Poraz od Makarana u finišu

15.4.2022. 0:19:08

U izuzetno bitnom dvoboju za poredak uoči doigravanja Novo Vrijeme je slavilo na gostovanju kod Crnice rezultatom 2:5! Naizgled uvjerljiva pobjeda, no gledali smo jako zanimljiv susret u kojem je Novo Vrijeme u završnici susreta došlo do samo naizgled uvjerljive pobjede. Junak trijumfa gostiju bio je sjajni Toni Jelavić postigavši čak četiri zgoditka.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Antonio Repić, Rafael Ferreira Lima, Bruno Žilić, Marko Marčić, Antonio Lindomar Da Silva, Saša Subotić, Dragan Vuković, Josip Maleš, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Blago Gašpar, Jakša Herceg, Mate Vuković, Toni Jelavić, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (9′), 0:2 Jelavić (11′), 1:2 Repić (16′), 2:2 Domar (17′), 2:3 Suton (20′), 2:4 Jelavić (39′), 2:5 Jelavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 5 (3+2); Novo Vrijeme 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI:
Vuković (30′), Radić (37′), Jolić (37′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE:  Toni Jelavić (NOVO VRIJEME)

KOMENTAR UTAKMICE:
U današnji susret Crnica ulazi oslabljena neigranjem Marinka Šamije i Paula Katuše koji su se ozlijedili u prošlotjednom gradskom derbiju, te su susret pratili s tribine. Veseli pak povratak kapetana Dragana Vukovića koji se na parket vratio u prošlotjednom susretu, no danas je ipak imao značajniju minutažu nakon što je protiv “Funcuta” u gru ušao u završnici susreta, kada je pitanje pobjednika bilo odlučeno. Makarani su pak na Baldekin došli kompletni, željni ostvariti pobjedu kojom bi osigurali prednost domaćeg parketa u četvrtfinalu.
Makarani su bolje ušli u utakmicu te od prve minute prijete golu Bilića. No ipak, prvo veće uzbuđenje bilježimo s druge strane kada Repić nakon kornera iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu. Kod gostiju je najagilniji bio Kazazić koji je u nekoliko navrata zaprijetio, no Bilić brani njegove pokušaje. Sredinom poluvremena gosti dolaze do prednosti. Igrala se 9. minuta kada gosti iz kornera s lijeve strane odigravaju za Jelavića čiji udarac bježi Biliću preko noge u gol za 0:1! Dvije minute kasnije ponovno se trese mreža domaćih. Još jednom je u glavnoj ulozi Jelavić koji s 8-9 metara s desne strane desnom nogom pogađa suprotni kut vratara Bilića za 0:2! U 16. minuti Crnica se vraća u igru. U kontri 3 na 2 Radić odigrava na lijevu stranu za Repića koji lijepo pogađa suprotni kut vratara Baškovića za 1:2! Minutu kasnije rezultat je izjednačen. Domar je primio loptu na 8-9 metara od gola i manirom vrsnoga pivota se oslobodio za udarac i zabio za 2:2! U 18. minuti mogli su Šibenčani dotpunog preokreta, no udarac Rafinhe zaustavlja vratnica. U samoj završnici prvog poluvremena gosti ipak dolaze do prednosti. Rafinha je igubio loptu, a u kontri 3 na 2 Musinov odigrava desno za Sutona koji oči u oči s Bilićem zabija za 2:3! Do kraja je ostalo tek 18 sekundi, premalo da bi se nešto bitnije promijenilo. Makarani su tako na odmor otišli s minimalnom prednošću.
U nastavku je bilo nešto manje uzbuđenja. U 24. minuti sjajnu akciju odigrali su domaći. Rafinha je s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu za Repića koji lijepo prebacuje Hercega, a loptu na gol-liniji požrtvovnim startom otklanja Pulinho. U 27. minuti sjajno je Rafinha prošao po desnoj strani Sutona, no njegov oštar ubačaj na drugu vratnicu ne prati nitko od suigrača. Veći dio drugog poluvremena Crnica je bila bolja momčad, no gosti su se uspješno branili. U završnici susreta Crnica je sve snage stavila u napad, te u 38. minuti Herceg spašava goste obranivši udarce Rafinhe i Repića. U završne dvije minute Crnica ulazi s Radićem u ulozi golmana-igrača, no nakon pola minute igre Jelavić zabija u prazan gol i otklanja sve dvojbe. U posljednjoj minuti Jelavić duboko sa svoje polovice još jednom zabija za potvrdu pobjede gostiju – 2:5! Novo Vrijeme je tako ostvarilo veliku pobjedu na Baldekinu, najavivši da itekako imaju što za reći u borbi za naslov prvaka Hrvatske. Crnica je pak po prvi put ovog proljeća poražena na svom parketu, no ostaje im utjeha da su nastupili bez dvojice standardnih prvotimaca s kojima će zasigurno biti u stanju svakome konkurirati u doigravanju.