Poraz 44 sekunde do kraja u ljepotici kola

12.10.2019. 19:28:08

U derbiju trećeg kola u Gospinu polju odigrana je rijetko viđena utakmica u kojoj je Square 44 sekunde prije kraja pogotkom Pelea došao do pobjede. Crnica je nastupila bez nedovoljno oporavljenog Vukičevića, ali svoje prve minute i debi u dresu Crnice upisao je Miloš Stojković koji je pri tom zabio dva prekrasna zgoditka.
Square je mnogo bolje ušao u utakmicu i preko Keka poveo na samog početku te imao još nekoliko poluprilika. Jednu od njih je iskorostio već u sedmoj minuti kada Džanković ulizava na drugu stativu i zabija za 2:0. Crnica kreće sa Škugorom kao igračem vratarom, a jednu grešku u predaji lopte koristi Gašpar i zabija za 3:0. Nakon toga kreće dominacija Crnice koju koristi Šamija u 13.minuti i zabija. Mogao je Šamija zabiti odmah i drugi, ali milimetri su ga dijelili. Minutu nakon kapetak Vuković je najspretniji i zabija za 3:2. Nakon toga u tri navrata Vuković i Stojkovič mogu poravnati rezultat akcijama sa treninga, ali Primić je čudestan. Kad ne zabiješ onda primiš dolazao je Đuraš zabivši u 19.minuti za konačan rezultat poluvremena. Drugo poluvrijeme igralo se prilika na priliku. Crnica nije mogla zabiti svoje prilike, a Savolainem je vrlo dobro otklanjao svaku pokušaj domaćina. Rezultat se nije mijenjao do 34.minute kada Pavičić sjajno pogađa sa 9 metara za 4:3. U 35.minuti Square pravi dva prekršaja u opasnoj zoni, a u jednom od ta dva Subotić biva ozljeđen i krvave glave napušta igru. U 36.minuti Pele prolazi desnom stranom i pogađa suprotnu malu mrežu Savolainena. 38. minutu susreta obilježio je "one man show" Stojkovića koji za zabio dva zgoditka, a posebno je dojmljiv bio onaj za izjednačenje u suprotne rašlje Primića. Ipak Pele 44 sekunde proje kraja zabija za pobjedu Squera 6:5.
Čestitke Crnici i Squareu na fantastičnoj utakmici!

Prva Hrvatska malonogometna liga, 3. kolo
SD Gospino polje, subota, 12.10.2019. u 20:00 h
Gledatelja: 400

MNK SQUARE Dubrovnik - MNK CRNICA - 6:5 (4:2)

Suci: Josip Dujmić (Rijeka), Sendi Soldatić (Potpićan), M. Lulić (Gospić), M. Šimatović (Gospić)

Delegat: T.Grabovac(Proložac)

SQUARE: Primić, Cvjetković (kap), Kuraja, Grahl Andre Thiago, Gašpar, Turuk, Dos Santos Leonardo Pele, Džanković, Hrkač, Rezo, Nebergoj, Đuraš; trener: Antun Bačić

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Saša Subotić, Niko Škugor, Alen Protega, Robert Vinko Pavičić, Miloš Stojković, Dragan Vuković(kap), Bruno Žilić, Marinko Šamija, Tony Rubelj, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Keko 2', 2:0 Džanković 7', 3:0 Gašpar 10', 3:1 Šamija 13', 3:2 Vuković 14', 4:2 Đuraš 19', 4:3 Pavičić 34', 5:3 Pele 36', 5:4 Stojković 38', 5:5 Stojković 38', 6:5 Pele 40'