Pobjeda nad Uspinjačom za plasman među 8 u kupu

13.11.2021. 23:03:58

U susretu 1/8-finala kupa Hrvatske odigranom u dvorani na Baldekinu, Crnica je slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 4:2! Šibenčani su opravdali ulogu favorita porazivši prošlosezonskog prvoligaša, no cijena je plaćena u vidu isključenja vratara Bilića, koji zbog toga neće biti u sastavu za sljedeći službeni dvoboj šibenske momčadi.

Delegat: Igor Vojković

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

USPINJAČA GIMKA: Mario Herceg, Matija Uremović, Bruno Devčić, Silvio Toth, Bepo Paus, Mario Crnčević, Lovro Cigler, Miroslav Filipović, Dominik Antonio Viher, Franko Hučić, Antonijo Papac, Kristijan Kapular, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 1:0 Katuša (19′), 2:0 Subotić (22′), 3:0 Škugor (23′), 4:0 Katuša (24′), 4:1 Toth (30′), 4:2 Uremović (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 7 (3+4); Uspinjača Gimka 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Popov (24′) – CRNICA
Papac (14′), Toth (17′) – USPINJAČA GIMKA

CRVENI KARTON: Bilić (30′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Niko Škugor (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Na prvu veliku priliku nismo dugo čekali. Igrala se 3. minuta kada je Uremović osvojio loptu i sjurio se sam prema Biliću, koji sjajnom intervencijom zaustavlja nalet gostiju. Minutu kasnije ponovno su gosti u sjajnoj prilici. Filipović je primio dugu loptu pred Bilićem, a splitski vratar na golu Crnice još jednom spašava svoju momčad. U narednim minutama Crnica je uspostavila ravnotežu, no opasnije je i dalje pred golom šibenske momčadi. Izdvajamo vrlo dobar udarac Pausa koji je obrani Bilić. Usljedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a onda u završnici poluvremena dolaze uzbuđenja. U 18. minuti Andrijašević pored već savladanog vratara Hercega ne uspijeva iz blizine ugurati loptu u gol, a u sljedećoj minuti nakon lijepo odigrane akcije Crnčević je u sjajnoj prilici, no njegov udarac sa 6-7 metara brani Bilić. Nedugo zatim Crnica dolazi do prednosti. Subotić je iz kornera s desne strane ubacio na 9-10 metara, a Katuša iz voleja zabija za 1:0! Do kraja poluvremena vrijedi još izdvojiti veliku priliku gostiju kada u posljednjim sekundama Toth proigrava Ciglera koji izlazi sam pred Bilića, a vratar domaćih novom velikom prilikom potvrđuje da je najzaslužniji za pozitivan ishod šibenske momčadi nakon prvih 20 minuti.
Nakon minutu igre u nastavku došlo je do problema s rasvjetom u dvorani, zbog čega je igra prekinuta na gotovo 10 minuti. Nakon povratka na parket domaći vrlo brzo dolaze do povećanja prednosti.  Niti minutu kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Škugor je osvojio loptu na centru, te prošao kroz srce gostujuće obrane i udarcem sa 8-9 metara zabio za 3:0! Tu nije bio kraj šibenskog uragana u nastavku, jer već u sljedećoj minuti Crnica dolazi do novog zgoditka i definitivnog plasmana u četvrtfinale kupa. Bilić je bacio dugu loptu za Andrijaševića koji glavom prosljeđuje na drugu vratnicu gdje utrčava Katuša i zabija pod gredu za 4:0! Nakon toga su se gosti malo pribrali, pa tako u 27. minuti bilježimo lijepu priliku Ciglera koji iskosa s lijeve strane izlazi sam pred Bilića, no puca pored gola. U 30. minuti Crnica ostaje bez vratara Bilića koji je nakon pogrešnog dodavanja rukom izvan kaznenog prostora obranio udarac Pausa prema nebranjenoj mreži. Iz slobodnog udarca sa 7 metara Toth je neumoljiv, te silovito zabija pored nemoćnog Jolića za 4:1! U 33. minuti Crnčević je primio loptu na poziciji pivota, te iz okreta puca za malo pored suprotne vratnice. U 35. minuti gosti prelaze na igru s Tothom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Crnice. Vrijedi izdvojiti situaciju iz 37. minute kada Jolić sjajnom intervencijom brani udarac Ciglera s 9-10 metara. Nedugo zatim u lijepoj se prilici našao Subotić kada neometan sa 8-9 metara s lijeve strane puca pored gola. U 38. minuti gosti su oživjeli nadu da mogu Baldekin napustiti neporaženi. Odigrana je lijepa akcija s golmanom-igračem gdje Uremović s boka utrčava u srce kaznenog prostora, te s 5-6 metara od vratnice zabija za 4:2! Do kraja se rezultat nije mijenjao iako su gosti odigrali nekoliko vrlo dobrih akcija s igračem više u polju. Najzaslužniji za to je vratar Jolić koji je s nekoliko zapaženih obrana osigurao Šibenčanima mirnu završnicu susreta i na koncu plasman u četvrtfinale kupa Hrvatske.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CRO FUTSAL