Makarsko Novo Vrijeme pobjednik futsal turnira 'Kup grada Šibenika'

12.9.2023. 20:41:14

U nedjelju 10. rujna 2023. godine u Sportskoj dvorani Baldekin održan je tradicionalni pripremni futsal turnir "Kup grada Šibenika" u povodu obilježavanja Dana grada Šibenika i blagdana sv. Mihovila. Prvo mjesto osvojio je MNK Novo Vrijeme iz Makarske.

Bio je to deveti turnir po redu, na kojem su uvijek sudjelovale prvoligaške momčadi, a ovoga puta kvartet prvoligaša činio je domaćin MNK Crnica, MNK Novo Vrijeme, HMNK Vrgorac i MNK Torcida Novi izbor.

Od četiri prvoligaške ekipe, prvo mjesto osvojio je MNK Novo Vrijeme iz Makarske, a Crnica je završila treća. Jedna utakmica trajala je 2x15 minuta. Najbolji strijelac bio je Rafinha, najbolji vratar Bašković, a najbolji igrač Sesar.

U prvoj polufinalnoj utakmici susreli su se domaćin MNK Crnica i HMNK Vrgorac, u kojoj su pobjedu odnijeli gosti rezultatom 1:3.

U drugoj utakmici su se sastali MNK Novo Vrijeme i MNK Torcida Novi izbor te su Makarani s rezultatom 4:2 osigurali sebi prolazak u finale.

MNK Crnica – MNK Torcida Novi izbor 3:3 (1:1), na penale 4:3

U borbi za 3. mjesto, malonogometaši Crnice su preko Škugora poveli već u 2. minuti utakmice. Torcida je izjednačila u 11. minuti pogotkom Stude.

Splićani su drugo poluvrijeme otvorili pogotkom Mišerde u 16. minuti te u 24. Perić izjednačava za 2:2. Torcida nije dugo čekala na pogodak, u istoj minuti vodstvo vraća Stude. U 25. minuti Perić zabija za 3:3.

Penali: Radić 1:0, Mišerda 1:1, Perić 2:1, Grubišić-Jolić brani, Babić-promašaj, Legčević 2:2, Škugor 3:2, Stude 3:3, Katuša 4:3, Repić-Jolić brani

HMNK Vrgorac – MNK Novo Vrijeme 2:5 (1:2)

Makarani su u finalu poveli pogotkom Vukovića u 2. minuti, nakon njega Rafinha zabija u 10. za 0:2. Vrgorac se u 12. minuti 'vraća' pogotkom Gašpara.

Na početku drugog poluvremena Gašpar izjednačava na 2:2, a odmah u sljedećem napadu Rafinha vraća vodstvo za Novo Vrijeme. U 19. minuti zabija Vladović, a u 28. iz kontre Lima pogađa za 2:5.

Sastavi:

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Josip Petrović, Antonio Perić, Nikola Pavić, Josip Radić, Jure Copić, Danijel Knežević, Saša Babić, Paulo Katuša, Josip Jolić

VRGORAC: Senad Poračanin, Mate Mihaljević, Šimun Barišić, Marko Gašpar, Josip Sesar, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Duško Martinac, Toni Kirevski, Ivan Grbavac, Darko Ivanković, Ante Jelavić, Josip Bošković

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafinha, Sven Horvath, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jakša Herceg, Duje Vladović, Marin Musinov, Vitorio Lima, David Barbarić, Antonio Husičić

TORCIDA: Josip Bonaca, Mijo Mišerda, Krešo Palada, Antonio Repić, Toni Legčević, Matej Stude, Luka Tešija, Luka Grubišić, Duje Paladin, Toni Vujić, Mateo Poljarić, Ivan Leko, Ante Silić, Duje Kulušić, Ivan Gudelj