KUP GRADA ŠIBENIKA - NASLOV ZA FC DOBOVEC

15.9.2018. 16:36:11

Treći međunarodni turnir u futsalu "Kup Grada Šibenika" ponudio je pregršt zanimljivosti, pravih futsal poteza i dobru prezentaciju novopridošlih igrača u svim klubovima sudionicima ovog turnira. Utakmice su se igrale sa smanjenom minutažom 2×15 minuta.

Prva utakmica:
MNK CRNICA - FC SPLIT - 4:6 (3:2)

Suci: Josip Gatara i Stipe Bačelić (Šibenik)

Mnk Crnica: Mišković, Radaj, Vukičević, N.Škugor, Protega, Mijat (kap.), Subotić, Vuković, Perić;
Trener: Mladen Perica; Pomoćni trener: Ivan Zorica

FC Split: Čizmić, Kosor, Vladović, Hrstić, Rendić, Jurlina, Ćorluka, Sučić, Kirevski, Jurjević, Pavlović, Sekuluć;
Trener: Alen Delpont; Predstavnik kluba: Dino Bečić

Strijelci: 1:0 Mijat 5', 2:0 Mijat 7', 3:0 Vukičević 8', 3:1 Ćorluka 12' (10m), 3:2 Ćorluka 12' (10m), 3:3 Sekulić 17', 3:4 Kirevski 20', 4:4 Vuković 23', 4:5 Sekulić 29', 4:6 Sekulić 30'.

Crnica je sjajno ušla u utakmicu i vodila čak 3:0. Nakon toga Crnica radi dva nepromišljena prekršaja i to akumulirana koja pogađa Ćorluka i do poluvremena smanjuje na 3:2. Početkom drugog dijela uslijedio je totalni preokret u režiji Sekulića i Kirevskog, ali Vuković je vrlo brzo poravnao na 4:4. Do kraja utakmice Sekulić je glavom zabio prije istrčalog Miškovića za 4:5. Crnica je pokušla s Radajem kao igračem vratarom, ali do kraja dvoboja Sekulić je još jednom na prazna vrata zabio za konačnih 4:6.

Mnk Crnica Šibenik
FC Split  (Split)

Druga utakmica:
Mnk Square - Fc Dobovec (Slo) - 0:1 (0:1)

Suci: Stipe Bačelić i Josip Gatara (Šibenik)

MNK Square: Primić, Darrer, Džanković, Dos Santos, Cvjetković, Rezo, Kuraja, Konsuo, Perić, Nebergoj, Turuk, Zrilić, Đuraš;
Trener: Antun Bačić; Predstavnik kluba: Mato Cvjetković

FC Dobovec: Puškar, Mordej, Vidiček, Čujec, Peklić, Čeh, Grbič, Fetič, Peček, Duščak, Cesarec, Totošković, Trunk;
Trener: Kujtim Morina; Predstavnik kluba: Marko Krivec

Strijelci: 0:1 Totošković 5'

U drugoj polufinalnoj utakmici između Squarea i Dobovca vodila se prava malonogometna bitka. Slovenci su poveli nakon fine akcije, a priliku za poravnanje propustio je kapetan Cvjetković 6 sekundi prije kraja poluvremena promašajem iz penala. Drugo poluvrijeme bilo je mnogo tempa i prilika s obje strane, ali pogodaka nije bilo i Dobovec će biti drugi finalist Kupa grada Šibenika.

Mnk Square (Dubrovnik)

Utakmica za treće mjesto:
MNK Crnica - Mnk Square - 4:2 (4:2)

Suci: Tonko Turica i Josip Gatara (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Subotić 3', 2:0 Subotić 4', 2:1 Đuraš 7', 3:1 Perić 10', 3:2 Đuraš 14', 4:2 Perić 15',

U utakmici za treće mjesto našli su se poraženi iz prva dva polufinalna dvoboja Mnk Crnica i Mnk Square. Od samog početka bila je to otvorena utakmica u kojoj je Crnica imala više od igre i to rezultatski popratila vodstvom na poluvremenu 4:2. Posebno inspirirani bili su Subotić i Perić. U drugom dijelu  rezultat se nije mijenjao te je Crnica osvojila treće mjesto.

Finale:
FC SPLIT - FC DOBOVEC - 0:4 (0:2)

Trener: Alen Delpont; Predstavnil kluba: Dino Bečić

Strijelci: 0:1 Čujec 1', 0:2 Totošković 8', 0:3 Čeh 18', 0:4 Grbić

U finalnoj utakmici Dobovec je rutinski pobijedio mladu splitsku momčad koja je ostavila vrlo dobar dojam u pojedinim djelovima utakmice. Prilikom vodstva Dobovca 2:0 Split je ima promašio dva akumulirana prekršaja sa deset metara, a kad tako nešto promašiš zaista je teško vratiti se u igru.
Dobovec je ovim naslovom prekinuo dominaciju FC Splita i takk sasvim zasluženo osvojio treći kup grada Šibenika.

FC Dobovec (Slovenija) - pobjednik Kupa grada Šibenika

Pehare i priznanja za najbolje pojedince i momčadi uručili su Antonijo Svirčić - predsjednik Mnk Crnica, Joško Jurić - predsjednik Zajednice sportova grada Šibenika i Paško Rakić - zamjenik gradonačelnika grada Šibenika.

Najbolji vratar: Filip Radaj (Mnk Crnica)
Najbolji strijelac: Antonio Sekulić (FC Split)
Najbolji igrač: Robert Grbić (FC Dobovec)

Fair play momčad: Mnk Square (Dubrovnik)

1.mjesto: FC Dobovec
2.mjesto: FC Split
3.mjesto: MNK Crnica

Sve utakmice sudili su šibenski suci Tonko Turica, Stipe Bačelić i Josip Gatara, dok je delegat bio Branko Kurtaj dugogodišnji prvoligaški delegat. Svi oni su dobili prigodna priznanja od organizatora Mnk Crnica.

U predivnoj šibenskoj futsal večeri zahvaljujemo svima na sudjelovanju te čestitamo svim nagrađenim pojedincima i momčadima.