NEZASLUŽEN PORAZ KOD PRVAKA

11.10.2018. 9:45:12

U sjajnoj utakmici prvog  kola  odigranoj u Makarskoj Crnica je pomalo nezasluženo izgubila kod aktualnog prvaka MNK Novo Vrijeme rezultatom 5:4. Iako je većinu susreta vodila, Crnica je u samom finišu dvoboja kapitulirala protiv znatno iskusnijeg domaćina. Utakmicu su obilježilo veliki broj isključenja u obje momčadi, udaljavanja trenera i fizioterapeuta kod Crnice te velika napetost tijekom cijelog susreta. Šibenčani su zaista odigrali jednu junačku utakmicu i to lišeni pomoći Šamije i Mijata, a kapetan Dragan Vuković ozlijedio se za vrijeme utakmice. Previše je to negativnih razloga da bi se uzeli bodovi podno Biokova. Na kraju Crnici je pripao dobar dojam što i nije neka utjeha kad se uzme u obzir se što se događalo u dvorani. Svi igrači odigrali su odličnu utakmicu, a posebno raduje povratak na parket u velikom stilu Josipa Vukičevića koji je odigrao prvu veliku utakmicu nakon dvije i pol godine agonije s ozljedama.

U mnogo navrata tijekom utakmice Crnica je imala velike prosvjede na suđenje nezadovoljna nekim odlukama, isključenjima i kriterijem općenito. Naravno, svatko ima pravo da bude nezadovoljan pogotovo kad izgubi, ali nemamo namjeru komentirati odluke sudaca dok god ne pogledamo snimku jer možda su oni ipak bolje ocijenili sporne situacije nego mi koji smo sigurno subjektivni. Kriterij bi i mogli komentirati, ali nema smisla, tek je počelo prvenstvo.

A što dalje? Već u subotu u 19:00 sati na Baldekinu Crnica dočekuje Vrgorac u novom dalmatinskom derbiju. I to, bez Šamije, Mijata, Perića, a nadamo se da će Vuković se oporaviti i zaigrati. Hvalospjeve o dobrom dojmu iz Makarske prihvatiti ćemo samo pod uvjetom da uzmemo tri boda protiv Vrgorca. Sve ostalo ne bi bilo dobro. Stoga hladne glave, junačkog srca i napadačkog garda trebamo učiniti sve za prvu ovosezonsku pobjedu.

1.HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA
Kolo: 1.kolo
Datum: 10.10.2018.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 500

MNK NOVO VRIJEME APFEL – MNK CRNICA  5:4 (2:2)

Prvi sudac: Andrej Topić
Drugi sudac: Ivan Mujan
Treći sudac: Edo Vulić
Četvrti sudac: Marko Munjiza
Delegat: Miroslav Dugeč

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius de Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vinko Nižetić, Eduardo Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

CRNICA: Robert Mišković, Marko Marčić, Josip Vukičević, Ivan Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Dragan Vuković, Antonio Perić, Josip Radić, Niko Škugor, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 ag-Eduardo (14′), 0:2 Vukičević (15′), 1:2 Musinov (16′), 2:2 Eduardo (19′), 3:2 Kazazić (21′), 3:3 Vukičević (27′), 3:4 Vukičević (29′), 4:4 Bajrušović (32′), 5:4 Lucas (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel  4 (2+2); Crnica  7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Musinov (3′), Bašković (15′) – NOVO VRIJEME APFEL
N.Škugor (21′), Perić (35′), Vukičević (37′), I.Škugor (37′) – CRNICA

CRVENI KARTONI: Kazazić (37′), Eduardo (37′) – NOVO VRIJEME APFEL
Perić (37′) – CRNICA

Komentar portala CROfutsal na utakmicu Novo Vrijeme - Crnica:

U zaostalom susretu 1.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je znatno teže od očekivanja slavilo protiv šibenske Crnice rezultatom 5:4! U izuzetno uzbudljivom susretu Crnica se pokazala kao ravnopravan suparnik. Štoviše, Šibenčani su dobrim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, no bodovi na koncu ipak ostaju u Makarskoj. Vrijedi napomenuti da je domaćin u znak zahvale navijačima za podršku proteklog vikenda u utakmicama Lige prvaka ostavio slobodan ulaz za ovu utakmicu.
Dugo se čekalo na prvi zgoditak, te je malotko mogao pretpostaviti kakvu ćemo utakmicu gledati. U 14.minuti gosti dolaze do vodstva autogolom Eduarda, a već u slijedećoj minuti novi šok za domaćine kada Vukičević zabija za povećanje prednosti, 0:2! No do odmora se domaćin ipak vraća u egal. Najprije je Musinov u 16.minuti zabio za 1:2, da bi u 19.minuti Eduardo vratio stvari na početak, 2:2! U nastavku gledamo znatno uzbudljiviju utakmicu, a porasle su i tenzije. Već u prvoj minuti nastavka dosuđen je penal za domaćina na koji su gosti imali podosta prigovora, vratar Mišković brani udarac Kazazića, no odbijenu loptu Kazazić klizećim startom posprema u gol za prvo vodstvo domaćina, 3:2! Gosti su se žalili da je prilikom klizećeg starta bio prekršaj na vrataru Miškoviću, no uzalud. Mreže su mirovale do 27.minute kada raspoloženi Vukičević s 2 gola u razmaku od 2 minute vraća prednost na stranu gostiju, 3:4! U 32.minuti novo izjednačenje; Bajrušović je zabio za 4:4! U uzbudljivoj završnici Lucas zabija za 5:4, a nedugo zatim Eduardo u prekidu igre nesportski starta prema suparničkom igraču. Došlo je do gužve na parketu, utrčavanja igrača s klupe, a kao epilog svega je isključenje za Eduarda i Kazazića s jedne, te Perića i trenera Štrle s druge strane. U igri 4 na 4 rezultat se nije mijenjao. Novo Vrijeme Apfel je ostvarilo vrijednu pobjedu, iako je po prikazanom Crnica zaslužila više od poraza. Za Makarane ostaje velik hendikep što će narednog vikenda protiv Futsal Dinama igrati bez isključenih Eduarda i Kazazića, no momčad Tea Strunje već je lani u finalu doigravanja pokazala da i oslabljena može slaviti protiv jakog suparnika. Crnici pak ostaje dobar dojam na otvaranju sezone, a bodove koje nisu osvojili u Makarskoj tražit će narednog vikenda na svom parketu protiv Vrgorca.

Tekst: H. Miočević; CROfutsal