Podjela bodova na Gripama

4.2.2023. 23:09:16

Na splitskim Gripama odlično je susret otvorila momčad Universitasa. Crnica je ipak ta koja je došla do prvog pogotka kada je u 9. minuti za radost šibenske momčadi pogodio Itembe. Domaćini su se u igru vratili četiri minute kasnije pogotkom Šuljića. U razmaku od 60 sekundi vidjeli smo potom dva pogotka. Prvo je krajem 16. minute do novog vodstva doveo Perić, ali sjajnim pogotkom i svojim drugim pogotkom na utakmici Šuljić ponovno vraća sve na početak. Uslijedio je potom period gdje nismo baš imali prilike uživati u lijepim prilikama. Domaćini su bili nešto bolji, no sredinom poluvremena su gosti preuzeli inicijativu i u nekoliko prilika ozbiljno zaprijetili. Do kraja susreta više nije bilo promjena rezultata te su Universitas i Crnica podijelili bodove.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Ante Mijić, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Mate Vrdoljak, Ante Crnjac, Josip Milićević, Bartul Ora, Domagoj Čule, Igor Luan Cordeiro Guimares, Karlo Kovačić, trener: Krešimir Ćubelić

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Antonio Perić, Josip Jolić, Wallyson Da Cruz Bandeira, Anderson Cardoso De Souza “Itembe”, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Itembe (9′), 1:1 Šuljić (13′), 1:2 Perić (16′), 2:2 Šuljić (17′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 5 (3+2); Crnica 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI:
Kovačić (20′), Ćubelić (trener, 27′) – UNIVERSITAS
Vuković (7′), Copić (27′), Žilić (32′), Itembe (40′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Ivor Šuljić (UNIVERSITAS)

U redovima domaćina u odnosu na utakmicu prošlog kola u ovom susretu neće biti Josipa Juretića koji je prešao u lidera prvenstva, makarsko Novo Vrijeme, te Ivana Gotovca koji je u prošlom kolu zaradio treći žuti karton što znači i suspenziju neigranja jedne utakmice. Osim toga došlo je i do promjene na mjestu glavnog trenera, a klupu je od Ive Jukića preuzeo njegov dojučerašnji pomoćnik, Krešimir Ćubelić. Kod gostiju su u odnosu na prošlu utakmicu u rosteru Nenad Knežić i Josip Radić koji se vratio nakon odrađene suspenzije, dok nema Marinka Šamije.

Prvu priliku na susretu vidjeli smo na početku treće minute kada je slijeva pucao Sučić, no brani mu Luketin. Ubrzo su uzvratili gosti preko Katuše, ali je udarac bio prelagan “plijen” za Pavlovića. Odličnu priliku su domaćini imali na isteku iste minute kada je Guimaraes oduzeo jednu loptu, krenuo sam u kontru, no kad je trebao pucati poskliznuo se. Početkom šeste minute Čule je lijepo “izbacio” jednog igrača, no preslabo puca i gostujući golman to lako brani. U sljedećoj minuti smo vidjeli po pokušaj s obje strane, ali su u oba slučaja lopte otišle kraj gola. U osmoj minuti smo vidjeli dva pokušaja Itembea, ali u oba navrata je uspješniji bio domaći golman. Sljedeća minuta donijela nam je nove dvije prilike domaćina. Pucali su Mijić i Tustonjić, no dvjema obranama se iskazao gostujući golman. Kraj iste minute nam je donio i prvi pogodak na susretu. Itembe se riješio jednog protivničkog igrača i sjajno pogodio u gornji lijevi kut Pavlovićeva gola. Početkom 11. minute lijepu dugu loptu prema Čuli je poslao Šuljić, no 15-ka domaće momčadi puca kraj gola. Sredinom 13. minute Luketin je dvaput igrao što je značilo indirekt za domaću momčad. Splićani su odigrali uigranu akciju koju je u pogodak za izjednačenje pretvorio Šuljić. U narednim minutama su domaćini preuzeli inicijativu i bili bolji. Udarci koji su upućeni u tom periodu su s obje strane bili neprecizni te golmani nisu imali većeg posla. Sredinom 16. minute je Šuljić nakon pogotka u protivničku mrežu mogao zabiti i u vlastitu, no na njegovu sreću i sreću njegove momčadi lopta je otišla u korner. Na kraju iste minute gosti su došli do novog vodstva. Vuković je lijepo pronašao Perića na suprotnoj stativi, a isti pogađa u bliži kut. Samo minutu kasnije novo poravnjanje i ponovno je strijelac Šuljić. Tustonjić je poslao jednu loptu na volej Šuljiću koji sjajno pogađa od unutrašnju stranu grede. Dvije minute prije kraja poluvremena lijepo je pucao Mijić, brani mu gostujući golman, lopta se vraća do Mijića koji pokušava lobovati golmana, ali Luketin to uspjeva odbiti u korner. Do kraja poluvremena više nije prilika te se na odmor otišlo rezultatom 2:2.

Nakon svega desetak sekundi igre u drugom poluvremenu glavom je pucao Vuković, no Pavlović odbija u korner. Nakon navedenog kornera pucao je Radić, no obranio mu je Pavlović. Vidjeli smo potom još dvije prilike gostiju, ali je u oba navrata lopta otišla kraj gola. Nakon dvije minute bez pravih prilika na obje strane krajem 24. minute je pucao Žilić, no obranio mu je domaći golman. Uslijedio je potom duži period bez pravih prilika na obje strane, ali je zato u tom periodu domaća momčad nekoliko puta žustro reagirala na reakcije sudaca koji nisu dosudili nekoliko po njima očiglednih prekršaja. Početkom 30. minute pucao je Itembe, no obranio mu je domaći golman. Tijekom sljedeće minute u dva navrata prijeti i Škugor, no u oba navrata mu je obranio domaći golman. Gosti su nastavili pritiskati i ubrzo smo vidjeli i stativu nakon udarca Žilića. Minutu kasnije nova prilika gostiju. Pucao je Itembe, ali brani u drugom dijelu raspoloženi Pavlović. Itembe puca i u 33. minuti, no ishod je isti. Krajem 34. minute dvije odlične prilike za domaćine. Prvo je Šuljić pokušao lobovati Luketina, ali je pogodio gredu, a potom u sljedećem napadu puca i Guimaraes, no ovaj mu put brani gostujući golman. Dvije minute kasnije kontru povlači Crnjac, no u zadnji mu tren loptu u korner izbija Itembe. Nakon uspješne blokade pokušaja domaćina, Itembe se u sljedećoj minuti našao u prilici dovesti svoju momčad do novog vodstva, no pravovremeno je istrčao i blokirao udarac. Ubrzo je pucao i Mudronja, no novu je obranu upisao domaći golman. Tri minute prije kraja vidjeli smo priliku i drugog Brazilca u šibenskoj momčadi, Wallysssona, no i njemu brani Pavlović. U narednoj minuti smo vidjeli po dvije prilike s obje strane, no u svim slučajevima je lopta otišla iznad ili kraj gola. Minutu ipo prije kraja pucao je Vuković, no obranio mu je domaći golman. 40 sekundi prije kraja pucao je Itembe, brani mu Pavlović, a samo 10-ak sekundi kasnije u kontru ide Guimaraes, no puca kraj gola. To je bilo sve za ovu utakmicu te su Universitas i Crnica podijelili bod. Ovo je bio prvi bod Šibenčana u drugoj polusezoni te prvi bod Universitasa nakon sedam uzastopnih poraza.

Tekst: preneseno sa portala Crofufsal