KIJEVO U ZADNJIM SEKUNDAMA SLAVI POBJEDU

Nedjelja, 19.veljače 2017. godine u 18:00 sati

MNK "KIJEVO KNIN" - MNK "CRNICA Šibenik" - 4:3 (2:1)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Miloslav Šimac (Split)
Delegat: Ivan Ćapin (Podbablje - Imotski)

KIJEVO: Josip Sarić, Bernard Palavra, Renato Djak Božić, Antonio Milanović, Ante Crnjac, Zvonimir Šućur, Josip Matić, Josip Radić, Anto Palavra, Ivan Jurjević, Ante Ćulum, Josip Jakovljević, Petar Knežević, Antonio Maračić, trener: Danijel Rimac

CRNICA: Robert Mišković, Josip Vukičević, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Nikola Pavić, Ante Mijat, Dragan Vuković, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Ante Kosor, Vinko Jurković, Marko Peran, Filip Radaj, trener: Boro Matan

STRIJELCI: 0:1 Radman (8′), 1:1 Palavra (9′), 2:1 Kanežević (10′), 2:2 Šamija (21′), 2:3 Šamija (36′), 3:3 Šućur (37′), 4:3 Palavra (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Kijevo 11 (4+7); Crnica 11 (5+6)

ŽUTI KARTONI: Knežević (16′), Crnjac (34′) – KIJEVO; Perišić (34′), Pavić (40′)

IGRAČ UTAKMICE: Anto Palavra (KIJEVO)

U sjajnoj utakmici Kijevo je sretno i spretno ostvarilo pobjedu protiv Crnice i tako zasjelo na prvo mjesto sa čak četiri boda prednosti ispred šibenske momčadi. Utakmica je imala periode dominacije jedne i druge momčadi, ali na kraju je domaćin zasluženo slavio jer je u ovom dvoboju uložio više rizika i više muškosti. Crnica nastavlja dalje u borbu. Nakon svih događanja pametnom je jasna računica da Crnica do kraja mora dobiti svih deset utakmica i čekati milost Kijeva da čak dva puta izgubi bodove. Liga je jaka, kvalitetna i to je zaista moguće, ali također je moguće da Kijevo pregazi sve do kraja ako bude imalo ovakav pristup kao protiv Crnice. Bilo kako bilo čeka nas extra zanimljiva dva i pol mjeseca. U ovom dvoboju treba pohvaliti suđenje. Sudački par Andrej Topić i Miloslav Šimac bili su zaista na vrhunskoj razini. Ovako tešku i zahtjevnu utakmicu odradili su sa smiješkom na licu i u korist futsala te doprinjeli pravom spektaklu. Čestitke!

KOMENTAR UTAKMICE s portala CROfutsal:
U velikom derbiju 2.HMNL-jug, Kijevo je u dramatičnom i izuzetno uzbudljivom susretu slavilo protiv šibenske Crnice rezultatom 4:3! Utakmica je to koja je mogla otići i na jednu i na drugu stranu, no domaći su ipak pokazali više želje i na koncu ostvarili veliku pobjedu koja ih dovodi na vrh ljestvice!
Domaćin je sjajno ušao u utakmicu i od prve minute uspostavio inicijativu. U 3.minuti bilježimo veliku priliku Kijeva; Crnjac se sjajno na desnoj strani oslobodio svog čuvara i ubacio na drugu stranu za Ivana Jurjevića koji ne uspijeva savladati Miškovića. I nakon toga nastavila se inicijativa domaćina, no bez izglednijih prilika. Crnica je pak iz prve velike prilike povela. Radić je izgubio loptu kao poslijednji igrač, a Radman u situaciji 1 na 1 zabija za 0:1! Radost gostiju nije dugo trajala, jer već u slijedećoj minuti Kijevo dolazi do izjednačenja. Knežević je sjajnom loptom kroz sredinu pred golom proigrao Palavru, kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 1:1! No tu nije bio kraj, jer u slijedećoj minuti isti je dvojac kreirao gol za potpuni preokret domaćina. Palavra je osvojio loptu i na lijevoj strani proigrao Kneževića koji sjajno pogađa suprotni kut vratara Miškovića za 2:1! Na slijedeću priliku čekali smo do 14.minute kada se Palavra našao u sjajnoj prilici pred Miškovićem, koji brani njegov udarac. Do kraja poluvremena više nismo vidjeli izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
Već nakon 10ak sekundi nastavka Crnica dolazi do izjednačenja. Perišić je prošao po desnoj strani i uputio oštar udarac prema golu, a lagan dodir Šamije bio je dovoljan da prevari vratara Sarića, 2:2! U 23.minuti uzvratili su domaći. Palavra je u presingu osvojio loptu, dao za Ivana Jurjevića koji puca za malo pored gola. Nedugo zatim Mirko Jurjević je lijepo kroz sredinu proigrao Radmana koji se našao sam pred Sarićem, no vratar Kijeva brani njegov udarac. U 28.minuti velika prilika za domaće, Crnjac je s desne strane izišao sam pred Miškovića koji brani njegov udarac. U 30.minuti domaći propuštaju novu veliku priliku. Ivan Jurjević je s desne strane proigrao u sredini Matića čiji udarac s vrha kaznenog prostora Mišković maestralno brani! U 32.minuti bilježimo još jednu veliku priliku Kijeva, no u situaciji 2 na 1 Palavra ne dodaje slobodnom Kneževiću na drugoj strani… Nedugo zatim gostima se pružila velika prilika nakon šestog prekršaja domaćih, no udarac Mirka Jurjevića iz akumulacije zaustavlja vratnica! U 34.minuti nova prilika za goste iz akumulacije, no i Šamija pogađa vratnicu! U 36.minuti Crnica dolazi do vodstva. U kontri 3 na 2 Perišić proigrava na desnoj strani Šamiju koji lijepo pogađa suprotni kut vratara Sarića za 2:3! Nakon toga Kijevo prelazi na igru s golmanom-igračem (Radić), te u 37.minuti golom Šućura dolazi do izjednačenja, 3:3! Nedugo zatim gosti duboko u protivničkoj polovici čine 6.prekršaj, te nude domaćinu priliku za vodstvo. Odgovornost je preuzeo Knežević, a njegov udarac brani Mišković, lopta se odbija do Kneževića, no Mišković još jednom sjajno reagira. U poslijednjoj minuti Kijevo dolazi do velike pobjede. Izigrana je obrana gostiju, Palavra je ostao sam pred Miškovićem i s vrha kaznenog prostora zabio za 4:3 i erupciju oduševljenja publike. Do kraja je ostalo još 16 sekundi, premalo da bi se nešto bitnije promijenilo. Kijevo je proslavilo veliku pobjedu i zasjelo na vrh drugoligaške ljestvice.