Fenomenalna Crnica nadigrala Pulu

17.3.2022. 10:07:31

U susretu 14. kola 1.HMNL Crnica je na šibenskom Baldekinu slavila protiv Futsal Pule rezultatom 6:2! Momčad Mladena Perice-Štrle sjajnom je igrom nadvisila goste iz Pule i na koncu ostvarila zasluženu pobjedu potvrdivši još se još jednom kao momčad koja ovog proljeća može ugodno iznenaditi. Šibenčani su se tako pobjedom vratili na pobjednički kolosjek nakon prošlotjednog poraza u Vrgorcu, dok su Puležani propustili priliku pobjedom se barem privremeno probiti na čelo prvoligaške ljestvice.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Antonio Lindomar Da Silva Domar, Saša Subotić, Paulo Katuša, Antonio Perić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Ivan Đaković, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Stefano Galešić, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, David Mataja, Thomas Ignacio Baisel, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Ivan Šulentić, Bojan Barišić, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 0:1 Grbić (2′), 1:1 ag-Bilić (3′), 2:1 Domar (10′), 3:1 Šamija (18′), 4:1 Katuša (25′), 5:1 Katuša (35′), 6:1 Subotić (36′), 6:2 Hrgota (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica7 (4+3); Futsal Pula 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI:
Domar (11′), Perić (22′), Subotić (29′) – CRNICA
Urošević (28′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Rafael Lima Ferreira Rafinha (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Već u 2. minuti gosti dolaze do prednosti. Rafinha je duboko u svojoj polovici dodao loptu u noge Grbiću koji takav poklon prihvaća i s vrha kaznenog prostora zabija za 0:1! Na odgovor Crnice nismo dugo čekali. Već u sljedećoj minuti Rafinha je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu prema drugoj vratnici, a na loptu natrčava Manolo Bilić i nespretno šalje u vlastitu mrežu za 1:1. Nakon toga gledamo igru gdje Crnica ima inicijativu, no Luketin s nekoliko vrlo dobrih intervencija spašava goste. U 10. minuti Crnica ipak dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj akciji Subotića i Žilića udarac Žilića nogom brani Luketin, no lopta se odbija u glavu natrčalog Domara i završava u nebranjenoj mreži – 2:1! U 14. minuti Crnica je ozbiljno zaprijetila iz polukontre gdje Luketin najprije brani pokušaj loba Repića, a zatim i silovit udarac Rafinhe u nastavku akcije. U istoj minuti svakako vrijedi zabilježiti pokušaj vratara Bilića na prazan gol gostiju (nakon izleta Luketina u napad), no lopta je odsjela na gredi. Veliku priliku propustili su gosti u 15. minuti kada se Mataja na 5 metara od gola izborio za udarac, no Bilić sjajnom intervencijom odbija loptu u korner. U 20. minuti vidjeli smo gol kakav se rijetko viđa. Šamija je primio loptu duboko u svojoj polovici i sjajnim driblingom nanizao nekoliko suparničkih igrača i na koncu prevario i Luketina za 3:1! Šibenčani su tako na odmor otišli s lijepom, ali i posve zasluženom prednošću.
Prvo uzbuđenje u nastavku bilježimo na isteku prve minute kada na dugu loptu Bilića u kaznenom prostoru gostiju Repić glavom pogađa vratnicu. U narednim minutama gledamo inicijativu Crnice koju su okrunili golom u 25. minuti. Bilić je dugom loptom proigrao Rafinhu koji s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu za natrčalog Katušu kojem nije bilo teško s 3-4 metra zabiti u nebranjen gol za 4:1! Većih uzbuđenja nije bilo sve do 32. minute kada gosti prelaze na igru s Baiselom u ulozi golmana-igrača, no takva igra ne donosi po “žuto-zelene” željeni učinak. Naprotiv, u 35. minuti Katuša je s centra zabio u prazan gol za 5:1, a minutu kasnije i Subotić nakon osvojene lopte pogađa u nebranjen gol za potvrdu trijumfa Crnice – 6:1! Do kraja su gosti tek ublažili poraz lijepim prizemnim  udarcem Hrgote s 10ak metara za konačnih 6:2. Crnica je tako ostvarila zasluženu pobjedu, još jednom potvrdivši kako je ovo ipak jedna druga momčad u odnosu na onu koja je jesenski dio sezone provela na dnu ljestvice. Puležani pak nisu prikazali ni približno od one igre kojom su prošli tjedan nadvisili Olmissum.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal