Pobjeda nad Universitasom

21.10.2022. 22:47:48

U šibenskoj dvorani Baldekin večeras su snage odmjerili Crnica i Universitas. Utakmicu koju ste mogli gledati u TV prijenosu su bolje otvorili gosti, ali domaćini su ti koji su sredinom poluvremena pogotkom Copića došli do vodstva. U posljednjoj minuti prvog poluvremena prednost domaćina udvostručio je Žilić. Gosti su većinu drugog poluvremena bili bolji i u 34. minuti su došli do zasluženog smanjenja zaostatka, a strijelac je bio Šuljić. Domaćini su već u sljedećoj minuti preko Badrova vratili dva pogotka prednosti. Tri ipo minute prije kraja susreta na praznu mrežu je pogodio Šamija za najveću prednost domaće momčadi na susretu. Na krilima večeras sjajnog Luketina i zahvaljujući boljem iskorištavanju svojih prilika domaćini su došli do pobjede i nanijeli splitskim “Studentima” prvi poraz ove sezone.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Jolić, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Nikola Badrov, Bruno Žilić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Mate Vrdoljak, Ante Crnjac, Josip Milićević, Martin Gudelj, Ante Mijić, Bartul Ora, Ivan Tustonjić, Igor Luan Cordeiro Guimaraes, Bruno Bebić, trener: Ivo Jukić

STRIJELCI: 1:0 Copić (11′), 2:0 Žilić (20′), 2:1 Šuljić (34′), 3:1 Badrov (35′), 4:1 Šamija (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 4 (2+2); Universitas 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI:
Perić (39′) – CRNICA
Sučić (18′), Jukić (trener, 36′) – UNIVERSITAS

KOMENTAR UTAKMICE:

Već u drugoj minuti susreta vidjeli smo po stativu na obje strane. Prvo je stativu Universitasova gola pogodio Copić, a samo desetak sekundi kasnije na drugoj strani stativu pogađa Gotovac. Prvih deset minuta utakmice prošlo je u blagoj dominaciju gostiju, ali domaćini su ti koji na polovici poluvremena dolaze do vodećeg pogotka. Luketin je poslao jednu dugu loptu koja pronalazi Copića koji puca i zabija kraj Pavlovića. U 15. minuti gosti su u nekoliko navrata pucali na protivnički gol, ali je domaći golman obranio sve njihove pokušaje. Uslijedio je period dosta izjednačene igre, a pola minute prije kraja poluvremena domaćini udvostručuju svoju prednost. Presjekli su domaćini jedno dodavanje gostiju i krenuli u kontru 3 na 2 koju pogotkom završava Žilić. Imali su gosti u posljednjim sekundama poluvremena priliku za smanjenje, ali lopta je završila kraj gola te se na odmor otišlo vodstvom Crnice rezultatom 2:0.

I u drugom poluvremenu kao i u prvom prve konkretnije prilike obje momčadi vidjeli smo u drugoj minuti nastavka s tim da se ovaj put nisu pripriječile stative nego golmani. Večeras najraspoloženiji igrač domaće momčad Copić je imao dobru priliku na početku 24. minute kad se našao “oči u oči” s Pavlovićem, ali je gostujući golman dobio ovaj duel i upisao novu obranu. Krajem 25. minute sredinom terena je prošao Cordeiro Guimaraes i pucao, ali je Luketin to sjajno obranio i odbio u korner. Uslijedilo je potom dosta mirnije razdoblje utakmice tijekom kojeg nije bilo ozbiljnijih prilika. Gosti su preuzeli posjed lopte i pokušavali doći do smanjenja zaostatka, ali domaćini su se odlično branili. Gosti su do zasluženog pogotka došli sedam minuta prije kraja kada je Cordeiro Guimaraes prošao po lijevoj strani i dodao do Šuljića čiji prvi udarac brani Luketin, ali iz drugog pokušaja ipak uspjeva pogoditi. Nešto više od minutu kasnije odlično puca i Tustonjić, ali večeras je veoma raspoložen Luketin. Samo dvadesetak sekundi kasnije Šuljić je imao odličnu priliku za izjednačenje nakon jedne greške domaće obrane, ali su se domaćini nekako uspjeli obraniti. Taj promašaj su domaćini brzo kaznili kada je Badrov sjajno u protivničkom kaznenom prostoru nanizao nekoliko gostujućih igrača i lijepu akciju završio pogotkom. Nakon primljenog pogotka gosti su zaigrali sa Šuljićem kao golmanom-igračem. U 36. minuti prvo smo vidjeli odličan udarac Luketina s gola na gol, ali je to njegov kolega obranio, a na isteku iste minute Šuljić je odlično pucao, ali je njegov udarac obranio domaći golman. Igra s igračem više u polju se nije isplatila gostima i tri ipo minute prije kraja primaju pogodak na praznu mrežu, a strijelac je bio Šamija. Isti igrač imao je odličnu priliku i dvije minute prije kraja susreta, ali je lopta otišla kraj gola. U pretposljednjoj minuti susreta vidjeli smo dvije odlične prilike Gotovca, ali oba njegova udarca je obranio večeras sjajni Luketin. Pokušavali su gosti do kraja susreta s golmanom igračem, ali promjena rezultata više nije bilo te je Crnica došla do druge ovosezonske pobjede, a Universitas je upisao prvi ovosezonski poraz. Sljedeći vikend donosi stanku od prvoligaškog natjecanja zbog odigravanja susreta 1/16-finala kupa Hrvatske. Universitasa tamo čeka Murter dok bi Crnica zbog odustajanja Našica trebala imati izravan plasman u 1/8-finala kupa. Sljedeće kolo prvenstvenog natjecanja na rasporedu je za dva tjedna kada Crnica gostuje u Puli, dok Universitas na Gripama dočekuje Vrgorac.

Tekst: portal Crofutsal