PET KOMADA U MREŽI USPINJAČE

7.3.2018. 16:50:17

U vrlo dojmljivom susretu 15.kola Prve HMNL Crnica je demonstracijom svoje odlične igre pregazila legendarnu Uspinjaču na gostovanju. Crnica je u dvoboj ušla znatno oslabljena bez čak trojice ozljeđenih Dragana Vukovića, Josipa Vukičevića i kapetana Ante Mijata. Domaćin je također imao problema s izostancima, zbog kartona nisu mogli računati na pouzdane Tina Čirjaka i Mislava Baneka. Crnica je u dvoboj ušla s imperativom pobjede jer borba za play off je postala nikad zanimljivija. Uspinjači je gorilo pod nogama jer u proljetnom dijelu su zabilježili tri poraza za redom i bodovno su druga najslabija momčad lige. Umjesto ozljeđenog Mijata kapetansku ulogu u Crnici u ovom dvoboju preuzeo je Stjepan Perišić. Utakmica je počela oprezno s obje strane bez velikih uzbuđenja, sve do 4.minute kada je Pavić odličnim udarcem sa osam metara doveo Crnicu u vodstvo. U narednim minutama prijetili su Pavić, Perišić i Nospak, ali čuvar mreže Uspinjače bio je siguran. Već do desete minute Crnica je napravila četiri prekršaja i to je predstavljalo uteg u igri momčadi Mladena Perice. U 11.minuti nakon dobro izvedenog kornera Nospaka Radić rutinski povećava na 0:2. Do 18.minute ništa se bitno nije događalo, a onda je Niko Škugor išao jedan na jedan od centra na vrata Uspinjače, ali Pavlić je spasio domaćina. Vratar domaćina upisao je još jednu pravu obranu minutu nakon obranivši dobar pokušaj Pavića. Bilo je to pametno odigrano prvo poluvrijeme u kojem je Crnica imala vodstvo 0:2. U drugo poluvrijeme Crnica je ušla fantastično, igrala je pravu "tika taku" , a plod dobre igre je autogol Tomića u 26' minuti nakon dobrog udarca Nospaka. U 28.minuti na asistenciju Nospaka Josip Radić na drugoj stativi doslovno zakucava za 0:4. U 30.minuti Perišić fantastično gađa, ali greda spašava Uspinjaču. U 31.minuti prvo Mišković pa stativa spašavaju Crnicu. U 31.minuti Ivan Škugor radi dar mar u obrani Uspinjače, ali njegovu sjajnu asistenciju Radić ne pretvara u pogodak. Uslpinjača je igrala s igračem-vratarom, Crnica je  nekoliko puta presjekla loptu, ali nije uspjela poentirati sa svoje polovice. U 33.minuti opet je greda spasila Crnicu nakon udarca Tomića. Uspinjača je napadala, a Crnica se branila. U 35.minuti Mišković brani jedan šut i odmah pogađa za 0:5. Do kraja utakmice Uspinjača je preko kapetana Janeša u 39.minuti postigla počasni zgoditak i tako zaključila konačan rezultat utakmice 1:5

MNK USPINJAČA - MNK CRNICA - 1:5 (0:2)

I.HMNL - 15.kolo
S.D. Lučko, 7.4.2018. u 20:30 sati
Suci: Pavličić, Roksa, Malbašić, Blažin
Delegat: B.Bolanča (Zagreb)

MNK USPINJAČA: Pavlić, Mravunac, Toth, Tomić, Starčević, Vuk, Gašparinčić, Obšivač, Janeš (kap.);
Trener: Zdravko Mavrović

MNK CRNICA: Mišković, N.Škugor, I.Škugor, Nospak, Pavić, Ljubić, Perišić (kap.), Perić, Radić;
Trener: Mladen Perica Štrla

Strijelci: 0:1 Pavić 4', 0:2 Radić 11', 0:3 Tomić ag 26', 0:4 Radić 28', 0:5 Mišković 35', 1:5 Janeš 39'