Pobjeda za nastavak pobjedničkog niza

2.4.2022. 21:58:42

U šibenskoj dvorani Baldekin snage su večeras odmjerili Crnica i Universitas. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i dominirali, no gosti su prvi došli do vodstva pogotkom Šamije u 13. minuti. Dvije minute kasnije je za izjednačenje zabio Radić. Dvije minute prije kraja poluvremena za preokret je pogodio Gotovac iz kaznenog udarca, ali je pola minute kasnije za novo izjednačenje na susretu zabio Rafinha. U prvoj minuti drugog poluvremena domaćini su golovima Rafinhe i Šamije otišli na dva pogotka prednosti. Sedam minuta prije kraja susreta gosti su uveli Bajrušovića kao golmana-igrača i u prvom napadu s njim pogotkom Čule došli na dva pogotka zaostatka. Gosti su do kraja susreta napadali s golmanom-igračem, ali su u posljednjoj minuti primili pogodak. Šamija je trećim pogotkom na susretu postavio konačan rezultat (6:3).

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Saša Subotić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Ivan Đaković, Josip Jolić, Marko Marčić, Lindomar Antonio Da Silva Domar, Antonio Repić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Bruno Žilić, Josip Radić, trener: Mladen Perica-Štrla

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Duje Bajrušović, Ivan Gotovac, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ante Crnjac, Vicko Radić, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivan Tustonjić, Toni Miliša, Toni Vujić, trener: Ivo Jukić

STRIJELCI: 1:0 Šamija (13′), 1:1 Radić (15′), 1:2 6m-Gotovac (18′), 2:2 Rafinha (19′), 3:2 Rafinha (21′), 4:2 Šamija (21′), 5:2 Žilić (25′), 5:3 Čule (33′), 6:3 Šamija (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (5+1); Universitas 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI:
Žilić (18′) – CRNICA
Bajrušović (16′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Šamija (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Obje momčadi su otvorile susret vrlo ofanzivno, ali je u uvodnim minutama nedostajalo preciznosti te golmani nisu imali ozbiljnijeg posla. Prve udarce u okvir gola smo vidjeli u 7. minuti kada su u dva navrata zaprijetili gosti. Prvo je pucao Tustonjić s desne strane, a potom i Gotovac s desne, ali je oba udarca obranio Bilić. Nakon nešto više od minute Sučić je prošao po desnoj strani i poslao loptu prema suprotnoj stativi blizu koje se nalazio Radić, ali je on “kratak” i propala je najbolja prilika na susretu. Ubrzo je i Bajrušović zapucao direktno iz auta, ali je njegov udarac obranio Bilić. I u narednim minutama su bolji bili gosti dok su domaćini teško dolazili pred protivnički gol, a i kad bi uspjeli doći lopta bi odlazila daleko od gola. Juretić je u 11. minuti uputio jedan dobar udarac, ali ju je od svog gola dobrom reakcijom odbio domaći golman. U narednoj minuti isti igrač je ponovno pucao, loptu je ponovno odbio Bilić, ovaj put do Čule koji se ne snalazi najbolje te propušta priliku dovesti svoju momčad do vodstva. Tustonjić je na isteku iduće minute lijepo prošao po desnoj strani i poslao loptu kraj Bilića, ali ju je blokirao Šamija te su domaći poveli kontru koju je nakon asistencije Repića pogotkom završio Šamija te tako svoju momčad iz prve prave prilike na susretu doveo do vodstva. Gosti su nastavili pritiskati i u 15. minuti došli do zasluženog pogotka. Juretić je sa svoje polovice poslao jednu loptu prema Radiću koji fintom vara Bilića i zabija za poravnanje rezultata. Na početku 17. minute vidjeli smo i dobre prilike domaćini. Pucali su Škugor, a u sljedećem napadu i Repića, ali je oba udarca obranio Pavlović. Na početku iduće minute dobro je pucao na drugoj strani Čule, ali je njegov udarac obranio Bilić. Dvije minute prije kraja poluvremena Žilić je u svom kaznenom prostoru faulirao Gotovca koji je i izveo kazneni udarac. Na gol domaćina je stao Đaković, ali je Gotovac sjajno pogodio gornji lijevi kut njegovog gola. Na gol se potom vratio Bilić, a gosti su pola minute kasnije došli do izjednačenja. Lijepu timsku akciju je počeo i pogotkom završio Rafinha. Minutu prije kraja prvih 20 minuta igre Gotovac je izveo slobodni udarac za svoju momčad i pogodio tik kraj gola. Obje momčadi su imali prilike u posljednjoj minuti, ali promjena rezultata nije bilo te se na odmor otišlo rezultatom 2:2.

Već u prvom napadu u drugom poluvremenu Crnica je došla do novog vodstva. Po lijevoj strani je prošao Rafinha i pucao, a lopta se od Pavlovića otkotrljala u gol. U istoj minuti su domaćini i udvostručili prednost. Repić je prošao po lijevoj strani i dodao Šamiji na drugu stranu koji je pucao i zabio kroz noge gostujućeg golmana za 4:2. Brzo nakon primljenog pogotka gosti su se mogli vratiti na gol zaostatka, ali je udarac Gotovca na putu u gol blokirao suigrač Sučić. U sljedećem napadu je ponovno pucao Gotovac, ali je njegov udarac obranio Bilić. Uzvratili su domaćini s nekoliko uzastopnih udaraca u narednim minutama, pogodili i dvije grede, no nije bilo nove promjene rezultata. Nakon nekoliko minuta bez udarca u okvir, u 25. minuti je dobro pucao Tustonjić, ali je njegov udarac obranio Bilić. Ubrzo potom su domaćini došli i do petog pogotka, a zabio je Žilić nakon što je “prebacio” gostujućeg golmana. Gosti su u idućoj minuti imali dobru priliku nakon kornera, ali je udarac Sučića obranio Bilić. Uzvratio je Žilić dalekometnim udarcem na drugoj strani, ali je udarac obranio Pavlović. Minutu kasnije pucao je i Šamija, ali je novu obranu upisao gostujući golman. U 31. minuti lijepo je po lijevoj strani prošao Sučić i poslao loptu pred protivnički gol, ali je Gotovac promašio loptu i propustio dobru priliku za smanjenje zaostatka. U 33. minuti su gosti uveli Bajrušovića kao golmana-igrača i već u prvom napadu nakon njegove asistencije i pogotka Čule došli do smanjenja zaostatka. I dalje su gosti napadali s golmanom-igračem, a Bajrušović je u idućoj minuti tri puta dobro pucao, ali je sve obranio Bilić. Na isteku 36. minute domaćini su mogli doći do šestog pogotka, ali su propustili pogoditi na praznu mrežu. Ubrzo su gosti umjesto Bajrušovića uveli Gotovca kao golmana-igrača i u idućoj minuti zaprijetili udarcem Juretića, ali je njegov udarac obranio Bilić. Gosti su u narednim minutama konstantno napadali s golmanom-igračem, ali su se domaćini uspješno branili. Minutu prije kraja susreta Gotovac je lijepo pronašao na drugoj stativi Tustonjića, ali je njegov udarac obranio Bilić. Ubrzo je Šamija presjekao jedno dodavanje Juretića i sa svoje polovice na praznu mrežu zabio svoj treći pogodak za konačnih 6:3.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal