Podjela bodova u osječkom Zrinjevcu

13.3.2021. 10:40:17

U izuzetno uzbudljivom susretu osigranom u osječkom Zrinjevcu Osijek i Crnica su podijelili bodove odigravši 6:6! Bio je to efikasan susret koji je u konačnici mogao otići i na jednu i na drugu stranu, te se podjela bodova na koncu doima kao najrealniji ishod. Osječani su se prikazali u vrlo dobrom i borbenom izdanju, te je dojam da bi uz ovakav pristup u svakoj utakmici zasigurno imali znatno bolji bodovni saldo. Ovako im predstoji teška borba do posljednjeg kola, a dobra igra slaba je utjeha kada je pobjeda izostala, jer Osječani trebaju pobjede za bijeg s dna ljestvice.

Delegat: Franjo Jelčić

OSIJEK: Dino Živković, Armando Kajfeš, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Vitor Hugo Da Lima Da Silva, Ivan Čosić, Dražen Čavar, Goran Dakić, Denis Šimašek, Filip Petrušić, Ivan Čurman, Niko Tomić, trener: Saša Voldin

CRNICA: Šime Kuač, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica Štrla

STRIJELCI: 1:0 Pandurević (3′), 2:0 Šimašek (7′), 2:1 Vuković (10′), 2:2 Stojković (13′), 3:2 Kajfeš (13′), 3:3 Stojković (13′), 4:3 Šimašek (16′), 4:4 Subotić (22′), 5:4 Lima (26′), 5:5 Subotić (33′), 5:6 Radić (34′), 6:6 Lima (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 12 (5+7) ; Crnica 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI:
Šimašek (13′), Šalaj (15′), Čavar (15′), Lima (19′), Dakić (40′) – OSIJEK

CRVENI KARTON: Šalaj (21′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Vitor Hugo Da Lima Da Silva (OSIJEK)

KOMENTAR UTAKMICE:

Osječani su odlično ušli u utakmicu te već u 3. minuti dolaze do prednosti. Nakon kontre 3 na 2 gostiju sijevnula je rekontra domaćih, a Pandurević osmjerenim udarcem s 9 metara savladava Kuača za 1:0! U 7. minuti ponovno se trese mreža gostiju. Lima je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje Kajfeš dobro reagira i zabija za 2:0! U 10. minuti gosti se vraćaju u igru kada Subotić dubinskom loptom proigrava Vukovića koji iskosa s desne strane efektno zabija pod gredu za 2:1! U 13. minuti Crnica dolazi do izjednačenja kada Stojković s 9 metara iskosa s desne strane sjajno pogađa suprotne rašlje nemoćnog Živkovića za 2:2! No radost gostiju nije bila dugog vijeka, jer tek što su pošli s centra domaći dolaze do nove prednosti kada nakon kornera Kajfeš ostaje sam na 3 metra od gola i zabija za 3:2! Tu nije bio kraj seriji zgoditaka, jer vrlo brzo gosti dolaze do novog izjednačenja. Teško je reći da li je Šamija s 9-10 metara s desne strane pucao ili proigravao Stojkovića do kojeg je lopta došla, a srpski reprezentativac sa 3-4 metra savladava Živkovića za 3:3! Nakon toga gledamo razdoblje dominacije gostiju gdje su propustili nekoliko sjajnih prilika. Izdvajamo situaciju iz 16. minute gdje Subotić u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Živkovića. Kazna je uslijedila vrlo brzo. Iz slobodnog udarca s 12 metara Pandurević je poslao oštru loptu na drugu vratnicu, gdje utrčava Šimašek i zabija za 4:3! Osijek je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću.
Već u prvoj minuti nastavka “bijelo-plavi” ostaju s igračem manje nakon što je Šalaj prekršajem zaustavio Subotića u prodoru prema golu. Minuta igre s igračem više bilo je dovoljno gostima da golom Subotića dođu do izjednačenja, 4:4! U 26. minuti Osječani dolaze do nove prednosti. Lima je s desne strane izmaknuo pažnji Radića i zabio u suprotni kut nemoćnog Kuača za 5:4! Gosti su mogli do izjednačenja u 28. minuti kada Stojković lijepo proigrava Šamiju koji je ostao sam s desne strane, no njegov udarac brani Živković. Nedugo zatim i domaći su propustili veliku priliku kada Pandurević na drugoj vratnici ne uspijeva zabiti iz sjajne situacije da prelomi susret u korist “bijelo-plavih”. U 33. minuti Perić je srušen u kaznenom prostoru domaćih, te se gostima pružila velika prilika iz kaznenog udarca doći do izjednačenja. Na gol domaćih stao je Čurman, no Subotić rutinski zabija za novo izjednačenje – 5:5! U sljedećoj minuti Crnica po prvi put dolazi do prednosti. Nevjerovatno je kako je iz auta lopta prošla kroz kazneni prostor sve do druge vratnice gdje Radić neometan zabija za 5:6! No već u sljedećoj minuti uzvraćaju domaći drugim zgoditkom Lime za 6:6! Nakon toga gledamo obostrano otvorenu igru gdje su obe momčadi imale svoje prilike za doći do prednosti, no rezultat se nije mijenjao. U završne dvije minute Osječani ulaze s Pandurevićem u ulozi golmana-igrača, a na isti način uzvratili su i gosti sa Škugorom u istoj ulozi, no iz igre nismo vidjeli ozbiljnijih prilika. Na koncu su gosti mogli do pobjede iz akumulacije, kada je 9 sekundi prije kraja prekršaj u svojoj polovici iznudio Šamija, no udarac Subotića s 10 metara zaustavlja Živković za podjelu bodova u ovom izuzetno uzbudljivom susretu.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal