POBJEDA NAD NACIONALOM

16.2.2018. 19:10:00

U proljetnoj premijeri na Baldekinu u okviru 12.kola Prve HMNL MNK Crnica je ugostila zagrebački Nacional. Aktualni prvak Hrvatske u Šibenik je došao sa šest igrača koje je predvodio Bartoluci i Postružin. Mijat je već u 2.minuti doveo Crnicu u vodstvo, a u nastavku utakmice Crnica je dominirala, ali nije tu bilo one žustrine i tempa koji bi brzo slomio brojčano inferiorne goste. Nakon nekoliko propuštenih prilika Pavić je povisio na 2:0 u 13.minuti. Do kraja poluvremena bilježimo nekoliko prigoda Crnice, ali rezultat je ostao nepromjenjen i domaći su otišli na odmor s prednošću 2:0. Početkom drugog poluvremena nakon pet mjeseci od ozljede na parket se vratio Josip Vukičević i odmah je imao sjajnu prigodu, ali bio je zamalo neprecizan. Nacional je igrao s Vukovićem u ulozi igrač-vratar i u nekoliko navrata bio je opasan, a Crnica je morala biti itekako koncentrirana. U 25. minuti Robert Nospak kažnjava grešku gostiju i sa svoje polovice poentira za 3:0 i za svoj prvjenac u dresu šibenskog kluba. Do 35. minute pamtimo dobru priliku Vukovića i Postružina te sjajnu reakciju Pavića kada je petom pokušao poentirati. Četiri minute prije kraja Postružin smanjuje na 3:1 sjajnim pogotkom iskosa sa devet metara. Do kraja utakmice ništa se bitno nije događalo i tako je Crnica ovom pobjedom preskočila Nacional na tablici i sada je na petoj poziciji sa 18 bodova.

Mnk Crnica - Fc Nacional - 3:1 (2:0)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Miloslav Šimac (Split)
Treći sudac: Stipe Divić (Imotski)

Mnk Crnica: Mišković, Vukičević, N.Škugor, I.Škugor, Nospak, Pavić, Mijat (kap), Ljubić, Perišić, Perić, Radić, Radaj; trener: Mladen Perica

FC Nacional: Vuković, Matković, Bartoluci, Postružin, Čulina, Anić

Strijelci: 1:0 Mijat 2', 2:0 Pavić 13', 3:0 Nospak 25', 3:1 Postružin.

Tekst: H.Miočević