Pobjedom u Zagrebu osiguran final eight kupa

26.11.2022. 22:04:14

Drugoligaš sa “Zapada”, momčad Uspinjače je dočekala trenutno trećeplasiranu momčad 1.HMNL, momčad Crnice i na najbolji način otvorila susret osmine finala Kupa pogotkom Kosora u 7. minuti. Gosti su ipak do predaha uspjeli doći do izjednačenja, a za 1:1 pogodio je Žilić. Isti igrač je u 31. minuti zabio za preokret Crnice, a konačnih 1:3 je u pretposljednjoj minuti susreta postavio Badrov. Crnica je ovom pobjedom osigurala plasman na završni turnir i među osam najboljih u Kupu!

Kontrolor suđenja: Željko Franić

USPINJAČA: Kristijan Kapural, Filip Kosor, Silvio Toth, Bepo Paus, Kristijan Grbeša, Mario Herceg, Leon Gospodinović, Miroslav Filipović, Hrvoje Žuvela, Antonijo Papac, Luka Davidović, Mislav Banek, Lovro Cigler, Mario Crnčević, trener: Dino Kovač

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Nikola Badrov, Bruno Žilić, Jure Copić, Josip Jolić, Danjel Knežević, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jakov Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Kosor (7′), 1:1 Žilić (16′), 1:2 Žilić (31′), 1:3 Badrov (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača 7 (5+2); Crnica 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI:
Papac (33′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Bruno Žilić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Zagrebačka Kutija šibica je večeras bila poprište dvoboja osmine finala Hrvatskog malonogometnog kupa između Uspinjače, trenutno petoplasirane momčadi 2.HMNL-Zapad i Crnice, trenutno trećeplasirane momčadi 1.HMNL. Domaćini su odlično otvorili susret i poveli u 7. minuti pogotkom Kosora. Obje momčadi su bile nervozne i radile dosta prekršaja tako da smo u 13. minuti susreta imali situaciju u kojoj su obje momčadi bile na pet prekršaja tako da su bili primorani dosta opreznije igrati u nastavku poluvremena. Gosti su podigli razinu svoje igre što se približavao kraj poluvremena i uspjeli su doći do izjednačujućeg pogotka, a strijelac je u 16. minuti bio Žilić. Do kraja poluvremena više nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo rezultatom 1:1. Gledali smo u drugom poluvremenu tvrdu utakmicu, a novi pogodak na susretu je pao u 31. minuti kada je goste svojim drugim pogotkom na susretu do preokreta doveo Žilić. U pretposljednjoj minuti susreta “točku na i” je stavio Badrov te je tako Crnica došla do plasmana među osam najboljih u Kupu!

Tekst: CROfutsal