Novo vrijeme izborilo majstoricu

10.5.2021. 23:01:27

U uzvratnom susretu polufinala doigravanja Novo Vrijeme Apfel je slavilo u Šibeniku protiv Crnice izborivši tako majstoricu na svom parketu. Susret je to bio u kojem su Makarani zasluženo slavili protiv danas blijede Crnice, te ćemo odluku o drugom finalisti doznati tijekom sljedećeg tjedna kada je na rasporedu odlučujući susret podno Biokova.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

CRNICA: Franko  Bilić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Šime Kuač, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Karlo Antunović, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Dos Santos Pereira, Sven Anton Horvath, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Lasić (6′), 1:1 Žilić (6′), 1:2 Bajrušović (27′), 1:3 Osredkar (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 7 (4+3); Novo Vrijeme Apfel 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMICE:

U susret Makarani ulaze oslabljeni. Pulinho je zbog ozljede susret pratio s tribine, kao i Brkić koji nije imao pravo nastupa zbog tri žuta kartona. S druge strane, Šibenčani su u susret ušli kompletni.
Već nakon 10 sekundi igre gosti su mogli povesti. Neshvatljivo je kako su Šibenčani nakon izvođenja lopte sa strane predali loptu Osredkaru koji s desne strane izlazi sam pred Bilića, no vratar domaćih brani njegov udarac. Iz kornera je lopta odigrana za Kazazića koji s 12-13 metara pogađa unutarnji dio vratnice, no nedostajalo je sreće da se lopta umjesto paralelno s gol-linijom odbije u mrežu. Prvu prijetnju domaćih bilježimo u 5. minuti kada Šamija dalekometnim pokušajem iz slobodnog udarca puca za malo pored gola. Bolji ulazak u utakmicu gosti su okrunili vodećim zgoditkom u 6. minuti. Domaći su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, lopta dolazi do Lasića koji ostaje sam pred Bilićem i zabija za 0:1! No radost gostiju nije dugo trajala. Niti pola minute kasnije Žilićev udarac s 11-12 metara nije se doimao preopasnim, no bježi Hercegu u mrežu za 1:1! U sljedećoj minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Šamije s 12ak metara, no Herceg odbija loptu u korner. Nakon kornera još jednom prijete domaći. Lopta je odigrana za Matijevića čiji udarac zaustavlja vratnica. Usljedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika. Vrijedi izdvojiti pokušaj Kazazića iz polukontre u 15. minuti koji brani Bilić, kao i pokušaj Perića nekoliko trenutaka kasnije koji je prošao tik uz vratnicu. Do odmora više nije bilo izglednijih prilika, te se na predah otišlo s rezultatom 1:1.
U nastavku već u prvoj minuti prijete gosti kada vrlo dobar udarac Jelavića atraktivnom intervencijom u korner odbija Bilić. Uzvratili su gosti u 23. minuti kada Stojković na povratnu loptu Šamije s 9 metara pogađa vratnicu! U 27. minuti domaći su lijepo odigrali na visoko postavljenu obranu gostiju, Škugor je s desne strane ubacio na 6 metara gdje Vuković atraktivno pokušava zabiti, no Herceg je na mjestu. Gosti su odgovorili brzo i efikasno. Sokol je u situaciji 2 na 2 s desne strane proigrao u sredini Bajrušovića koji s 9-10 metara zabija za 1:2! U 32. minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Šamije s 8-9 metara, no lopta prolazi pored gola. U istoj minuti Šamija je pokušao iz slobodnog udarca s 12-13 metara, no samo je dobro zagrijao dlanove vratara Hercega. Odgovorili su gosti u sljedećoj minuti kada Horvath ostaje potpuno sam na 9-10 metara s lijeve strane, no Bilić brani njegov udarac. U 34. minuti Jelavić je silovito pucao s 10ak metara nakon kornera, a Bilić sjajno brani. U sljedećoj minuti Novo Vrijeme Apfel dolazi do povećanja prednosti. Jelavić je iz auta odigrao na 8-9 metara za Osredkara koji iz prve preciznim udarcem zabija za 1:3! Nakon toga trener domaćih uzima time-out, a Crnica se na parket vraća s Vukovićem u ulozi golmana-igrača. S igračem više u polju Šibenčani ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Makarani su sačuvali prednost od 2 gola, te su slavili identičnim rezultatom kao i Šibenčani u prvom susretu. Novo Vrijeme Apfel je u četvrtom ovosezonskom dvoboju ostvarilo prvu pobjedu protiv Crnice prolongiravši odluku o plasmanu u finale za majstoricu koja će se tijekom sljedećeg tjedna odigrati u Makarskoj.

Izvor: Izvještaj prenesen sa portala Crofutsal