PORAZ OD LIDERA U SOLIDNOJ PREDSTAVI

20.4.2018. 13:47:52

U dalmatinskom derbiju na Gripama Split Tommy slavio je protiv Crnice rezultatom 3:0 u jednoj vrlo mirnoj i korektnoj utakmici. Nakon mirnog uvoda utakmice Ćorluka je spretno doveo Splićane u vodstvo u 3. minuti. U sljedećih desetak minuta Crnica je imala nekoliko odličnih prigoda preko Perišića, Radića i Vukovića, ali Luketin je bio na visini zadatka. Nakon greške u obrani Crnice Suton na sredini igrališta oduzima jednu loptu i u 14.minuti povisuje vodstvo na 2:0. Pred kraj poluvremena domaćin je u dva navrata gađao okvir gola Crnice, dok je Luketin još jednom bio uspješan protiv Vukovića. Zadnje dvije minute poluvremena Crnica je pokušala igru s igračem  vratarom te imala još  dvije prigode preko Perišića i Mijata, ali do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. U drugom poluvremenu Crnica je ušla za željom da se s pogotkom vrati u igru, ali loša završnica bila je prisutna u svim situacijama. Najbolju progodu od svih vidjeli smo u 27.minuti kada Nospak ne uspjeva dodati Periću na stativi koji bi vjerojatno zabio iz blizine. U 30.minuti nakon proigravanja Mijata projektil Perišića u prve rašlje fantastično brani Luketin. Nakon nekoliko propuštenih prilika Crnice pet minuta prije kraja Ćorluka na asistenciju Sutona povisuje vodstvo domaćina na 3:0. Do kraja utakmice ništa se bitno nije događalo i Split Tommy ostvario pobjedu koja ga ostavlja na prvoj poziciji.
Crnicu sljedeće kolo čeka utakmica s Potpićanom na Baldekinu i pobjeda u tom susretu je imperativ za osiguranje play off-a.

FC "SPLIT TOMMY" - MNK "CRNICA" - 3:0 (2:0)