POBJEDA U DERBIJU POKLON KAPETANU ZA OPROŠTAJ

MNK CRNICA - MNK KIJEVO Knin - 4:1 (2:0)

Suci: Robert Kulušić (Split) i Stipe Divić (Imotski)

MNK CRNICA: Baričić, Đaković, Vukičević, Radman, Žumberac, Žarković, Mijat, Vuković, Belakušić(kap.), Jurković, N.Škugor

Trener: Robertino Jelovčić, Predstavnik kluba: Dragan Mišić

MNK KIJEVO: S. Mišković, Dodik, Crnjac, Djak-Božić, Radić, Đžalto, Knežević, B.Palavra, A. Palavra (kap.), Ćulum, Jurišić

Trener: Danijel Rimac, Predstavnik kluba: Rajko Matić

Strijelci: 1:0 Dragan Vuković 8.minuta. 2:0 Joško Žarković 19.minuta, 2:1 Dejan Dodik 26.minuta, 3:1 Dragan Vuković 32.minuta, 4:1 Dragan Radman 40.minuta

Žuti kartoni:

Crnica: Dragan Vuković u 7.minuti - preoštar start

Kijevo: Josip Radić u 11.minuti - igranje rukom, Ante Crnjac u 34.minuti - saplitanje suparničkog igrača

Crveni karton:

Mario Žumberac u 24. minuti zbog druge javne opomene (povlačenje suparničkog igrača za dres). Prvu javnu opomenu dobio je u 17.minuti zbog istog razloga.

U derbiju 4.kola II. HMNL-jug Crnica je pred krasno ispunjenim gledalištem šibenskog Baldekina pobijedila mladu i poletnu momčad Kijevo Knin koja je bila dostojan protivnik Crnici u ovom susretu. Crnica je tijekom cijelog susreta kontrolirala utakmicu i do poluvremena pogocima Vukovića i Žarkovića povela 2:0 i s tim rezultatom otišla na zasluženi odmor. U drugom poluvremenu, točnije u 24.minuti Crnica je ostala s igračem manje nakon što je Mario Žumberac dobio drugu javnu opomenu odnosno isključenje povlačenjem suparničkog igrača za dres. Prvu javnu opomenu je dobio u 17. minuti zbog istog razloga. U igri s igračem više Kijevo je napadalo, a Crnica se grčevito branila. Ipak, obrana Crnice je kapitulirala nekoliko sekundi prije nego je odnos snaga na terenu trebao postati ravnopravan i Kijevo se vratilo u igru pogotkom Dejana Dodika. Raspoloženi Dragan Vuković u 32. minuti odveo je Crnicu u mirne vode poentiravši za 3:1. Točku na "i" ovog zanimljivog dvoboja postavio je Dragan Radman u zadnjoj minuti susreta i tako potvrdio vrijednu pobjedu Crnice s kojom je zadržala maksimalan bodovni učinak i koja joj je dala dodatno samopouzdanje pred nastavak prvenstva.

Županijski derbi obilježio je oproštaj kapetana Crnice Dina Belakušića od aktivnog igranja futsala. Nakon 17 godina karijere i 5 sezona u dresu Crnice odlučio je reći zbogom svojoj velikoj ljubavi. U prigodne darove, uokvireni dres Crnice s brojem 19 i loptom s potpisom svih suigrača i članova kluba  odigrao je zadnjih desetak sekundi dvoboja. Pozdravljen je velikim pljeskom šibenske publike kako i dolikuje sportašu koji je dao mnogo ovom sportu i svom klubu.

Sljedeće kolo Crnicu put vodi na splitske Gripe protiv fenjeraša Geniusa iz Splita. Crnica će biti hendikepirana izostankom Maria Žumberca, ali očekuje se povratak Ivana Perice koji bi se mogao oporaviti od ozljede kroz ovaj tjedan. Pobjeda u ovom susretu nameće se kao imperativ stoga u Crnici ovaj dvoboj shvaćaju maksimalno ozbiljno.

Fotografije u forogaleriji - Izvor: ŠIBENIK.IN (Ivana Jurica)