjajnim udarcem s 9 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za 2:0! Furiozno otvaranje susreta šibenske momčadi rezultiralo je novim zgoditkom u 5. minuti kada Katuša fantastično zabija iz okreta iskosa s lijeve strane zabivši u suprotni kut za 3:0! U 8. minuti Makarani se vraćaju u igru. Previše je prostora ostavljeno Toniju Jelaviću koji je s 12-13 metara lijepo zabio za 3:1! U sljedećoj minuti uzvratili su Šibenčani kada nakon osvojene lopte u protivničkoj polovici Andrijašević s 10ak metara puca pored gola. U 11. minuti Novo Vrijeme dolazi do minimalnog zaostatka golom Sutona koji iz okreta s pozicije pivota zabija za 3:2! U 13. minuti bilježimo lijepu akciju Crnice kada Katuša odigrava kratku kombinaciju s Žilićem, no iz vrlo dobre pozicije lijevom nogom ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti. Do kraja poluvremena gledamo obostrano otvorenu igru gdje su Makarani imali inicijativu, no bez ozbiljnije prilike. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću šibenske momčadi.
U nastavku i dalje Makarani imaju inicijativu. Tako u 22. minuti bilježimo udarac Gašpara koji nogom brani Bilić, a u 24. minuti Bilić brani i vrlo dobar udarac Sanza iz slobodnog udarca s 10ak metara. Inicijativu su Makarani naplatili s dva zgoditka u razmaku od samo 10ak sekundi za potpuni preokret. U 25. minuti Sanz je iz auta proigrao Sutona koji neshvatljivo ostaje potpuno sam na 6 metara od gola i zabija za 3:3. Čim su pošli s centra Šibenčani gube loptu, a Suton još jednom na dodavanje Sanza zabija za 3:4! Trener Crnice uzima time-out da zaustavi nalet Makarana, no uzalud. Vrlo brzo vidjeli smo novi zgoditak u šibenskoj mreži. Jelavić je iz auta dodao za Gašpara koji sjajnim udarcem s 11-12 metara od vratnice zabija za 3:5! U 28. minuti bilježimo prvu priliku Crnice u nastavku. Igrajući s vratarem Bilićem u fazi napada lopta dolazi na lijevu stranu do Subotića čiji udarac vratar Herceg skreće u gredu! Igra s Bilićem u napadu skupo je koštala Crnicu u 31. minuti kada nakon izgubljene lopte Horvath gotovo s centra zabija u prazan gol za 3:6! U 34. minuti budi se nada za šibensku momčad. Popov je u presingu na protivničkoj polovici oduzeo loptu Musinovu i rutinski savladao Hercega za 4:6! U 37. minuti Crnica se potpuno vraća u utakmicu dalekometnim zgoditkom Subotića koji je prizemnim udarcem s 13 metara iznenadio Hercega zabivši za 5:6! No ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao. Makarani su sačuvali minimalnu i izborili pobjedu vrijednu plasmana u finale. Tako ćemo sutra u finalu gledati dvoboj Olmissuma i Novog Vremena, dvoje rivala koje smo protekle dvije sezone gledali i u prvenstvenim finalima. Omišani su aktualni prvaci i branitelji naslova pobjednika kupa, no sigurno da će Makarani učiniti sve da konačno osvoje trofej koji im nedostaje u klupskim vitrinama.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CROfutsal