Pobjeda u Brodu za siguran ulazak u doigravanje

5.4.2019. 18:42:01

Crnica je dobrim nastupom svladala domaću momčad MNK Brod 035 rezulatom 5:4, iako je imala vodstvo čak 5:0.  U 5. minuti nakon akcije Rafinha - Perić na stativi neometan zabija Radić za vodstvo Crnice. U 10.minuti maestralno petom zabija Niko Škugor i dovodi Crnicu u vodstvo 2:0. Zadnjih nekoliko minuta prvog dijela Crnica je bila u bonusu, ali se bez većih problema obranila i poluvrijeme je završilo vodstvom Crnice 0:2. Crnica odlično otvara drugo poluvrijeme kada Rafinha zabija na asistenciju Radića. U 29.minuti kapetan Vuković oslobađa se svog čuvara, izlazi sam na vratara Kovačevića, rola ga i zabija za velikih 0:4. Još jednom sjajno Vuković zabija pet minuta prije kraja za petardu u mreži domaćina 0:5. Minutu nakon Ivanagić je smanjio na 1:5. U istoj minuti Munjiza zabija za 2:5, a trener Crnice Perica zove tim-out. Dvije i pol minute do kraja Mario Petrović kapetan Broda efektno zabija za 5:3. Do kraja utakmice Brod 035 pokušao se vratiti u igru, ali nije uspio. Dojam je domaćinu do kraja popravio Bundavica zabivši pogodak za 5:4 u zadnjoj sekundi utakmice i to je ujedno bio i konačni rezultat utakmice.

U zadnjem kolu na Baldekinu Crnica dočekuje dubrovački Square. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 14.4. u 20:00 sati. Pobjedom Crnice u Brodu i u isto vrijeme pobjedom Dinama nad Alumnusom Crnica je osigurala play off i zadnje kolo protiv Squarea na Baldekinu igra za gušt, dobar dojam i pripremu za doigravanje. Poznato je da će se Crnica u doigravanju suprostaviti aktualnom prvaku Mnk Novo vrijeme.
Ali, korak po korak, sljedeća nedjelja u 20:00 sati na Baldekinu protiv Squarea prava je prilika za treću pobjedu u nizu.

Čestitke igračima i stručnom stožeru!

Prva HMNL - 21.kolo
S.D. E.škole S.Brod (20:00 h)
Gledatelja: 150
Suci: S.Tomić (ZG), M.Blažin (ZG), S.Harastija (ZG)
Mjeritelj vremena: T.Katinić (SB)
Delegat: I.Sović (PB)

MNK BROD 035 - MNK CRNICA - 4:5 (0:2)

MNK BROD 035: Tomislav Kovačević, Aleksandar Munjiza, Almedin Bundavica, Matej Gačić, Igor Mirković, Matej Brkić, Mario Petrović (kap.) Ivan Tunuković, Ivan Ivanagić, Luka Dubac, Dražen Čavar, Željko Konrad, trener: Ivica Ćorluka

MNK CRNICA: Filip Radaj, Niko Škugor, Alen Protega, Božidar Jelovčić, Dragan Vuković (kap.), Rafael Teixeira Lopes, Marinko Šamija, Antonio  Perić; Josip Radić; trener: Mladen Perica

Strijelci: 0:1 Radić 5', 0:2 N.Škugor 10', 0:3 Rafinha 23', 0:4 Vuković 29', 0:5 Vuković 35', 1:5 Ivanagić 36', 2:5 Munjiza 36', 3:5 Petrović 38', 4:5 Bundavica 40'.

Tekst: H. Miočević