Pobjeda u Zagrebu

10.12.2022. 22:50:17

U prvom susretu 8. kola 1.HMNL Crnica je slavila na gostovanju kod Futsal Dinama rezultatom 0:2! Nakon blijedih prvih 20 minuta ono najzanimljivije gledali smo u nastavku kada gosti golovima Radića dolaze do četvrte ovosezonske pobjede i barem privremenog skoka na visoko 2. mjesto prvenstvene ljestvice. Futsal Dinamo je pak upisao novi poraz, te ostaje na pretposljednjem mjestu sa samo bodom više od Universitasa.

Kontrolor suđenja: Darko Štimac

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Ivan Tvrtko Pajalić, Kiko Dragaš Selaković, Luka Perić, Kristijan Postružin, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Zvonimir Šućur, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Matija Đulvat

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Nikola Badrov, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Radić (28′), 0:2 Radić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (4+1); Crnica 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI:
Luketin (13′), Mudronja (19′), Perić (27′), Radić (40′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Radić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Uoči početka susreta upriličena je kratka svečanost, gdje je Mateo Mužar od predsjednika kluba primio prigodni dres za jubilarni stoti nastup u dresu Futsal Dinama. Također je prigodni dres na poklon dobila i djevojčica Kristina, velika navijačica zagrebačkih “modrih” koja ne propušta utakmice Futsal Dinama na domaćem parketu.

Prvo veće uzbuđenje, ujedno i sporni trenutak, bilježimo u 10. minuti kada Knežević pada u kaznenom prostoru nakon povlačenja Mužara, no suci se nisu oglasili. U 13. minuti Novak je iz voleja s 10ak metara nakon kornera poslao oštru loptu prema golu gostiju, gdje se Mužar našao potpuno sam na 2-3 metra, no ne uspijeva iskontrolirati loptu. Nedugo zatim uzvratili su gosti također iz prekida. Vuković je ubacio na drugu vratnicu iz auta s lijeve strane, no Copić se ne snalazi u sjajnoj prilici. Do odmora još izdvajamo situaciju iz 19. minute kada Mudronja grubim prekršajem ruši Čekola za žuti karton.

Već u prvoj minuti nastavka “plavi” su zaprijetili preko Luke Perića koji se lijepo oslobodio na poziciji pivota, no njegov udarac prolazi za malo pored gola. U 27. minuti Dekanić je lijepo proigrao Šućura koji bježi Antoniu Periću, no u situaciji 1 na 1 ometan s leđa puca pored gola. Minutu kasnije gosti dolaze do prednosti. Badrov je osvojio loptu na centru i u kontri 2 na 1 proigrao na drugoj strani Radića koji snažnim i preciznim udarcem od vratnice zabija za 0:1! U 33. minuti u velikoj se prilici našao Čekol pred Luketinom u srcu kaznenog prostora, no gostujući vratar zaustavlja njegov pokušaj. Pet minuta prije kraja susreta Futsal Dinamo prelazi na igru s golmanom-igračem (Šućur), a veliku priliku zagrebački “modri” propustili su u 38. minuti kada je izigrana obrana gostiju, Šućur s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Čekol iz blizine ne uspijeva savladati Luketina. Minutu kasnije blokiran je udarac Čekola, a lopta se odbija u kontru Radiću koji se ušetao u protivnički gol za 0:2! Tu je bio kraj svih nadanja Futsal Dinama koji je do kraja pokušao doći barem do utješnog zgoditka, no bez uspjeha. Šibenčani su se uspješno obranili i na koncu zasluženo ostvarili vrijednu pobjedu kojom su se primakli gornjem dijelu ljestvice, dok je Futsal Dinamo nastavio s tmurnim ovosezonskim izdanjima gdje je momčad Matije Đulvata u osam prvenstvenih susreta ostvarila samo jednu pobjedu.