Podjela bodova u Vrgorcu

26.3.2021. 21:54:07

Vrgorac i Crnica podijelili su bodove odigravši 1:1 u susretu 17. kola 1.HMNL. U ujednačenom dvoboju obe su momčadi imale svoje prilike i mogle su doći do sva tri boda, no s obzirom na prikazanu igru remi se doima kao najrealniji ishod.

Kontrolor suđenja: Darko Štimac

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Alen Vuković, Mate Marinović, Luciano Marlon Da Silva, Duško Martinac, Mateo Roskam, Marko Vučić, trener: krešimir Čubelić

CRNICA: Franko Bilić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Gudasić (25′), 1:1 Šamija (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 4 (2+2); Crnica 11 (5+6)

ŽUTI KARTONI: M. Vuković (40′), Kozarić (40′) – VRGORAC
Žilić (5′), Radić (29′), Matijević (38′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Marko Vuković (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:

U uvodnim minutama gledamo ujednačenu igru bez ozbiljnijih prilika. Prvu veliku priliku bilježimo u 7. minuti kada udarac Roskama vratar Bilić kratko odbija, a na odbijenu loptu natrčava Kraljević i promašuje čitav gol. U 15. minuti Gudasić je vrlo dobro pucao s lijeve strane, no Bilić brani njegov udarac. U 17. minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju. Šamija je s 10ak metara s lijeve strane silovito pucao, a njegov udarac zaustavlja vratnica. To je bilo sve vrijedno spomena u “siromašnom” 1. poluvremenu. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Već u prvoj minuti nastavka bilježimo veliku priliku gostiju. Škugor je u lijepo odigranoj akciji osvanuo sam pred Vukovićem, no vrgorački vratar brani njegov udarac. U 25. minuti nova velika prilika gostiju s istim ishodom. Jelovčić se s lijeve strane našao sam pred Vukovićem, no vratar “nebeskoplavih” brani njegov udarac. Vrlo brzo je došla kazna s druge strane kada Gudasić nakon prodora kroz obranu gostiju s vrha kaznenog prostora zabija za 1:0! Usljedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, sve do 33. minute kada Šamija odlično puca s 10ak metara s lijeve strane, a Vuković nogom odbija u korner. U 35. minuti nova velika prilika gostiju. Subotićev udarac s 10ak metara vratar Vuković ne uspijeva zadržati u rukama, no loptu iz blizine Perić ne uspijeva ugurati u gol. U završne 4 minute gosti ulaze s Perićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu dolaze do izjednačenja. Dugo su gosti kombinirali oko zone domaćih, na koncu je Perić s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Šamija i zabija za 1:1! Nakon toga se Vrgorčani bude i u sljedećoj minuti prijete preko Kozarića i Martinca, no Bilić je siguran na golu gostiju. Nedugo zatim Gudasić je iznudio šesti prekršaj gostiju ponudivši “nebeskoplavima” priliku da iz akumulacije dođu do nove prednosti. Odgovornost je preuzeo kapetan Martinac, no Bilić brani njegov udarac. U posljednjoj minuti pokušali su gosti s golmanom-igračem doći do sva 3 boda, no bez uspjeha. Vremena je bilo premalo da bi se ozbiljnije zaprijetilo Vukoviću. Ostalo je 1:1, podjela bodova koja se i doima kao najrealniji ishod ovog susreta.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CROfutsal